Poniedziałek
26.06.2017
nr 177 (4348 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: JAK DŁUGO OSŁ MOŻE....?  (NOWY TEMAT)

Autor: xMateusz  godzina: 14:21
...zwlekać z doręczeniem pisemnego uzasadnienia orzeczenia. Okręgowy Sąd Łowiecki w Koszalinie wydał orzeczenie w sprawie prezesa i łowczego Koła Łowieckiego "Słonka" w Grzmiącej w grudniu 2016 roku i do chwili obecnej nie sporządził pisemnego uzasadnienia. Jak długo OSŁ może zwlekać z wykonaniem i doręczeniem pisemnego uzasadnienia stronom postępowania?

Autor: WIARUS  godzina: 14:53
RPD:
    § 33 1. Orzeczenia oraz postanowienia sądu łowieckiego zawierają: 1) datę i miejsce wydania oraz wskazanie sądu orzekającego; 2) nazwiska i imiona członków składu orzekającego; 3) datę i miejsce rozpoznania sprawy; 4) nazwiska i imiona rzecznika dyscyplinarnego i protokolanta; 5) nazwiska i imiona obwinionych oraz nazwę ich kół macierzystych lub wskazanie zarządu okręgowego Zrzeszenia, w którym zarejestrowany jest członek Zrzeszenia niestowarzyszony z kołem łowieckim; 6) opis stawianego zarzutu z uwzględnieniem miejsca i czasu popełnienia przewinienia łowieckiego; 7) kwalifikację prawną czynu; 8) sentencję, podpisaną przez wszystkich członków składu orzekającego; 9) uzasadnienie podpisane przez skład orzekający; 10) pouczenie o środkach zaskarżenia orzeczenia lub postanowienia . § 49 6. Uzasadnienie orzeczenia powinno być sporządzone i przekazane w terminie 30 dni od daty ogłoszenia.
Prawo łowieckie:
    Art. 35m. [Odwołanie] 1. Od orzeczeń i postanowień okręgowych sądów łowieckich kończących postępowanie w sprawie stronom przysługuje odwołanie do Głównego Sądu Łowieckiego. 2. Od orzeczeń i postanowień Głównego Sądu Łowieckiego wydanych w pierwszej instancji stronom przysługuje odwołanie do składu 5 sędziów tego sądu. 3. Od orzeczeń i postanowień kończących postępowanie w sprawie stronom przysługuje odwołanie w terminie 14 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia albo postanowienia wraz z uzasadnieniem i pouczeniem o terminie i trybie wniesienia odwołania do organu wyższej instancji.