DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja portalu01-02-2011
Ostrożnie z trofeami

Redakcja otrzymała następujący komunikat Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W miniony czwartek policjanci z KP w Niemcach przeprowadzili przeszukania na terenie Woli Niemieckiej oraz Dysa. Działania prowadzone były pod kątek ujawnienia okazów eksponatów zwierzyny chronionej na mocy obowiązujących prawem przepisów. Łącznie podczas prowadzonych przeszukań zabezpieczono 92 eksponaty. Były to min. spreparowane eksponaty antylopy, niedźwiedzia, piżmowołu, lwa, geparda, medaliony dzika, antylopy, zebry, skóry zwierząt.

Podczas prowadzonych działań zabezpieczono także 207 szt amunicji myśliwskiej.

Na część eksponatów przedstawiono już stosowane dokumenty.

Dokumentacja zgromadzona przez policjantów w trakcie prowadzonych czynności została przesłana do prokuratury celem oceny prawno - karnej.

podkom. Renata Laszczka - Rusek
02-02-2011 10:17Stanisław PawlukKrzysztofL Jako osoba wyjątkowo ugodowa przyznaję Ci rację, że "medaliony dzika", "skóry zwierząt" i "amunicja myśliwska" nie ma nic wspólnego z łowiectwem.
02-02-2011 09:51KrzysztofLStanisław Pawluk. Właśnie nawet z łowiectwem to nie ma nic wspólnego bo okazy są w zasadzie citesowskie i dlatego moja uwaga.
01-02-2011 18:40szunaj1Jeżeli myśliwy był na polowaniu zagranicznym i przywiózł do Polski trofea, to nie ma się o co martwić. Także jak komuś sprzedał, to też z papierami i ten ktoś też nie musi się martwić.
Martwić się może ten, kto kupił trofea po cichu na bazarach od przemytnika. To jest proste jak trąba słonia.
01-02-2011 18:12Janusz58No tak, jakby to były 3 skóry od jelenia 2 sarnie i jeden dzik to bym rozumiał. Są dowody - jest sukces ścigaczy. Ale gdy gościu odpalił w okolicach Lubartowa Wielką Piątkę to jest dopiero to! Przeszukajcie wszystkie portale nowoczesnej, wspólnej Europy; pokażcie gdzie odnotowano taki sukces w ściganiu kłusownictwa? Tylko czy to nie jest przypadkiem sprawa adresowana do sprawności Urzędu Celnego i Straży Granicznej a nie organizacji zrzeszającej polskich myśliwych? Kilkanaście lat temu za psie pieniądze od przybysza zza wschodniej granicy, kupiłem skórę rysia syberyjskiego i nie zdążyłem kupić kilku innych ciekawych trofeów w tym (sic) argala. Wiedziałem, że jest to aktywność nielegalna, ale uznałem że lepiej niechaj będzie u mnie na ścianie w grupie "ciekawostki przyrodnicze" aniżeli na czyjejś głowie jako "szapka".I działo się to na bazarze pełnym funkcjonariuszy różnych maści. A swoją drogą w Niemcach, donosik musiał być bardzo precyzyjny.
01-02-2011 17:30MirekGrabZnowu "kolega" kolegę pod.......ł? W tym rejonie to chyba reguła.
01-02-2011 15:23Stanisław PawlukKrzysztofL Czy tekst musi mieć związek z PZŁ? Nie wystarczy, że ma związek z łowiectwem?
01-02-2011 13:35KrzysztofLNie bardzo rozumiem co do tych zabezpieczonych dowodów ma redakcja i PZŁ w ogóle. O ile te spreparowane okazy to okazy tzw. citesowskie a amunicja roczej kierunkuje sprawę w kierunku nielegalnego posiadania a więc w sprawie karnej. Co to ma wspólnego z pzł bo z treści nie wynika aby to było przeszukanie u członka pzł?

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.