DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk04-03-2011
Komendant wpadł, podwładny zapłacił

Komendant Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie Stefan Kowalewski nie będąc uprawnionym do kierowania pojazdem służbowym marki KIA nr rej. LU3592A "przesadził" kierowcę na miejsce pasażera, a sam siedząc za kierownicą wjechał prosto w płot. Uszkodził przęsła płotu i samochód zasługując na mandat, który pomimo zajmowanego stanowiska w UW otrzymał od policji, szczególnie, ze pojazd nie miał ważnego badania technicznego. Prasa lokalna pisała o tym, a informacje o zdarzeniu przekazałem na gorąco w Dzienniku Łowiecki prawie dwa miesiące temu.

Dalszy ciąg zdarzeń był nie mniej ciekawy. Pojazd został odprowadzony na stację obsługi, która szybko i tanio, bo zaledwie za 1241 zł i 19 gr. pojazd naprawiła, wystawiając zgodnie z wolą zleceniodawcy rachunek na osobę fizyczną(sic!) Grzegorza Flora, strażnika PSŁ w Lublinie, który rachunek ten (nr 2/2011 z dnia 27.01.2011) zapłacił z własnej kieszeni. Na rachunku uwidoczniono wyraźnie numer rejestracyjny pojazdu własności Urzędowi Wojewódzkiemu w Lublinie, z czego można domniemywać, że Grzegorz Flor sponsorował UW pokrywając szkodę jaką wyrządził w mieniu państwowym Stefan Kowalewski, jego przełożony i komendant wojewódzki PSŁ w Lublinie.

Ze względu na oczywisty fakt otrzymania przez Urząd Wojewódzki w Lublinie darowizny pieniężnej, celem której jest ochrona finansów komendanta, złożyłem formalne zapytanie, czy Urząd Wojewódzki po przyjęciu tej korzyści majątkowej odprowadził stosowne podatki. Zapytałem także co jest podstawą tych szczególnych układów komendanta Stefana Kowalewskiego, którego podwładni zmuszeni są do płacenia zobowiązań Urzędu lub jego własnych? Dla zweryfikowania powszechnie panującego poglądu, że Stefan Kowalewski rekomendowany i ochraniany jest przez Polskie Stronnictwo Ludowe, dzięki przyjaźni z posłem na Sejm z tej partii Janem Łopatą, zapytałem o to ponad pół roku temu kierującego tą partią w Lublinie, a wobec braku odpowiedzi, ponowiłem zapytanie, tym razem do prezesa PSL Waldemara Pawlaka.

Mimo znacznego upływu czasu odpowiedzi nie otrzymałem, a więc pogląd, że Stefan Kowalewski co by nie zrobił i tak spadnie na cztery łapy, jak to robią obrotowi w PSL, jest uzasadniony. Dlatego oficjalnie muszę przyznać, że wszystko co wskazywałoby na fakt szczególnej opieki roztoczonej nad komendantem podległym Genowefie Tokarskiej Wojewodzie Lubelskiej z PSL, jest mylące, a korupcyjna otoczka wokół niego jest jedynie dziełem przypadku. Tak jak i przypadkiem było powołanie Stefana Kowalewskiego na stanowisko komendanta PSŁ w Lublinie.
06-03-2011 18:35WIARUSlokalna gazeta o sprawie http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110306/LUBLIN/316245944 . Darz Bór!!!
06-03-2011 00:46wj2000zkąd........cóż za pedantyzm...... ): "ą" a nie "a" :) swoją drogą kiedyś widziałem napisane to w taki sposób : "z kont" - w wyrazie 4 literowym 4 ortografy !!!!!!!!
04-03-2011 16:51Stanisław Pawlukszyper! Te wyrazy zaznaczone w tekście niebieskim kolorem to linki do dalszych informacji. Kliknij na nie a dowiesz się więcej i może nie będziesz zmuszony zadawać takich pytań.
04-03-2011 16:40szyper".......Stefan Kowalewski nie będąc uprawnionym do kierowania pojazdem służbowym marki KIA nr rej. LU3592A "przesadził" kierowcę na miejsce pasażera, a sam siedząc za kierownicą wjechał prosto w płot." Ta wiedza to zkąd ?. Z ustaleń policji, czy tak we wsi gadali.
04-03-2011 15:59azil IIGrzegorz Flora dostanie zasłużoną premie której wysokość będzie dwukrotnie wyższa, aniżeli ten rachunek i sprawa prawie zakończona.
Potem tylko nagroda, za wybitne osiągnięcia w pracy..........
Stara komusza metoda pozyskiwania funduszy na zakrapiane narady.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.