06/01/2007

Polowanie w Wymysłowie obw. 89


Obecni na polowaniu:

Pokot:
 1. Piotr Gawlicki, prezes, prowadzący
 2. Marek Szymborski, łowczy
 3. Jerzy Makowski, skarbnik
 4. Paweł Caboń
 5. Zenon Dyś
 6. Zygmunt Kowalczyk
 1. Dariusz Literski,
 2. Marek Łagowski
 3. Włodek Machczyński
 4. Marek Łukaszewicz
 5. Arkadiusz Szturo

 6. oraz Krzysztof Wnęk z Czekanem, gończym polskim.
 • dzik x 1, Piotr Gawlicki, król
 • dzik x 1, Ireneusz Ożóg, król

Na zbiórce pierwszeggo polowania zbiorowego w 2007 r. przyjechało tylko 11 członków koła. Po krótkim marszu do lasu pierwszy miot do szlabanu był pusty. W drugim micie, buczkach od szlabanu była duża watacha dzików. Mała liczba myśliwych nie pozwoliła obstawić dobrze czoła miotu, które było krętą drogą pomiędzy tym i następnym miotem. Na skutek tego krędcenia się drogi, były miejsca, do których nie sięgał zasięg strzelb obstawiających tę drogę. Dziki widziane w miocie i słyszane przez myśliwych przeszły w sposób uniemożliwiający oddanie strzału. W trzecim miocie od bruku do świniarni zwierza nie było.

Teraz wszyscy przeszli pod paśnik przy rowach i naganka popędziła te skąpane w wodzie rowy, ruszając watachę dużych dzików na ostatnie stanowisko flankowe zajmowane przez Marka Łukaszewicza. Ponieważ zachodził on jako ostatni, sam wybierał sobie miejsce i jak opowiadał po pędzenie, 'przecwanił' i do dzików nie strzelał. Piąty miot, to właściwie nie pędzenie, bo wysoki las z nielicznymi podrostami, ale przebędzenie tego kawałka lasu było najwygodniejszą formą dojścia do miejsca, w którym organizator Darek Literski przygotował śniadanie.

W miocie szóstym obyło się bez strzału, ale za to w miocie następnym, wzdłuż żwirowni w Mirowie, dziki wypadały na razem 6 strzelców, ale tylko Irek Ożóg i Piotr Gawlicki strzelili po jednej sztuce. W miocie ósmym, wąski pas do drogi telefonicznej, był byk, który przeszedł obok stanowiska Irka Ożoga, ale plan byków w obw. 89 był już wykonany. W miocie dziewiątym i ostatnim, do lisów strzelali Jurek Makowski i Arek Szturo, ale bez powodzenia.

Po tym miocie odbył się tradycyjny pokot i dekoracja króla polowania, którym zostali ex equvo Irek Ożóg i Piotr Gawlicki.


Strona główna Kronika 2006/2007