DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic05-02-2023
Patologia czy najwyższe standardy?

Na obszarze powiatu Starodrzewie mają swoje obwody dwa koła łowieckie: KŁ BORSUK i KŁ DANIEL. Starostwo powiatowe chce wybudować strzelnicę na terenie wsi Ojcowizna, leżącej na obwodzie dzierżawionym przez KŁ DANIEL. Drugie koło, KŁ BORSUK z miasteczka oddalonego o ok. 20 km od wsi Ojcowizna, też zamierza wybudować strzelnicę, tylko dla siebie i za swoje pieniądze. Zanim jednak temat strzelnicy KŁ BORSUK zostanie zaakceptowany formalnie w Starostwie, musi zostać zakończona sprawa strzelnicy we wsi Ojcowizna. A nie jest to łatwe, bo mieszkańcy wsi Ojcowizna nie popierają budowy u siebie strzelnicy, w tym Jan Kowalski mający dom w tej wsi, członek obu tych kół łowieckich. Nazwy kół, miejscowości i nazwisko przywołane w tekście zostały zmienione.

Na tle powyższej sytuacji warto przedstawić informację, którą otrzymali członkowie KŁ BORSUK po posiedzeniu zarządu tego koła.

Posiedzenie Zarządu Koła 02.02.2023

Kolega Łowczy przedstawił plan wykonania pozyskania zwierzyny w naszych obwodach łowieckich. Stwierdziliśmy, że sytuacja jest dobra. Ale głównym celem naszego posiedzenia było wysłuchanie argumentów Kolegi Kowalskiego mających wpływ na blokowanie budowy między innymi i naszej strzelnicy. Na to posiedzenie został zaproszony Kol. Kowalski Jan, który miał wyjaśnić w jakim stopniu przyczynił się do blokowania realizacji budowy naszej strzelnicy łowieckiej. Gdy mieliśmy już wszystkie niemal podpisy i plany pozostał podpis Starosty i tu powstał problem. W/g uzyskanych informacji w dużej mierze jest to zasługa kol. Kowalskiego. Chcieliśmy usłyszeć co wspomniany Kolega ma w tej sprawie do powiedzenia. Przeddzień naszego posiedzenia w/w Kolega otrzymał powiadomienie o zebraniu i w ten sposób zareagował:

"Dziękuję dostałem sms-a z zaproszeniem na spotkanie z Zarządem KŁ BORSUK w dniu jutrzejszym, niestety z powodu innych obowiązków nie będę w stanie dojechać na spotkanie.
Żeby nie utrudniać i nie zwalniać pracy Zarządu proszę o informację w formie pisemnej i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
Darz Bór, Jan Kowalski
"

Każdy może mieć jakieś inne sprawy ważniejsze czy mniej ważne ale zaplanowane i w zupełności byłoby to usprawiedliwione. Jednak Kol. Kowalski wolał wybrać się na polowanie w KŁ DANIEL niż na posiedzenie Zarządu KŁ BORSUK. Sprawdziliśmy to i stwierdzamy, że kol. Kowalski Jan wypisał się na polowanie pod poz. 1093 łowisko nr 16. od godz. 16.15 do godz. 23.55.-

Z tych też względów nie mogliśmy usłyszeć informacji dotyczącej jego aktywności w sprawie blokowania strzelnicy we wsi Ojcowizna co rykoszetem odbiło się i na naszej strzelnicy. Ponadto w ten sposób potraktowanie Zarządu Koła jest bardzo nieodpowiednie a nawet skandaliczne. Tak wyraźna postawa antymyśliwska, antyspołeczna i antykoleżeńska wykorzystuje wszystkie aspekty by nie być członkiem naszego Koła. Postanowiliśmy na Zarządzie Koła, że nie będziemy już niżej się kłaniać Panu Kowalskiemu a w porządku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia, które planujemy na miesiąc kwiecień – maj umieścić jeden z punktów - skreślenie z listy członków naszego Koła Kol. Kowalskiego Jana.

Strzelnica sportowa jaka ma być wybudowana nieopodal wsi Ojcowizna jest inwestycją bardzo potrzebną w naszym regionie, będzie służyła pokoleniom przyszłych myśliwych oraz ludności Powiatu Starodrzewie. Myśliwi powinni być wdzięczni Staroście oraz Zarządowi Powiatu za budowę strzelnicy w naszym regionie. W tym temacie Starosta Powiatu jak i jego Przewodniczący Rady Powiatu przeprowadzali badania poprzez wywiad środowiskowy oraz organizowane była spotkania z rdzennymi mieszkańcami. Były różne zastrzeżenia mieszkańców na temat usytuowania tej strzelnicy lecz nikt tak nie oponował jak właśnie członek KŁ DANIEL jak również członek naszego Koła Kol. Kowalski Jan, który jest również mieszkańcem wsi Ojcowizna ale przebywa na terenie tej wsi dwa a czasami trzy dni w miesiącu.

Darz Bór sekretarz KŁ BORSUK


Gdyby któryś z zarządów okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego rozpoznał, że koła DANIEL i BORSUK znajduję się pod jego nadzorem, to może zainteresowałby się działalnością KŁ BORSUK, a naszym czytelnikom odpowiedział na następujące pytania:

1. Jaka była podstawa prawna wezwania Jana Kowalskiego na posiedzenie zarządu z dnia na dzień?

2. Czy w wezwaniu podano sprawę, na temat której chciano otrzymać stanowisko Jana Kowalskiego?

3. Czy negatywne stanowisko Jana Kowalskiego wobec budowy strzelnicy we wsi gdzie ma swój dom i na terenie innego obwodu niż dzierżawi jego koło, może być przedmiotem zainteresowania tego koła?

4. Czy dopuszczalne jest pozyskiwanie i publiczne rozpowszechnianie informacji z książki ewidencji polowań innego koła, z podawaniem imienia, nazwiska i czasu polowania osoby wpisanej do tej książki?

5. Czy nie stawienie się członka koła na posiedzenie zarządu w dniu następnym po otrzymaniu wezwania i wykonywanie w tym czasie polowania w innym kole jest wg prawa łowieckiego i statutu PZŁ nieodpowiednie, skandaliczne i prezentuje postawę antymyśliwską, antyspołeczną i antykoleżeńską?

6. Czy zarzuty stawiane przez zarząd koła Janowi Kowalskiemu mogą być podstawą skreślenia go z listy członków koła?

7. Czy zarząd tego koła rozumie różnicę pomiędzy skreśleniem i wykluczeniem członka koła?

8. Czy zarząd tego koła zna statut PZŁ i wie, kto zgodnie z nim skreśla lub wyklucza członków z listy członków koła?


A na koniec pytanie do czytelników powyższego tekstu, czy KŁ BORSUK jest przykładem koła patologicznego, czy wręcz przeciwnie, pokazuje w działaniu najwyższe standardy, jakimi charakteryzują się wszyscy myśliwi w Polsce i cały Polski Związek Łowiecki?
06-02-2023 16:32 August Janusz - czytasz wybiorczo i komentujesz tendencyjnie i takie masz oczywiście prawo by utrwalać w przekonaniu rewolucjonistów o panującej ''pandemii'' - patologi !!! - w PZŁ .
06-02-2023 16:11 Kibic August, co Ty wymyślasz z tym pyszczeniem naruszającym dobra osobiste osób trzecich, o czym nie ma nawet sugestii w tekście. Starosta zbuduje lub nie strzelnicę, bo to jego kompetencja, a nie Kowalskiego. Jan Kowalski oponował przeciwko budowie strzelnicy korzystając z ciągle jeszcze obowiązującej konstytucyjnej wolności wypowiedzi i jak rozumiem, powinien za to odpowiedzieć karnie w kole Borsuk, jeżeli znajdzie się w nim 2/3 członków myślących podobnie do Ciebie, którzy żadnej patologii w tym kole nie dostrzegają.
06-02-2023 15:32 August Hupert - Ty jako uczestnik tajnych kompletów u Blocha powinieneś sam rozstrzygnąć, gdzie jest patologia – słabo Cię chyba jednak szkolili. O brak odwagi w wyrażaniu własnych poglądów akurat mnie nie posądzasz.

Dla mnie sprawa jest oczywista i obyś kolejny raz analitycznie podszedł do stawianych tu pytań a nie tylko z zacietrzewieniem emocjonalnym .

Jeśli interes społeczny a nie widzimisię Kowalskiego stawiasz na pierwszym planie to kontynuuj te moje wypociny. Jeśli na odwrót to daruj sobie dalsze czytanie.

Na niebiesko napisano - o wywiadzie środowiskowym miejscach lokalizacji i jak dla mnie konsens Starosta oraz Zarząd Powiatu z mieszkańcami zawarł.

No i tu pojawia się Kowalski, który ma tyle do gadania co wiadomo kto na gestapo. Ale on protestuje – o rodzajach i formach protestu nic tu nie napisano. Jeśli tylko ‘’pyszczy ‘’ to takie jego prawo - jednak i tu nie wiemy co pyszczy.

Bo jeśli tym pyszczenie narusza dobra osobiste osób trzecich. Np. zarządów kół, członków obojętnie których z wymienionych kół czy też Starosty i Zarządu Powiatu. To bym się, ale prywatnie zastanawiał, czy chcę mieć takiego jegomościa w swoim towarzystwie.

Nie wiem który raz wyrażam swoją opinię, ale dla Ciebie Huppert zrobię wyjątek. O ‘’wypinkoleniu ‘’ z koła powinno tylko zdecydować walne i to minimum ¾ za pozbyciem się patologicznej jednostki.

Wzywanie na rozmowy z podtekstami o nie koleżeństwo - stawianie tam zarzutów- nie jest patologią a przeżytkiem z minionej epoki.
06-02-2023 13:03 SPOKO Wielcy Panowie z ZK Borsuk nie będą się kłaniać jakiemuś tam Kowalskiemu, a tylko go wykreślą, łamiąc przepisy Tak, to czysty i podręcznikowy przykład patologi.Pan Kowalski to wolny i niezależny człowiek. Nawet jak jest myśliwym, należy do PZŁ i na zaszczyt bycia członkiem KŁ Borsuk.
06-02-2023 11:10 Hupert August, a prostymi słowami umiałbyś powiedzieć, dlaczego w kole Borsuk, chcą wywalić Kowalskiego, jak nie od niego zależy wybudowanie strzelnicy? No i byłoby cennym usłyszeć Twoje zdanie, czy działanie zarządu koła Borsuk jest patologiczne, czy nie. Ale czy się odważysz na krótką odpowiedź tak lub nie?
06-02-2023 09:48 August To co redakcja między innymi i do mnie adresuje za sprawą autora Janusza Kibica przypomina podrzucaną problematykę przez jego imiennika posła mojej ziemi Śląska Opolskiego-Janusza Kowalskiego.

Finalizujące pytanie to żywcem wzięta kolejna puenta wygłaszana w przestrzeni medialnej przez posła Janusza o patologii Tuska.

‘’A na koniec pytanie do czytelników powyższego tekstu, czy KŁ BORSUK jest przykładem koła patologicznego, czy wręcz przeciwnie, pokazuje w działaniu najwyższe standardy, jakimi charakteryzują się wszyscy myśliwi w Polsce i cały Polski Związek Łowiecki?’’

Przeczytałem z należną uwagą całość jednak już drugie zdanie tego zagadkowego tematu brzmiące ‘’Starostwo powiatowe chce wybudować strzelnicę na terenie wsi Ojcowizna’’ obnaża bezsens dalszych dywagacji autora.

Do otwarcia strzelnicy w Polsce nie są wymagane specjalistyczne wymagania czy zezwolenia. Wystarczy że starostwo powiatowe do planowanej inwestycji skompletuje kwity pod tytułem ; zgody budowlane, BHP ,no i tej legendarnej ochrony środowiska , plus regulamin strzelnicy zatwierdzony przez odpowiedni urząd .

To ta legendarna ochrona środowiska ma za zadanie kopać się z ewentualnymi protestującymi . Być nawet stroną po pozytywnym wydaniu opinii na lokalizację obiektu z takim protestującym Kowalskim .Reprezentując borsuka na tych samych zasadach co daniela.
05-02-2023 21:17 I G O R Kowalskiego trzeba za wszelką cenę wypinkolić z koła.
05-02-2023 14:51 Jan Tukan To są najwyższe standardy etyczne PZŁ, coś czego wszyscy na świecie zazdroszczą bierutowskiemu modelowi łowieckiemu.
05-02-2023 14:45 werant Konflikt!; pomiędzy ZK "Borsuk" a mieszkańcami wsi Ojcowizna, ma swego "kozła ofiarnego" w osobie jego członka, J. Kowalskiego.
Taki jest, "...wizerunek łowiectwa i myśliwych wśród społeczności zamieszkującej tereny dzierżawionych obwodów;" w Polsce.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.