DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"12-10-2013
Projekty zmian ustawy łowieckiej w Sejmie

Przedstawiamy relację video z obrad sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, która zebrała się w dniu 10 października 2013 wieczorem. Komisja obradowała nad dwoma projektami ustaw. Jednym, złożonym przez grupę posłów skupionych w Parlamentarnym Zespole ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa kierowanym przez posła Stanisława Wziątka. Drugi, złożony przez Senat, który zgodnie z regulaminem zobowiąany jest zając się zmianami w prawie, w przypadku jeżeli Trybunał Konstytucyjny podważy zapisy ustawowe. Zapraszamy do relacji z obrad Komisji przekazanej bez skrótów i ingerencji montażowej.


15-10-2013 09:37 werant Czy filmowy "Pat i Patachon", są prekursorami obecnego modelu ŁOWIECTWA w Polsce? - "William Tell and Son" (axcerpt) - YouTube, polecam.
Pytanie retoryczne; dlaczego zmiana Ustawy "Pł", "rodzi się w takim bólu"?
14-10-2013 23:01 gawronn Wysłuchana,obejrzana relacja z posiedzenia ,paru' osób znających temat i statystów niemających pojęcia o czym sami mówią nie zrobiła na mnie większego wrażenia gdyz zdanie o modelu Polskiego Łowiectwa,a raczej zarzadzania nim już od dawna mam i trwam w tym przekonaniu.Większosć obecnych jak wcześniej wspomniałem niemajacych pojecia o poruszanych problemach przybyła ,takie mam wrazenie aby zagłosować tak jak ,Henio' zagłosuje.Osób posiadających wiedze jak Kol.Senator G jest za mało,a tym samym szkoda jego głowy bo mur jest zbyt gruby,ale czas zrobi ,sfoje'........OHZ w Wierzchowiskach to przykład prawego zarządzania z pieniędzy składkowych szarych członków PZŁ,których kiedys było znacznie mniej jak obecnie.Ale takich przykładów jest wiele,szkoda bicia piany.Psy szczekają karawana jedzie dalej.Aby zdrowie i doczekamy.
Darz Bór...
14-10-2013 20:03 Jurekel "Farsa to odmiana komedii, w której łatwowierni, naiwni bohaterowie zostają wciągnięci w serię coraz bardziej nieprawdopodobnych wydarzeń. Dobra farsa to farsa precyzyjnie skonstruowana. W farsach niewiarygodne sytuacje, w które zostają wciągnięci bohaterowie, najczęściej są spowodowane ich wadami takimi jak np. próżność, sprzedajność lub chciwość. Wysiłki podejmowane przez bohaterów w celu wybrnięcia z niewygodnych lub kompromitujących sytuacji prowadzą jedynie do dalszego zapętlenia i jeszcze większej kompromitacji, aż do momentu, w którym w komicznych punktach kulminacyjnych wady zostają odpowiednio upokarzająco i przykładnie ukarane, po czym następuje względnie szczęśliwe zakończenie. Farsy prawie zawsze są poświęcone bezlitosnemu obnażaniu ludzkich słabości, a widzowie się śmieją, ponieważ łatwo mogą sobie wyobrazić siebie w sytuacji, w której to ich słabości zostają tak okrutnie obnażone. Akcja farsy musi od samego początku rozwijać się błyskawicznie i być budowana precyzyjnie. Konstrukcja farsy nie pozostawia miejsca na przypadek. Farsy nazywa się "komediami na haju".
Za Wikipedia
14-10-2013 18:15 OIOM 

Skomentuje wpis Lelka ale tekst kieruje nie tylko do niego – może coś warto wiedzieć więcej – forma wzajemnej edukacji Jakieś problemy masz Lelek z własnym IQ – pisząc; dobrze się nam przedstawiłeś . Musiało minąć parę lat byś w końcu zaskoczył z kim masz do czynienie . To że nie wydaję dźwięków we wpisach na forum przypominających skowytu to niby o czym świadczy. ? Dziękuje za określenie ; gratuluje ''mądrości ''i wysokiego IQ . Nie potrzebne te gratulację – ja zwyczajnie o tym wiem – nie podlizuj - się . Zdania o podobnych tobie nie zmienię .Gdyż trudno mi zrozumieć jaki ma związek iloraz inteligencji z przyzwoitością lub określeniem mądry głupi . Nie wiem - może ten wpis o mądrym i głupim to mój test dla ciebie na inteligencję ???- masz szansę to rozstrzygnąć . Iloraz inteligencji (IQ - od intelligence quotient) - wartość liczbowa testu psychometrycznego, którego celem jest pomiar inteligencji. Wartość ta nie jest absolutną miarą inteligencji, lecz ma jak każda jednostka miary używana do pomiaru charakter relatywny. Gdybyś miał wiedzę że; współczesne testy IQ zazwyczaj dobrze potrafią ustalić poziom wykonania zdefiniowanych umiejętności kognitywnych (sprawność językowa, arytmetyczna, skojarzeniowa, analityczna i przestrzenna) w formie krótkich zadań, przy czym zadania badające określone umiejętności są przemieszane tak, aby nie nużyć badanych osób. Testy pozwalają zazwyczaj zmierzyć poziom umiejętności w każdym z tych bloków sprawności osobno — zaś wartość IQ jest obliczana jako ich wypadkowa. Docenił byś wówczas dwie osobowości Wziątek kontra Gorczyca .A tak jedynie kojarzysz IQ na rozumienie mądry i głupi . Trudno - wiem Leku - że to nie po twojej myśli i chęci twojej sugerowania innym - ale gdy spoglądam w lustro widzę nadal człowieka przyzwoitego. Wiedz Lelku że najistotniejszym przejawem inteligencji jest umiejętność przystosowania się do nowych okoliczności i zadań . Ja dokonałem porównania wskazałem Wziątka i aż tyle a może tylko tyle.
14-10-2013 11:24 lelek_nowy OIOM, dobrze się nam przedstawiłeś, dzięki czemu wiemy, z kim mamy do czynienia. Wolisz z "mądrym IQ" zgubić (Stanisław Wziątek), niż z "głupim IQ" znaleźć (Stanisław Gorczyca), bo mądry może bezkarnie kłamać i kręcić w Sejmie, a "głupi" niech sobie mówi prawdę, bo "głupi". Zupełnie tak samo jak w "mądrych" wpisach w portalu, na temat tych "głupich" adwersarzy. Gratuluję "mądrości" i wysokiego IQ.
14-10-2013 11:03 ORDYNAT To nie jest posiedzenie tylko farsa.
13-10-2013 18:40 OIOM Stasiek – niepotrzebnie dokonujesz streszczenia tego co widać i słychać . Twoja wnikliwość w relacjach PiS / PSL/ SLD zupełnie pomija fakt że Ci pierwsi szykują się całkiem poważnie do korytka .Gorczyca to dla wszystkich tych j/w to dziwoląg na miarę naszego dobrodzieja Piotra Gawlickiego .A koryto ??? - no nie wyobrażam sobie że przy nowym otwarciu dążąc PiS -owcy chcieli by korytko było puste .Zapewne nie odpuszczą Kaziowi i kolejny Ziobro skróci go o wieniec który zawiśnie w pokoju Prezesa K. Jachranka polowanie darmowe na byki ??? o czym ty piszesz – tradycyjnie jakiś detalista jesteś . Kruk krukowi oka nie wy kole a twoje mądrości rozdziobią kruki i wony . Tu zdroworozsądkowej woli politycznej nie było i nie będzie – stan obecny to doskonałe repetytorium na przetrwanie – jakaś kosmetyka i ok. A jak my ??? dojdziemy do władzy to …...to się zobaczy .
13-10-2013 12:01 Stanisław Pawluk Przypomina mi to walne zgromadzenie koła gdzie "jednomyślnie" wywala się członka mającego inne zdanie. Całe posiedzenie było udziałem posłów - członków PZŁ i kilku osób związanych Jachranką, polowaniami na darmowe byki w OHZ-tach PZŁ (o czym jeszcze czytelnicy winni usłyszeć) kierowanych młodym myśliwym nie mającym żadnego pojęcia o łowiectwie Stanisławem Wziątkiem. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie poseł weźmie się ostro do studiowania statutu, nauczy się podstawowych choćby zasad łowieckich i przestanie kompromitować myśliwych. Za "podchodzenie czternastaka" pała na całej linii panie pośle! Argumentowanie, że składka na PZŁ idzie na szkody rolnicze, szkolenia i inne cele służące myśliwym jest policzkiem wymierzonym wszystkim myśliwym i drwieniem z posłów. Dziw, że tak bezkrytycznie "łykają" te bzdury wykazując swoją naiwność a może nawet głupotę. Jakoś nikt z nich nie chciał zauważyć, że gospodarka łowiecka odbywa się w kołach a władza czyli ZO i ZG PZŁ dostają oprócz składek także swoistego rodzaju podatek w postaci odpisów od stawek dzierżawnych a wszystkie szkolenia są opłacane tak drogo, że PZŁ ma na tym jedynie zyski. Szkolenia dla nowo wstępujących - płatne, szkolenia dla zdobycia uprawnień selekcjonera - płatne, szkolenia weterynaryjne - płatne. Nawet udział w imprezie z okazji 90- lecia - płatne! Polowania dla niestowarzyszonych (np. w OHZ) płatne i to wysoko, aby szarej masie nie przyszło do łba przeszkodzić w polowaniu pana posła Siedlaczyka czy innego pretorianina zaprzedanego wiernej służbie władzy PZŁ. Jedyny ciekawy objaw tej sprawy a nawet pozytywny to wielka miłość jaka zrodziła się na kanwie walki o kasę na 20- tysięczne etaty działaczy PZŁ" powstanie PiS-o komuny! Takiej miłości między partią komunistyczną SLD (Wziątek) i PiS (Szyszko) nigdy do tej pory nie było! Ta miłość tym bardziej godna jest uwagi, bowiem ma miejsce między partią uważającą się za krzywdzonych przez byłe organy bezpieczeństwa (PiS) z organizacją powstałą z wielkim udziałem tych służb a aktualnie na trzech najwyższych stanowiskach w tej organizacji (PZŁ) stoją trzej byli pracownicy tych służb. Na szczęście nie ma takiej miłości w innych dziedzinach bo inaczej wszyscy goło i boso by chodzili złupieni na wzór łupienia członków PZŁ. Na szczęście to "odrzucenie" to zaledwie rodzaj propozycji i sprawa nie jest wcale przesądzona. To odrzucenie to "strzał" we własną stopę utrwalaczy co niebawem powinno się okazać.
13-10-2013 11:15 OIOM Żenujący jest poziom Mauzesa -posuwającego propagandowe hasełka wyborcze w stylu ''tylko margaryna mleczna przeciw ciąży jest skuteczna ''To przykład jak my myśliwi / społeczeństwo - jesteśmy podatni na manipulacje medialne . Gdy całą kwestię kolorami ubarwia nam Żółtodziób i komentarz Jaggera – wątek ''Pierwsze Czytanie ''odnoszę wrażenie że wielu ;podaje tu piwo na księżyc'' – zakres braku świadomości jak te klocki są poukładane spokojnie tam właśnie sięga. Tu setki razy w wykonaniu redakcji świadomie lub nie stosując socjotechnikę - ogłupiano czytelników . Identyczny manewr ze szkoły ''spin doktorskiej '' zastosował Wziątek - paląc głupa o składkach na PZŁ i niby z nich to odszkodowania??? .Licząc na odbiór medialny Mauzesów dając popis manipulacji że niby co - on nie wie co jest grane .Faktycznie osiągnął swoje co zmierzał.
O selekcji i doskonałości niezaprzeczalnej modelu – sukcesów z nią związanych riposta żadna bo farmazonie-nie o ilości sarn w Niemczech i tu strzelanych to woda na młyn tych co piszą '' sarenka ma takie brązowe oczki a wy ją zabijacie''. Gorczyca nie przygotowany i do oślej ławki .Mamy również przykład ''osłów posłów'' 12 do 2 za odrzuceniem i na boczny tor Gorczycę . Jeszcze kilka takich socjotechnik w materiale prezentowanym zastosowano .Ja tam będę głosował na Wziątka bo ograł Gorczycę jak szeregowca .Wolę z ''mądrym IQ'' zgubić niż z ''głupim IQ '' znaleźć .Sama dyskusja w materiale filmowy też dla gawiedzi typu myśliwego żółtodziób . Nic się tam nie rozstrzygało co dynamika wypowiadających jedynie potwierdza .Wniosek i poparcie dla niego ''odrzucenie w całości '' przed cyrkiem medialnym w kuluarach był ustalony . Zapraszam do dyskusji kolejnych żółto-dziobków - jest okazja po rozdrapywać rany .
12-10-2013 22:37 MAUZES Poziom posłów żenujący! Składka na PZŁ (NIE MYLIĆ JAK POSŁOWIE ZE SKŁADKĄ DO KOŁA) jest pożerana przez szkody łowieckie:)!!! Teraz już wiem, że posłowie nie wiedzą nad czym pracują! Zakpili z kół łowieckich (ZK i szergowych myśliwych)! Panom posłom dziękuję!Wszystkich myśliwych zachęcam do wskazywania znajomym, rodzinie na kogo głosujemy w przyszłych wyborach, a w szczególności na kogo NIE GŁOSUJEMY!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.