DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic11-11-2022
Samorządności w PZŁ nie było i nie ma

Kilka dni temu ujawniona została uchwała ZG PZŁ, żądająca od NRŁ zgody na sprzedanie terenu o powierzchni ponad 4 hektarów i orientacyjnej wartości 25 - 30 mln złotych, na którym od ponad 40 lat myśliwi z Trójmiasta i województwa pomorskiego mieli strzelnicę, biuro ZO PZŁ w Gdańsku, sklep myśliwski i restaurację z częścią hotelową i dużą salą konferencyjną. Cena nie jest wzięta z sufitu, bo teren jest w odległości pieszego spaceru z Gdańska Wrzeszcza, a wokół deweloperzy budują apartamentowce, bo podobnej wielkości teren oddalony o 12 km od Wrzeszcza i 11 km od centrum Gdyni, deweloper kupił za 28 mln. złotych. Za taką kasę, nie tylko byłyby pieniądze dla ludzi Lisiaka, ale również byłoby na wsparcia właściwych kandydatów w wyborach w 2023 roku.

Przez chyba 28 lat teren był dzierżawiony w barterze prominentnemu działaczowi PZŁ, który nieodpłatnie udostępniał strzelnicę myśliwym i biuru ZO PZŁ wraz z salą konferencyjną, finansując to przychodami ze sklepu i restauracji. Tej umowy dzierżawy cwaniacy z Nowego Światu postanowili nie przedłużać, żeby móc z tego terenu wyciągnąć kasę, której łakną jak kania dżdżu, choć podobno ubiegły rok zakończono w PZŁ zyskiem 5 mln złotych. Temat terenów strzelnicy był znany od 2017 roku, a kiedy na Nowym Świecie zaczęto myśleć o sprzedaży tego terenu, sprawą zainteresowało się Prezydium Okręgowego Zjazdu Delegatów w Gdańsku, reprezentanta wszystkich myśliwych w okręgu, odpowiedzialnego za realizację zadań Związku na obszarze okręgu oraz zatwierdzanie planu działalności i budżetu zarządu okręgowego. Stanowisko Prezydium OZD w tej sprawie formułuje jego pismo z dnia 7 listopada br. do prezesa i członków NRŁ przedstawione niżej.

Po przeczytaniu tego pisma nie można mieć żadnej wątpliwości, że samorządność myśliwych w okręgu wyrażana stanowiskiem ich przedstawicieli to fikcja, bo rządzi "wadza" w Warszawie wraz z idącym z nią ręka w rękę, wybranym na ostatnim OZD członkiem NRŁ z Gdańska, Andrzejem Hincem. Żeby była przy tym jasność, niczym nie różni się to od sposobu zarządzania Związkiem z czasów Lecha Blocha (TW "Kazimierz") i Andrzeja Gduli, którzy doczekali się krytycznej oceny w dzisiejszym magazynie Anity Gargas w TVP1. Nie ma przy tym znaczenia jacy ludzie kierują PZŁ, bo ich działanie determinuje komunistyczny model organów PZŁ oraz ich mentalność, którą reprezentowali tak pierwsi kierujący PZŁ w latach 1953-1956 gen. Stanisław Popławski, w latach 1957-1969 gen. Zygmunt Berling, w latach 1969-1977 i 1983–1990 gen. Tadeusz Pietrzak, a potem Andrzej Gdula z Lechem Blochem, jak i obecni Paweł Piątkiewicz i Rafał Malec z Pawłem Lisiakiem. Stawiam dolary przeciw orzechom, że głos myśliwych z okręgu gdańskiego, wyrażony poniższym pismem, nie będzie miał żadnego wpływu na decyzję kierownictwa PZŁ i teren strzelnicy w Gdańsku na ul. Jaśkowa Dolina 114 zostanie sprzedany.

12-11-2022 00:24 Husky Dlatego trzeba jak najszybciej roz@#$%&olić ten chory, postkomunistyczny twór jakim jest PZŁ żeby cwaniacy nic z tego nie mieli. Bo my, myśliwi i tak z tego nic nie mamy...

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.