DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk15-04-2010
Ekwiwalenty są ściągane

Rusza kolejna, po Kołach Łowieckich nr 15 „Ostoja”, nr 18 „Ponowa” i nr 63 „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej, transza egzekucji ekwiwalentu należnemu Skarbowi Państwa za zwierzynę nielegalnie pozyskaną.

Na „drugi ogień” brane są Koła Łowieckie podległe Zarządowi Okręgowemu w Lublinie:

Koło Łowieckie nr 103 "Rudki" w Kraśniku – 117.000 zł.-

Koło Łowieckie nr 52 "Dąbrowa Bór" w Kraśniku – 273.000 zł.-

Koło Łowieckie nr 19 "Cyranka" w Urzędowie – 319.000 zł.-

Koło Łowieckie nr 93 "Bażant" w Poniatowej – 503.000 zł.-

Koło Łowieckie nr 2 "Leśnik" w Lublinie – 309.000 zł.-

Koło Łowieckie nr 44 "Sokół" w Puławach 263.000 zł.-

Spośród Kół Łowieckich dzierżawiących obwody na Lubelszczyźnie, a podległych Zarządowi Okręgowemu w Warszawie, największy ekwiwalent egzekwowany będzie od Koła Łowieckiego nr 29 „Dzik” w Warszawie i wynosi on 129.000 zł.-

O wiele mniejsze kwoty egzekwowane będą od innych kół w Warszawie, m.in. od:

Koła Łowieckiego nr 41 "Żerań" w Warszawie, Koła Łowieckiego nr 336 „Dzik”, Koła Łowieckiego nr 102 „Juniorów” i Koła Łowieckiego nr 313 „Sokół”, Koła Łowieckiego nr 60 "Łoś".

W najbliższym czasie kłopotów z egzekucją ekwiwalentu mogą spodziewać się także: Koło Łowieckie nr 5 „Dąbrowa” w Lublinie, nr 150 „Czata” we Włodawie, nr 89 "Siemień" w Lublinie, nr 83 "Lis" w Lubartowie i nr 54 "Chodel".

Konsekwencje finansowe dotkną kół, w których poluje wielu członków organów PZŁ. M.in. w Kole Łowieckim nr 89 "Siemień", członkiem macierzystym jest Ryszard Gierliński, prezes Głównej Komisji Rewizyjnej PZŁ. W KŁ nr 2 „Leśnik” prezesem jest były prezes, a obecnie członek ORŁ w Lublinie Czesław Kowalski. W KŁ nr 5 „Dąbrowa” funkcję łowczego odpowiedzialnego za gospodarkę łowiecką osobiście pełnił Stefan Kowalewski komendant PSŁ w Lublinie.
24-04-2010 11:18azil IIZ wielu na tym forum opisanych problemów w PZŁ można stwierdzić, że członkowie PZŁ o mentalności kol. kokosza, szunaja i Rocha "dowodzi" naszym związkiem.
Azil II
23-04-2010 18:45czarny fletRoch myślał???!!!!....... i wymyślił:
"Myślę że kol.Pawluk występuje pod wieloma nickami Najpierw rozpętuje burzę a potem atakuje."
Dzięki Roch. Teraz już wiemy, że kol. Pawluk występuje pod nickiem kokosz, szunaj i Roch. Nikt tu więcej nie "atakował". DB
23-04-2010 08:13azil IIKol.Roch ! A co to ma wspólnego ze świadomym przekraczaniem planów łowieckich przez funkcyjne osoby PZŁ i wieloletnie akceptowanie tego stanu rzeczy poprzez zarządy okręgowe i zarząd główny PZŁ? kilka słów na aktualny temat, a nie to samo co kokosz z szunajem.
Azil II
22-04-2010 20:09RochMyślę że kol.Pawluk występuje pod wieloma nickami
Najpierw rozpętuje burzę a potem atakuje.Z tego co wiem
jest dalej członkiem koła 39 "Miś"A się wypiera.Jego syn
napisał na podstawie tego koła pracę magisterską.Podobno
dobra.
Przyjęto go za protekcją byłego Prezes" Łosia'" bardzo porządnego
człowieka.Ale jak Pawlak/nie Pawluk/mówił to zwierz we mgle tumanieje
a cóż dopiero Kulwap.Przecież i kol./tylko przez grzeczność/chyba
ma jakieś ludzkie odczucia?Lepiej się zapisz do jakiejś partii a przy Twojej znajomości prawa pewno zostaniesz Prezydentem bez
prawia.Bo jak pisałeś"myśliwy może chodzić bez odstrzału " bo nie ma
szafy na broń i nie może jej zabezpieczyc.Czy do Kościoła też
musi się tłuc z giwerą?
Wracając do nieodżałowanej pamięci Pawlaka/nie mylić broń Boże z Pawlukiem/to z nerw wyszedłwszy powiedział:Ty zaczoł a ja skończę.
Jeśli jesteś niewinny to rzuć pierwszy kamieniem.

22-04-2010 17:57Łupur21Ad.Gabryś

Jest w posiadaniu PSŁ i UW w Lublinie - widziałem ! Najlepiej zadzwoń do PSŁ w Lublinie, myślę, że udostępnią tobie dane po wylegitymowaniu i uzasadnieniu prośby o wgląd w listę.
Pzdr.
22-04-2010 01:09GABRYŚPANIE Pawluk powiało grozą czy jest gdzieś spis kół z lubelskiego które mają zadłużenie i jakiej wysokości gdyż właśnie wpłaciłem wpisowe na członka niemacierzystego jednego z nich a nie chciałbym spłacać długów za czyjąś bezmyślność
21-04-2010 20:59azil IINie jest istotne, czy Kol. szunaj i kokosz są ciekawi długów jednego z kół łowieckiego wobec skarbu państwa.Im zależy na zmianie tematu.Obniżeniu rangi problemu, który sięga głębiej aniżeli przekroczenia PLANÓW ŁOWIECKICH. Wspominając demokratyczne zasady które powinny wniknąć w szeregi związku wszystkie koła muszą uregulować długi powstałe przez głupotę (w drugiej kolejności) zarządów kół łowieckich. Pierwsza kolejność, to pewność siebie i przekonanie o bezkarności, a przede wszystkim o tym iż takie przepisy są pod publiczkę, a nie po to by ich przestrzegać. Przepisy - plany łowieckie służyły do tej pory jako pejcz-bat-harap na zarządy kół-koła których członkowie nie popierali linii słusznej, a wytyczonej poprzez współpracownika SB-doktora Blocha, pułkownika SB-Gduli, tajnego współpracownika SB-przewodniczącego sądu łowieckiego sędziego Zygmunta Jabłońskiego i wielu innych członków komunistycznej organizacji która niszczyła demokrację i robi to do dnia dzisiejszego, co jest w związku łowieckim wyjątkowo widoczne.
Większość stanowisk obsadzona jest w PZŁ poprzez "kwiat" PZPR-u, SB, LWP oraz Milicji Obywatelskiej. To te osobistości PZŁ świadomie dopuszczały się przekraczania planów łowieckich z powodów przyziemnych, takich jak zapewnienie sobie i swoim członkom całorocznego polowania według własnych potrzeb, a nie według planów mających na celu ochronę Naszych Przyrody. Oni wychodzą z założenia, że po nich choćby POTOP.
Pozdrawiam
Azil II
21-04-2010 19:51Łupur21Ja jestem w stanie zrozumieć brak wiedzy Kol. kokosz w niniejszym temacie, gdyż opiera ona swoją wiedzę jedynie na relacji swojego partnera, którego przecież wszyscy dobrze znamy :). W tym temacie ważne jest to, że przez kilka ostatnich lat marginalizowano problem we władzach zrzeszenia, wyśmiewano się z Kol. dziennikarza i jego informacji, a tu proszę ....... wszystko się potwierdziło w 100%, a na dodatek władze państwowe podjęły działania by ten problem zlikwidować, tzn. "skasować koła łowieckie za zwierzynę bezprawnie pozyskaną " Moje pytanie: Co robią władze zrzeszenia w tej sprawie ? Jak chcą pomóc kołom łowieckim i rozwiązać istniejący problem ? Pozdr. DB.
21-04-2010 18:08Stanisław PawlukPoważnie? Nikt mi o tym nie doniósł. Sprawdzę. Ps. Koło nie jest "moje"!
21-04-2010 17:28kokoszPanie Pawluk,jest w tym kraju jeszcze prawo do informacji publicznej,więc Pańscy informatorzy mnie nie interesują.Koło Miś 39 z Kocka,którego jest Pan członkiem przekroczyło plany łowieckie o 8 szt.lisów,2 zające,2 kaczki i 2 kuny.Widzi Pan źdźbło w w oku sąsiada a we własnym belki nie zauważa.
I proszę mnie ani mego partnera sądem nie straszyć bo bojaźliwi nie jesteśmy.
21-04-2010 12:35gekonPanie kokosz, po co ma pisać, jeżeli Ty już napisałeś, a przed Tobą paru innych.
Zabawne są te zaczepki, "ni przypiął ni przyłatał". Temat jest istotny, bo dotyczy naszych pieniędzy. Na WZ w moim kole na razie nic nie wspomniano o tych ekwiwalentach, ale niebezpieczeństwo jest realne. DB


21-04-2010 12:34Stanisław Pawlukkokosz/ajwa Wymieniając cyfrę 14 wskazałeś na podrzucającego ci zgniłe jaja informatora. Kilku wytypowanym wrzuciłem "na rybę" każdemu inną cyfrę- ta wróciła w twoim kłamiącym tekście. Nie wypowiadałem się także o możliwości odwołania zarządu zwłaszcza z nieistniejących powodów. Jakiekolwiek mówienie o "odwołaniu" zarządu było by głupotą z mojej strony w świetle kończacej się kadencji. Resztę dowiesz się przy spotkaniu.
21-04-2010 10:29kokoszPanie St.Pawluk,dlaczego nie napiszesz że w Twoim kole Miś 39 z Kocka też przekroczono plany łowieckie.Na priv mówiłeś kolegom że można za to Zarząd usunąć a na łowieckim cisza.
Przecież przekroczono plan o 14 szt zwierzyny łownej.
Ciekawe czy sam się do tego nie przyczyniłeś?
16-04-2010 09:14Stanisław PawlukRAPCIE! Powyższe dane ustalił Steafan Kowalewski komendant PSŁ w Lublinie. Sporządził także zestawienie dla wydziału prawnego UW w Lublinie oraz CBA prowadzącego postępowanie w sprawie pozyskania zwierzyny ponad dozwolone zatwierdzonym planem łowieckim ilości. Wykazy sporządzono także z podziałem na koła z należnym ekwiwalentem do 75 tysięcy i powyżej tej kwoty. Wynika to z ustaleń UW w Lublinie, że kwotami powyżej 75 tys. winno zajmować się bezpośrednio Prokuratoria Generalna a poniżej tej stawki egzekucję prowadzić powinien UW w Lublinie. Interesujące Cię koło znajduje się na pozycji nr 53 listy ogólnej z kwotą 63.000 złotych i uwzględnienia także 5 sztuk czapli (zastrzelonych wg wyjaśnień podpisanych także przez członków KR koła rzekomo przez zmarłego kolegę). Dziwi mnie, że mając w kole tylu znamienitych i mających dostęp do informacji z pierwszej ręki członków jak np. Roman Dziedzic członek NRŁ i członek komisji hodowlanej ORŁ w której także jest członkiem, jesteś osobą najbardziej zorientowaną na Lubelszczyźnie a nie stwierdzasz, że nic nie wiesz. Pozdrawiam.
16-04-2010 08:37RAPCIEKolego Stanisławie !
Skąd te informacje ? , kwoty ! Nikt o tym nic nie wie!Proszę o wyjaśnienie.
Darz Bór
16-04-2010 08:20szunajKoło łowieckie Miś 39 w Kocku dopuściło się tych samych nadużyć co ww koła, więc nie wiem dlaczego autor tego felietonu "zapomniał" to koło wymienić?
Jak zacznie się szukać, to nie tylko jeden byk będzie do ujęcia, ale na pewno więcej zwierza. Pawluk, jesteś blisko tego koła, więc węsz i podawaj do wiadomości kolegów. Chyba jesteś jeszcze zapraszany do tego koła - czy już nie?
15-04-2010 20:27Łupur21Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
15-04-2010 19:40Stanisław PawlukWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
15-04-2010 19:35kokoszCiekawe czy koło Miś 39 w Kocku też przekroczyło plan,czy jest czyste?
15-04-2010 17:36Łupur21Członkowie kół łowieckich będą zapewne dochodzić tych należności solidarnie od członków ZK - bo w wyniku ich nienależytego sprawowania funkcji doszło do powstania takiej sytuacji, ewentualnie zrobią przymusową zbiórkę kasy - wśród członków koła i będzie po problemie :) Obecnie jest tylu chętnych do kół - np. do KŁ nr 8 - reprezentujących ZK w wielu procesach sądowych, iż koła podołają tym obciążeniom finansowym. Zabawne jest jednak to, iż często ci " plotkarze - pełnomocnicy " sami mają już poważne problemy ze znacznymi zaległymi należnościami wobec skarbu państwa, tak więc reprezentacja ZK i KŁ przed organami egzekucyjnymi umożliwi im - choć częściowe - wyjście samemu spod egzekucji :) Pozdr.
15-04-2010 13:28futerJestem bardzo ciekaw, czy te kwoty które są niemałe faktycznie zostaną wyegzekfowane.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.