DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"04-03-2013
Elaboracja amunicji śrutowej

Dzięki uczestnikom portalu lowiecki.pl powstał cykl filmów pokazujących sposoby elaborowania amunicji myśliwskiej. Dzięki zwiększeniu możliwości przekazu elektronicznego stało się możliwe zamieszczenie w przestrzeni wirtualnej plików o dużej pojemności, w tym filmów o długości, której w czasie powstawania tych filmów nie było możliwe. Dzisiaj redakcja udostępnia trzy części filmu, z których każda omawia inny rodzaj elaboracji amunicji śrutowej. Filmy te mogą być dowolnie kopiowane i rozpowszechniane na co autorzy wyrażają zgodę.

Pierwszy film zapoznaje widza z tradycyjną i stosowaną od lat techniką samodzielnego wykonywania amunicji śrutowej. W czasach, gdy na rynku praktycznie brakowało wszystkiego, a broń kulowa dostępna była dla nielicznych, samodzielne scalanie amunicji wykonywali niemalże wszyscy myśliwi zwłaszcza, że zwierzyna drobna (zające, kuropatwy, bażanty, przepiórki, grzywacze, synogarlice, kaczki, gęsi czy czaple) dawały w łowisku dość liczną okazję do oddawania strzałów.
Drugi film pokazuje jak zmieniła się elaboracja amunicji śrutowej dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi, znacznie usprawniających pracę przy tworzeniu włanych naboi śrutowych. Dostępne na rynku urządzenia pozwalają na zwiększenie wydajności i wygody samodzielnej "produkcji" amunicji. Film pokazuje jedno z takich urządzeń usprawniających elaborację.
Trzeci film zapoznaje widza z fabrycznym sposobem produkcji myśliwskiej amunicji śrutowej. Okazją do pokazania całego ciągu technologicznego była wizyta w fabryce amunicji FAM Pionki, głównego dostawcy amunicji śrutowej na rynek Polski.


04-03-2013 14:56 R.D. Wszystko super, tylko trzeba bardzo uważać, żeby wykonując grzecznościowo amunicję dla kolegi do kalibru, którego nie mamy zarejestrowanego w swojej książeczce, nie zostawić sobie nawet jednego egzemplarza gotowego naboju (nie ważne czy śrutowy czy kulowy). Popaprańcy z niektórych państwowych instytucji uważają takie zachowanie za nielegalne posiadanie amunicji i może być ciekawa zabawa.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.