Wtorek
17.10.2017
nr 290 (4461 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: czyszczenie lufy

Autor: Giwera  godzina: 08:12
AlexKol Wyciorem do wojennego Mausera bawiłem sie juz jako dziecko przed ponad 50 laty -sporo sie tego walało w terenie :) Dzięki ze chciałes pomóc -szkoda ze nie w temacie DB

Autor: dash4  godzina: 08:46
Kolego AlexKol czy szczotkę którą masz na sznurze przyciąga magnes?? Ostatnio dostałem jakiś sznur i delikatnie magnes ją przyciąga - tak jak by rdzeń był metalowy (schowany w sznurze) a włosie szczotki miedziane...?

Autor: Martes  godzina: 10:29
@ dash4 Rdzeń szczotki jest ze stali skoro ją magnes przyciąga . Miedź jest także metalem . Ludzie kto was uczył , przecież to wiedza ze szkoły podstawowej .

Autor: dash4  godzina: 11:51
Kol Martes - takie nauki to proszę zachować dla siebie- co przyciąga magnes a co nie. Mi zalezy na odpowiedzi czy w każdym sznurze jest rdzeń wykonany właśnie z drutu stalowego. Bo to że "włoski" są miedziane to wiem.. Czy ten rdzeń z racji tego że jest stalowy nie może w jakiś sposób uszkodzić lufy..tylko o to się pytałem...aczkolwiek to było do odczytania w kontekście wpisu. Widzę jednak że trzeba pisać wprost- sorki :) Pozdrawiam DB.

Autor: AlexKol  godzina: 13:11
Nie sprawdzałem, czy sznur który posiadam w miejscu, w którym znajduje się szczotka działa na magnes. Możliwe, że rdzeń rzeczywiście jest wykonany z innego metalu np. stali jednak jest on na tyle solinie osadzony wewnątrz sznura i otulony miękkim materiałem, że raczej nie powinin mieć możliwości bezpośredniego styku z lufą. Korzystam ze sznura 7,62 oraz .12 i raczej nie zauważyłem by rdzeń szczotki mogł się stykać na jakimś etapie z lufą. Może przy opuszczaniu lufy gdy przechodzi przez koronę.. ale wątpię. Ogólnie te sznury są naprawdę bezpieczne i skutecznie czyszczą. D.B.