DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk18-09-2014
Czy to koło jest takie jak inne?

W kołach łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego dzieje się różnie. Oprócz przykładów pozytywnych, coraz więcej jest takich, w których panują coraz gorsze nastroje i wzrasta niezadowolenie myśliwych. Samowola zarządów kół, akceptacja zarządów okręgowych i przymykanie oczu na patologię, niewłaściwy sposób pełnienia funkcji nadzorczych przez ZG PZŁ i Ministerstwo Środowiska skutkuje tym, że w kołach zamiast prowadzić właściwą gospodarkę łowiecką i cieszyć się wspólnie z możliwości realizacji swoich pasji łowieckich, członkowie koncentrują się na wzajemnych oskarżeniach i próbach wykańczaniem jednych przez drugich.

Reglamentacja prawa do wykonywania polowania i monopol na to prawo dzierżony przez Polski Związek Łowiecki powodują m.in., że trudno zostać myśliwym, a do kół przyjmowane są rodziny działaczy, znajomi albo "sponsorzy" lub tacy, co mogą coś prezesowi, łowczemu czy innemu członkowi zarządu załatwić. Żeby nie być gołosłownym zapraszam do zapoznania się relacją z KŁ nr 45 "Ponowa" w Hrubieszowie, w którym najwyższą władzą i jedynym decydentem wydaje się być były łowczy, a aktualnie prezes koła, Krzysztof Kuźniarski.

Wnioski z filmowej relacji każdy wyciągnie sobie sam. Jeżeli będą to oceny krytyczne, to warto się zatanowić, dlaczego tak Zarząd Okręgowy w Zamościu, kierowany przez Henryka Studnickiego, jak i tamtejsza Okręgowa Rada Łowiecka, najwyraźniej naganne działanie zarządu KŁ nr 45 "Ponowa" zwyczajnie akceptują.

24-09-2014 10:31 Haluk Temu się "porteczki" nie podobają - miłośnik jeden męskich desusów! A draństwo w wykonaniu zarządu koła to się podoba?
24-09-2014 10:05 gawrona Panie Stanisławie ubrał byś się Pan bo wyglądasz Pan nie poważnie w tych krótkich porteczkachnie a temat jest bardzo poważny.
19-09-2014 07:38 Palba Panie Stanisławie, rozmowa odbyła się w bardzo sielskich warunkach. Świerze powietrze, słoneczko, gorąca kawa pod ręką i rzeczowy rozmówca. Może i lepiej, że do tego domku nie wchodziliście. Po tym obrazku syfu pod płotem już wiadomo, że domek służy do alkoholizowania się prezesa i jego przydoopasów. Znane jest już mi lepsze koło, o takich samych upodobaniach i nieposprzątanym syfie. Ale w tym kole, (już były) prezes po kilkudniowym przyjmowaniu alkoholu, potrafił cztery dni butów nie zdejmować - nie mówiąc o pozostałych sprawach higieny osbistej. Lepiej nie zabiegać o podjęcie w takich norach zważywszy, że Julek miał i może mieć z tego powodu znowu przykrości. Db
18-09-2014 20:03 Haluk Degrengolada PZŁ sięga zenitu! werant! On się urodził mutantem.
18-09-2014 18:15 werant azil II - znam jeszcze lepsze, potwierdzą to; Zdzisław R. ZO PZŁ w Zielonej Górze i Lech B. ZG PZŁ.
P.S. LDormus3 mutuje się, będzie; LDormus4, LDormus5, ...
18-09-2014 15:44 azil II Pewnie że to koło jest taka jak inne. Potwierdzi to Dobrzeniecki z ZO PZŁ w Szczecinie.
18-09-2014 14:34 LDormus3 Z tej w pełni profesjonalnej relacji myśliwskiej dowiedziałem się że: taborety myśliwskie serwują myśliwską kawę z żelaznego termosu na myśliwską ławę i całe to zło pochodzi od myśliwskiego ZO. A może coś pokręciłem? Normalnemu czytaczowi czy słuchaczowi naprawdę ciężko jest nadążyć za geniuszem wywiadowcy.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.