14/01/2007

Polowanie w Wymysłowie, obw. 89, ostatnie w sezonie


Obecni na polowaniu:

Pokot:
 1. Piotr Gawlicki, prezes prowadzący
 2. Marek Szymborski, łowczy,
 3. Jerzy Makowski, skarbnik
 4. Ireneusz Ożóg, , sekretarz,
 5. Paweł Czeczotko, gość z KŁ Diana
 6. Edward Ekiert, gość z KŁ Jaźwiec
 7. Paweł Caboń
 8. Zenon Dyś
 1. Marek Kowalczyk
 2. Zygmunt Kowalczyk
 3. Dariusz Literski,
 4. Marek Łagowski
 5. Włodek Machczyński
 6. Arek Szturo

 7. oraz Krzysztof Wnęk z Czekanem, gończym polskim.
 • lis x 2, Marek Szymborski, król
 • lis x 1, Arek Szturo, vice-król
          Zenek Dyś, pudlarz

Wymysłowo przywitało 14 myśliwych deszczem i huraganowym wiatrem. Organizatorzy polowania przygotowali nagankę, śniadanie, drwa na ognisko, ale żaden z nich nie przybył. Prezes, prowadzacy polowanie w dniu dzisiejszym, zadania organizatorów, na tym ostatnim w tym sezonie polowaniu, rozdzielił więc między członków zarządu. Sekretarz zajął się spisaniem naganiaczy, skarbnik mial ich rozliczyć, a łowczy wraz z prezesem mieli przygotować ognisko i śniadanie. W ten sposób zarząd miał obsłużyć pozostałych członków koła. Przed rozpoczęciem polowania łowczy Marek Szymborski udekorował medalem vice-króla polowania Pawła Cabonia, za polowanie wigilijne.

W pierwszym pędzeniu na rowach obyło się bez strzału, choć lis przemknał się między strzelcami, któych było za mało, żeby szczelnie ten miot obstawić. Drugim miotem były buczki pędzone od Mirowa. Grubego zwierza tu nie było, ale strzelane były 3 lisy. Arek Szturo strzelił jednego i drugiego spudłował. Trzeciego strzelił Marek Szymborski. W trzecim pędzeniu, można się było spodziewać dzików, bo w tym właśnie miocie padły 2 dziki na ostatnim polowaniu w Wymysłowie. Jednak tym razem dzików nie było. Po tym pędzeniu prowadzący odesłał siebie i łowczego, do przygotowania ogniska i śniadania, przekazuąc pozostałym instrukcje, jak obstawić wąski pas modrzewiowy do lini telefonicznej. W tym miocie były dziki i trzykrotnie strzelał do nich na krótką odległość Zenek Dyś. Pudłując, zasłużył na tytłu pudlarza dzisiejszego polowania. Pudłował również Paweł Czeczotko.

Prezes i łowczy dobrze się musieli napracować, żeby w szalejącej wichurze i po deszczu rozpalić ognisko, ale udało im się i wszyscy uczestnicy polowania mieli kiełbaski na gorąco. Piąty miot od kamieni do szlabanu obył się bez strzału, ale w miocie była chmara jeleni, z których piekny byk wyszedł na pole i przemaszerował na oczach Kol. Ekierta, zajmującego ostatnie stanowisko. Plan jeleni był wykonany i do jeleni w tym dniu nie strzelano. Szósty miot, to buczki wzdłuż bruku. Tu był dzik, który spod psa tak szybko przeskoczył linię obok Kol. Ekierta, że ten nie zdażył się nawet zmierzyć. Na tyle miotu stał Jurek Makowski, który w szalejącym wietrze nie usłyszał i nie dostrzegł drugiego dzika przesadzajacego drogę obok niego. Oba dziki nie były więc strzelane. Pędzenie siódme, to miot od świniarni w kierunku bruku. Marek Szymborski strzelił lisa. Po tym tym miocie planowano wczęśniej przeniesienie się do lasu Postołowa na dwa mioty, ale wichura i zapowiadane opady wskazały prowadzącemu, że polowanie należy zakończyć.

Na pokocie były trzy lisy. Królem polowania został Marek Szymborski, strzelec dwóch lisów, a vice-królem Arek Szturo, udekorowani okoliczościowymi medalami. Pudlarzem tego polowania zosta Zenek Dyś, też udekorowany medalem pudlarza. Ponieważ było to ostatnie w tym sezonie polowanie, prezes koła podał pozyskane ilości zwierzyny na polowaniach zbiorowych, pomiędzy polowaniem huberowskim 4 listopada, a dzisiejszym polowaniem kończącym sezon. Sumarycznie pozyskano: 1 jelenia łanię, 13 dzików, 2 sarny i 22 lisy. Dwóch z członków koła uzyskało największą i jednakową ilość punktów w klasyfikacji pozyskania koła, bo po 80 punktów. Irek Ożog odstrzelił 1 łanię, 1 dzika i 2 lisy, a Piotr Gawlicki 2 dziki, 1 sarnę i 2 lisy. Ponieważ jeleniowi należy się najwyższe miejsce, to właśnie Irek Ożog został odznaczony medalem Króla Polowań Zbiorowych 2006/07, a Piotr Gawlicki otrzymał medal vice-Króla.

Pozostali Koledzy zajęli następujące miejsca, pozyskując na polowaniach zbiorowych:
 1. Zenek Dyś 2 dziki i 1 lisa
 2. Paweł Caboń 2 dziki
 3. Tomek Łącki 2 dziki
 4. Marek Szymborski 1 dzik i 5 lisów
 5. Marek Kowalczyk 1 dzik
 6. Marek Łagowski 1 dzik
 7. Mirek Wojnałowicz 1 dzik
 8. Arek Szturo 4 lisy
 9. Jerry Kilen 1 sarna
 10. Roman Dobek 2 lisy
 11. Darek Literski 2 lisy
 12. Andrzej Nowacki 1 lis
 13. Andrzej Szreder 1 lis
 14. Zbyszek Szymborski 1 lis
Kolejny 59 sezon polowań zbiorowych w KŁ Cietrzew dobiegł końca. Spotykamy się ponowniwe na tradycyjnym polowaniu huberowskim w dniu 3 listopada 2007 r. Do zobaczenia. Darz Bór.Strona główna Kronika 2006/2007