Środa
05.10.2022
nr 278 (6275 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wieczorne rozważa  (NOWY TEMAT)

Autor: Jan Tukan  godzina: 03:33
Zrobiłem polska i amerykańska prasówkę. I dostrzegłem jedna rzecz, która mnie zastanawia. Otóż w polskich mediach jest jakiś festiwal nienawiści, złości, procesów, opluwania oraz euforia w kwestii sytuacji na wojnie ukraińsko-rosyjskiej. To trochę przypomina psychiczne przygotowanie zawodnika do walki, tyle złości, nienawiści , emocji nie zawsze pozytywnych. Jest kolosalna różnica między mediami polskimi a amerykańskimi, te ostatnie wcale tak różowo nie widzą wojny ukraińsko- rosyjskiej, boją się ataku nuklearnego i snują różne wersje. Poza tym jest polityka wyborcza, w wykonaniu republikanów dosyć dziwna, gdyż zaczynają ich radykalni przedstawiciele głosić niedorzeczne rzeczy i historię, rodem z ciemnego średniowiecza. Spójrzcie ile w polskich mediach jest nienawiści między ludzkiej, w serwowanych wiadomościach, to przeraża. To wygląda tak, jakby ktoś ten naród pobudzał do agresji celowo.😐 Myślę, że dziś media stają się zagrożeniem. Nie przekazują już informacji ( zasadnicze zadanie kiedyś), a kształtują poglądy, robią ludziom papkę z mózgu, i nie ma to nic wspólnego z celem informacyjnym. Bezstronnym przekazem informacji. Uważam, że nadchodzi epoka upadku mediów, bo im nie będzie można wierzyć, i żeby nie zglupiec, ludzie będą uciekać od mediów.

Autor: Jan Tukan  godzina: 03:40
Coraz bardziej też łapie się na tym, że nie rozumiem o co polskim politykom chodzi. Gadają takie bzdury, i to bez znaczenia jakie opcje, czy może już ludziom tak namieszali w głowach, że takie rzeczy mają wzięcie i ludzie chcą tego słuchać! To nie może pozostać bez wpływu na to co się dzieje i może to jest właśnie te kilka dni przed wojna.😐

Autor: Jan Tukan  godzina: 03:44
Jedyna dobra rzecz, że ludzie zaczynają wychodzić w toku wieców Trumpa a jego najbardziej kontrowersyjnych zwolenników ( Marjorie Taylor Greene ) wygwizduja za bzdury, które wypowiadają. I robi to elektorat republikański. Czyżby zaczęli dostrzegać zagrożenie, może jest szansa na ratunek amerykańskiej demokracji.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 16:14
Media w Polsce maja taki sam stosunek do PiSu jak Amerykanskie do partii lewicowo-demokratycznej. W Polsce media sa pod kontrola rzadzacych a w USA podmiotami ktore rzadza Amerykanskimi politykami. Wktotce bedzie istniec tylko przekaz wspierajacy rzadzacych. Taka "Prawda" z czasow ZSRR.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 18:35
Trump nie sprawdzil sie podczas 6 stycznia 2020, zniknal z przekazu publicznego. To nie zmienia faktu ze byl 100% lepszy od obecnego mieszkanca Bialego Domu. Dla ciezko pracujacego i dobrze prosperujacego czlowieka obecny rzad ma ZERO do zaoferowania.