DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic10-10-2013
Koszenie kasy na zawodach o Puchar Warszawy

Uczestnicy zawodów strzeleckich na strzelnicy w Suchodole w dniu 7 września 2013 r., pod wzniosłym tytułem Puchar Warszawy, organizowanych przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Warszawie, bardzo krytycznie wypowiadali się na forum zarzucając organizatorom, że za wpisowe w wysokości 130 zł. od osoby nie zagwarantowali nawet najskromnieszego posiłku, zamknęli lepszą toaletę na klucz i pozostawili tylko tę gorszą, z musu koedukacyjną, która nie nadawała się do wykorzystania, a uczestniczkom i uczestnikom pozostawały krzaki jako miejsce załatwiania potrzeb fizjologicznych. Według nich za zebrane z wpisowego 15730 zł. od 121 uczestników nie otrzymali kompletnie nic, no może z wyjątkiem kawy i herbaty.

Redakcję zainteresowało na co mogła zostać wydana tak znacząca kwota, szczególnie, że wg relacji uczestników nagrody były raczej cienkie, a makiety na końcu klejone i niejednakowe. Złożyliśmy więc w dniu 12 września br. zapytanie do ZO PZŁ w Warszawie prosząc o podanie wysokości poszczególnych rodzajów kosztów poniesionych na organizację zawodów o Puchar Warszawy w tym roku. W dniu 4 października otrzymaliśmy odpowiedź, z której wynika, że najpoważniejszą pozycją kosztów było "przygotowanie i sprzątanie strzelnicy, pomoc sędziowska" na kwotę 3321 złotych. Zastrzegam od razu, że tarcze, podkłady, klej, rzutki, nagrody i sędziowie znalazły się w oddzielnych pozycjach, stąd trudno powiedzieć na czym polegało "przygotowanie strzelnicy", na co każdy uczestnik zrzucił się po 27,45 zł.

Odpowiedź przewodniczącego ZO PZŁ dr inż. Wojciecha Cieplaka przedstawiam poniżej i z przykrością muszę skonstatować, że podane w niej wysokości kosztów wyglądają od razu za zawyżone i niewiarygodne. Większość z pozycji to kwoty okrągłe, np. tarcze i podkłady za 2500 zł. a klej i oklejanie tarcz oraz kosze na odpady i paliwo do kosiarki po równo 500 zł każda z tych pozycji, co przecież gdyby określało rzeczywiście poniesione koszty, to byłyby to wartości nie z dokładnością do 100 złotych. Pomimo tak znaczących kosztów, udało się jeszcze uzyskać czysty zysk w kwocie 884 zł., który przeznaczony ma chyba być na dodatkowe koszty związane z podobno koniecznym remontem toalety po zawodach, dla którego też przysłano redakcji kosztorys.

Kosztorys ten zamieszczamy również poniżej, a szczególne moje ubawienie spowodowały dwa stwierdzenia. Pierwsze, dotyczące zniszczenia drzwi do toalety wraz z obrzeżami "poprzez uderzenie nogą w zamknięte drzwi", bez wytłumaczenia, dlaczego na zawodach dla 121 osób toaleta jest zamknięta na klucz. A drugie, tajemnicza uwaga, że "W toalecie również została oberwana umywalka razem z syfonem, która nie była widoczna w dniu zajścia". Dziwne więc, że przy takich ewidentnych zniszczeniach nie zażądano jeszcze od uczestników dopłaty, bo gdyby zabrano od każdego z nich po głupie 12,50 zł. to toaletę dałoby się naprawić i na następnych zawodach, kiedy będzie ona znowu zamknięta na klucz, żadna noga nie da rady rozwalić drzwi wraz z futryną.15-10-2013 10:05 SERGIO Z tych obliczeń wychodzi , że organizator kupuję rzutki po 0,5 zł Brutto – to jest cena 100% większa niż rzutki , które moja firma sprowadza z Anglii . W lipcu i drugi raz we wrześniu 2013 roku wysłałem propozycję handlowe do 49 Okręgów PZŁ , ale nie dostałem na razie żadnej odpowiedzi!? Jak to nazwać, koledzy…. ???
Czy może zasady przetargów i wyboru tańszych i lepszych produktów nie dotyczą organów PZŁ !?
Z poważaniem Sergij Isaryk , MKS ASTRA.
13-10-2013 19:31 BOGUŚ Organizator zawodów Pucharu Warszawy otrzyma za „wzorowo przeprowadzone zawody” dodatkowe zawody – Eliminację Ligi Strzeleckiej w 2014 roku. lub KKKŁ, MPP, MPM - tak przewiduje statystyka imprez strzeleckich - )))
12-10-2013 09:36 hubertus 7 Brawo koledzy .... dobrze ,ze sa osoby ktore nie boja sie podnies glos ..w tej sprawie
Wszyscy organizatorzy powini podac sie do dymisji!!!
...wszedzie krwiopijcy i pijawki , ktorzy probuja nachlapac za nasze skladki.!
brak sow.
11-10-2013 10:14 ko-s Raz byłem na Pucharze B i W w ubiegłym roku i widzę że nic się nie zmieniło w WC ( brakowało oświetlenia). A jeśli brak higieny to nie można serwować posiłków. Trwam w postanowieniu unikania imprez na tej strzelnicy.
11-10-2013 07:32 tjarek Nie wiem jakie zwyczaje panują w Stolycy ale u nas na prowincji żaden sędzia nie dostaje nawet 1 złotówki. Czasem dostaną drobny upominek (zatyczki do uszu z 5 zł albo okolicznościowy kubek)ale najczęściej wystarcza uścisk dłoni Łowczego Okręgowego - bezcenne :-)))
11-10-2013 00:08 STB2 Organizator tak się rozpędził że policzył rzutki po cenie nie zarobkowej. Ja się nie znam na cenach ale matematyka mówi że strzelając Trap 20 szt przelot 10 szt oraz Skeed 20 to to razem 50 a dokładając 10% czyli 5 szt na tzw rozbite to wychodzi że 120 uczestników * 55 szt to razem 6600 szt. To po ile Organizator kupił? 3262,50 wydał to znaczy że kupuje po 50 gr/szt. Za samo to powinien zostać odsunięty od zakupów bo przepłacił o 100% ceny rynkowej! Nagrody które kosztowały 2890 pewnie ktoś zwinął bo te które zostały przedstawione nawet tysiąca nie kosztowały, a może się mylę bo dając skarpetki za nagrodę to może znaczyło że puszczono w Skarpetkach tylko kogo? No a sędziowie cholerka to dwa razy biorą? Raz za pomoc a drugi za sędziowanie? Jak się zraziło wszystkich poważnych sędziów do prowadzenia w Suchodole zawodów to z łapanki trza przepłacać ?! Toalety - opłakany ich stan pamiętam już z przed dwóch lat więc pewnie nikt tam przez ten czas nie zaglądnął aż do teraz. Przynajmniej to może po naprawie będzie normalne! Jestem przekonany że każdy poważny strzelec z rozkoszą przyjedzie na następne zawody. A to już na Wiosnę . Już nie mogę się doczekać by zobaczyć jak elita Was wita.
10-10-2013 13:42 haroldzik 12.10.2013 będzie na pewno lepiej. za 120,- organizator zapewnia gorący posiłek oraz grill. co z kiblem - nie wiadomo?
a propos kibla - fajny kosztorys. ostęplowany przez opiekuna strzelnicy (a w tym przypadku oferenta) pieczątką nie mającą w sobie nic z nazwy kojarzącej się z wykonywaniem szerokopojętych usług budowlanych. może się czepiam - przecież firma mające w swojej nazwie m.in. auto-moto też może prowadzić usługi budowlane :). wolny rynek!
10-10-2013 13:05 iwona no to organizator podsumował strzelających tą zrujnowaną toaletą .
Ma być śmiesznie , ma być wesoło -to jest.
Tylko głupi uwierzy , że zawody są niedochodowe.
Nasi sędziowie nigdy ,za wyjazdowe sędziowanie na prośbę ZO ,nie dostali ani grosza.Mało tego -czasem nie mieli nawet co zjeść na zawodach.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.