DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki11-06-2010
System informatyczny dla kół

Jak prawdopodobnie czytelnicy dziennika i portalu "Łowiecki" pamiętają, Zarząd Główny PZŁ w swoim specjalnym Komunikacie nr 4/2009 z dnia 19 marca 2009 r. poinformował, że jest w trakcie realizacji projektu systemu informatycznego dla kół łowieckich o nazwie System KŁ", który usprawni zarządzanie i sprawozdawczość w kole. System miał składać się z czterech części, obejmujących ewidencję członków, gospodarkę łowiecką, finanse i administrację, a kołom obiecano udostępnienie na przełomie 2009/10 roku. Dostęp do programu przez Internet miał być bezpłatny, tak samo jak szkolenia z obsługi programu.

Ponieważ określony w/w komunikatem termin ukończenia systemu minął, uznałem za interesującą dla myśliwych i kół łowieckich informację, co się dzieje z tym systemem. W związku z tym skierowałem do rzecznika prasowego PZŁ następujące pytania:
  1. Czy "System KŁ" jest już gotowy we wszystkich zapowiedzianych czterech częściach, a jeżeli nie, to kiedy będzie gotowy?
  2. Czy są już koła łowieckie, korzystające w całości z tego oprogramowania, albo z jakiejś jego części?
  3. Czy przygotowane oprogramowanie "System KŁ" realizowane było przez pracowników PZŁ, czy też zlecono te prace na zewnątrz?
  4. Jakie nakłady poniósł PZŁ na wykonanie tego oprogramowania do chwili obecnej i w jakim okresie czasowym?
  5. W jaki sposób koła łowieckie zainteresowana testowaniem oprogramowaniem "System KŁ" mogą otrzymać dostęp do programu lub jego wersji demonstracyjnej?
  6. Czy przewiduje się szkolenia dla zainteresowanych "Systemem KŁ" kół łowieckich, czy też korzystanie z niego opierać się będzie na instrukcji użytkownika lub innej formie nauki?

W odpowiedzi rzecznik prasowy Marek Matysek przekazał następującą informację, którą w całości cytują poniżej:

Piotr Gawlicki
Redaktor naczelny
Dziennik „Łowiecki”

Odpowiadając na email z 3.06.2010r. informuję, że:

System informatyczny dla kół łowieckich „System KŁ” jest w toku opracowywania. Opóźnienie wystąpiło z konieczności rozbudowy systemu informatycznego PZŁ o podsystem finansowo-administracyjny, który będzie funkcjonalną częścią oprogramowania dla kół. Z tej tez przyczyny pozostałe pytania stają się bezprzedmiotowe.

Bliższe szczegóły dot. wprowadzenia tego systemu do kół łowieckich, zostaną przekazane jesienią br.

Rzecznik prasowy PZŁ
/-/ Marek Matysek


Wprawdzie można byłoby polemizować, czy fakt nie zakończenia jeszcze prac na tym oprogramowaniem uniemożliwia udzielenie odpowiedzi na pytania, czy wykonywane jest ono przez pracowników ZG, czy też zlecono te prace na zewnątrz oraz jakie nakłady poniesiono już na to oprogramowanie, ale poczekamy do jesieni i pytania te postawimy powtórnie, kiedy ZG PZŁ ogłosi zakończenie prac nad programem.

Tymczasem zapraszamy do korzystania z oferty redakcji. Nasz program działa już od dwóch lat i zbiera dobre opinie użytkowników. Przez cały ten okres, do programu dokładamy nowe funkcje. W najbliższym czasie nasz program umożliwi utrzymywanie bieżącego salda rozrachunków każdego z członków koła, dając każdemu z nich możliwość śledzenie własnego konta rozliczeń w kole przez Internet. Korzystanie z programu można rozpocząć również w ciągu roku, dlatego pomimo upływu już przeszło 2 miesięcy od początku roku gospodarczego, w dalszym ciągu zapraszamy do zapoznania się z programem i rozpoczęcia jego eksploatacji.
16-06-2010 00:40 Miłosz O. Jestem programistą, a przede wszystkim członkiem PZŁ, za taką kase sam bym napisał ten system i napewno o wiele szybciej. Jeśli nie ma sie odpowiednich zasobów ludzkich do zaprogramowania takiego systemu, to przeważnie zleca się to zewnętrznej firmie. W takim wypadku system powinien być już gotowy i przetestowany. Dla mnie stwierdzenie "jest w toku opracowywania" oznacza, że jeszcze dużo czasu upłynie zanim będzie gotowy. Chętnie przejrzałbym specyfikacje tego systemu i kosztorys, bo chyba jest mocno naciągnięty. Pozdrawiam. Darz Bór!
14-06-2010 13:22 WIARUS Stanisław Pawluk * Po pierwsze - niczego mi nie powierzyłeś bo nie ma takiej możliwości !!! Po drugie - insynuujesz coś czego nie czynię !!! Po trzecie - ujścia dla swoich frustracji w sprawach systemu informatycznego szukaj w ZG PZŁ - adres znasz !!! Darz Bór!!!
14-06-2010 12:00 Stanisław Pawluk WIARUS! Manipulacje tobie powierzyłem. Do czasu gdy idzie ci z tym dobrze nie będę się wcinał! Popularność tego baaaardzo drogiego medium jest widoczna gołym okiem. Czyli żadna jak na wydatkowaną kasę. I do tego nie funkcjonuje podsystem, systemi podsytem podsystemu. A odpowiedzialni za "uczciwy" przekaz twierdzą, że nic się nie stało. Pokazują zakłamany zmanipulowany obraz tego o czym członkowie wydający 6 baniek na coś co nie działa mają prawo wiedzieć. Póki co rekordem w długości czasu jest budowa teatru w Lublinie. Trwa to już prawie 40 lat! ZG PZŁ wpisuje się w rekordy czasem realizacji "systemu" którego pełne działanie ogłoszono trzy lata temu a do tej pory nie chodzi. Jaka władza taka uczciwość!
14-06-2010 11:12 WIARUS Stanisław Pawluk * Z całym szacunkiem - nie manipuluj ! Wyjaśniam, że system "ŁwP" to system, w którym pracują ZO i ZG PZŁ ! To nie to samo co oficjalny serwis PZŁ pzlow.pl !!! Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem! Pozdrawiam. Darz Bór!!!!
14-06-2010 10:59 Stanisław Pawluk WIARUS! cyt.: "Codziennie do systemu „ŁwP” notowano około 140 wejść a w skali miesiąca – około 3200." Fakt, to raczej gazetka dzielnicowa!
14-06-2010 08:58 WIARUS Stanisław Pawluk * Bardzo nieuważnie czytasz a potem komentujesz!! Liczba odwiedzających serwis w skali miesiąca jest zupełnie inna a przytoczona przez Ciebie oznacza jedynie przyrost oglądających w skali miesiąca. Wychodzi z tego Twoja manipulacja podparta ironią. Pozdrawiam. Darz Bór!!!
14-06-2010 06:45 Stanisław Pawluk 3000 osób miesięcznie odwiedza portal ZG!!!! To nawet nie jest gazetka zakładowa.....
13-06-2010 21:36 lelek_nowy WIARUS, czyli moje pytanie niżej jest w tym kontekście jeszcze bardziej na czasie. Na co wydano ponad 6,1 mln. zł., jak wszystko co ma podstawowe znaczenie dla działania PZŁ dopiero się wykonuje. Jakie pieniądze na tę rozbudowe idą nawet nie pytam, bo musiałaby prokuratura wziąć się powtórniwe do pracy, żebyśmy z ich ustaleń mogli się dowiedzieć, ile dalsza rozbudowa systemu informatycznego PZŁ kosztuje Związek, bo kierownictwo takich informacji do członków nie wypuszcza.
13-06-2010 20:26 WIARUS W roku 2009 nastąpiła rozbudowa systemu informatycznego PZŁ o następujące funkcje:
 rejestracja składki ubezpieczenia OC kół łowieckich oraz ośrodków hodowli zwierzyny Polskiego Związku Łowieckiego za szkody wyrządzone w uprawach i płodach rolnych – zgodnych z umową z TU Allianz;
 przygotowanie dodatkowych raportów dot. Analizy danych zebranych w arkuszach oceny prawidłowości odstrzału;
 dodanie nowej funkcji dot. Szybkiego wprowadzania danych do załączników ŁOW-1 z poziomu obwodów łowieckich;
 przygotowanie raportu dot. kandydatów – statystyki m.in. liczby kandydatów rozpoczynających staż, kończących szkolenie, liczby kandydatów, którzy uzyskali uprawnienia oraz liczby kandydatów, którzy wstąpili do PZŁ w danym roku sprawozdawczym.
Kontynuowano rozpoczęte w 2008 roku prace nad budową i wdrożeniem podsystemu administracyjnego, w którym będą znajdowały się następujące moduły: „Finanse i Księgowość” (FK), „Kadry i Płace” (KP), „Magazyny”, „Środki Trwałe”, „Kasa”, Sprzedaż”, „Budżet.
W roku sprawozdawczym wykorzystanie możliwości systemu informatycznego PZŁ w codziennej pracy oscylowało na poziomie około 91%. Codziennie do systemu „ŁwP” notowano około 140 wejść a w skali miesiąca – około 3200. Liczba logowań do systemu świadczy o tym, że zarządy okręgowe w coraz większym stopniu wykorzystują system informatyczny w codziennej pracy.
ZG PZŁ zarządza dwoma serwisami www;
1. Serwis www.pzlow.pl
Od stycznia do grudnia 2009 strony oficjalnego serwisu PZŁ odwiedzało dziennie około 815 osób a miesięcznie około 24000. Oglądalność strony w stosunku do roku 2008 wzrosła o 15%, tj. blisko 3000 osób więcej w ciągu miesiąca.
2. Serwis www.hubertusexpo.pl
Od stycznia do grudnia 2009 serwis ten był odwiedzany średnio przez 35 osób dziennie a miesięcznie przez około 1000 osób ( rekord- 2821 osób w kwietniu, kiedy to odbywały się targi).
Dodatkowo ZG PZŁ zarejestrował dwie nowe domeny:
 www.fundacjareintrodukcji.pl – serwis internetowy Fundacji Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących;
 www.dziczyzna-info.pl – serwis www propagujący wyroby z dziczyzny – uruchomiony w październiku 2009 roku.
Przeczytać o tym i wielu innych sprawach można w numerze 5/2010 ŁP na stronie 9. Darz Bór!!!
12-06-2010 15:10 Paweł z lasu SKANDAL - i my się na to godzimy??? Za nasze składki ??
Czy nie ma w NASZYM środowisku człowieka z "otwartą przyłbicą",
który nad tym zapanuje?? Szkoda pisać .... DB.
12-06-2010 12:43 PeBe Widocznie te 6 mln zł to kosztowało to co JUŻ JEST, a to czego NIE MA to kto wie ile jeszcze kaiorki będzie potrzebne.
12-06-2010 00:53 Artur123 A najbardziej w tym wszystkim smutne jest to, że świstaki na KZD PZŁ i tak, nie patrząc na nic, będą po staremu siedziały i zawijały w swe sreberka ...
11-06-2010 22:31 rycerz Prokuratura ustaliła: ..."Zarówno z dokumentacji przesłanej przez Związek jak i z zeznań informatyka Z. I..... oraz księgowej G. D..... wynika, iż wybór ofert na stworzenie systemu "Łowiectwo w Polsce" (wartość 6,115 815.87 zł, brutto) przebiegał w sposób prawidłowy. Ponadto aktualnie jest to przedsięwzięcie w pełni zakończone i rozliczone, a jego pozytywne skutki są widoczne w działalnośaci Związku. (..............) Mając powyższe na uwadze nie można czynić zarzutu niegospodarności członkom Zarządu, w tym jego Przewodniczącemu, odnośnie podjęcia dezycji zakupu powyższego systemu, skoro jak ustalono działa on i usprawnia pracę Związku na terenie całego kraju".... - działa i usprawnia, tylko bez podsystemu finansowo-administracyjnego. To co właściwie działa, jak finanse i administracja nie działają?
11-06-2010 13:14 lelek_nowy Czyli można rozumieć, że podsystem finansowo-administracyjny systemu informatycznego PZŁ nie jest jeszcze gotowy? To jaki podsystem systemu informatycznego PZŁ jest już gotowy?
11-06-2010 12:17 Stanisław Pawluk A Ryszard Gierliński wydawał dla prokuratury w Wawie opinię, że system informatyczny działa i jest w pełni sprawny! Min. takie oświadczenie stało się podstawą umorzenia śledztwa w tym zakresie. To kto tu kłamie? Działa ten system czy nie działa? Rację ma Matysek czy Gierliński?

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.