DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk27-09-2016
Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 1

Przedstawiamy pierwszą z trzech relacji z postępowań dyscyplinarnych w Polskim Związku Łowieckim o niemalże identyczne wykroczenia łowieckie. Ich wspólna cechą są działania niszczące konkurenta do stanowiska czy krytyka poczynań lokalnej władzy, a nie faktyczne naruszenia norm prawnych jest dość nagminnie stosowaną represją, do której wykorzystywani są rzecznicy dyscyplinarni czy okręgowe sądy łowieckie, często "chodzące na pasku" łowczego okręgowego. Jeden z przykładów dał Marian Flis w okręgu lubelskim, osobiście angażujący się w sprawę pogrążenia myśliwego, o którym niżej.

W sądach powszechnych istnieje coś takiego jak określona linia orzecznicza, skalowanie kar, okoliczności łagodzące i wiele czynników, które mają wpływ na końcową decyzję. Sądownictwo łowieckie często przywołuje przepisy kodeksu postępowania karnego, ale stosuje się do nich jedynie gdy jest im to wygodne. Czy w postępowaniach rzeczników istnieje jakaś logika i czy postępowania te są racjonalnie prowadzone staraliśmy się dowiedzieć monitorując kilka spraw jakie kolejno przedstawimy naszym czytelnikom. Poinformujemy także jaki był ostateczny finał spraw przedstawionych w tych relacjach. Mamy nadzieję, że pozwoli to na wyrobienie sobie własnego poglądu co do przydatności tych organów dla budowy coraz bardziej pogarszającego się wizerunku łowiectwa oraz czy na podstawie decyzji rzeczników i sądów łowieckich można ufać w rzetelne traktowanie spraw członkowskich.

Oto pierwsza z nich. Józef Adamski, na wniosek Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego Jana Starocha został przez Okręgowy Sąd Łowiecki w Lublinie w składzie: Stanisław Nowicki - przewodniczący oraz Waldemar Kobylarz i Jan Baran, uznany został winnym naruszenia § 23 ust. 4 Regulaminu Polowań, za polowanie w miejscu wykonywania polowania przez innego myśliwego, akurat prezesa koła. Karą wymierzoną przez OSŁ w Lublinie, w składzie przywołanym wyżej, było wykluczenie z Polskiego Związku Łowieckiego. Posłuchajmy ukaranego:

01-10-2016 15:36 xMateusz Sędzia łowiecki z tego składu dostał właśnie złoty medal zasługi łowieckiej! Ciekaw jestem czy w uzasadnieniu napisano, że za dyspozycyjność wobec Mariana Flisa i podpisywanie pokrętnych "wyroków" zgodnie z wolą władzy! Dlaczego nie wyróżniono reszty z tej mafijnej grupy pseudo-sędziów w tym milicjanta Waldemra Kobylarza i adwokata od siedmiu boleści Stanisława Nowickiego?
27-09-2016 20:03 aurora borealis Bardzo chętnie przejdę do komentowania tego absurdalnego zdarzenia jakie słyszymy w felietonie kolegi Stanisława Pawluka. To jest absurd i zmowa prezesa, rzecznika i sędziego - a miało być sprawiedliwie i uczciwie. Pozostałe odniesienia do sprawy na FORUM.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.