DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk24-07-2011
Sprawiedliwość po latach

W dniu 21 lipca 2011 ogłoszono wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie, który w swoim I Wydziale Cywilnym prowadził postępowanie o ustalenie, że członkostwo Andrzeja K. w Wojskowym Kołe Łowieckim nr 116 „Knieja” w Puławach nie ustało. Wyrokiem Sąd Okręgowy przyznał rację powodowi, czyli mówiąc trywialnie, wywalenie przed ponad 11 laty Andrzeja K. było bezpodstawne.


Wiele się musieli nakłamać członkowie zarządu WKŁ nr 116 „Knieja” w Puławach kierowanego przez przestępcę Józefa K., którego policja pozbawiła pozwolenia na broń, prawie w tym samym czasie kiedy on kierował wymierzaniem „sprawiedliwości” Andrzejowi K., aby Sąd właściwie ocenił ich łgarstwa.


Sprawa żywo interesuje społeczność łowiecką choćby ze względu na fakt, że kołem kieruje kryminalista, świadkami starającymi się obciążyć Andrzeja K., wręcz śmiesznymi zarzutami, był m.in. były starosta Puławski Henryk W., a po stronie walczącego o powrót do koła Andrzeja K. zeznawał rodzony brat prezesa Jan K., także były członek WKŁ nr 116 „Knieja”.


Nie jest to pierwszy przypadek, że myśliwi, którzy utracili członkostwo przed wejściem w życie ustawy dozwalającej dochodzenie spraw o członkostwo przed sądami powszechnymi mogą skutecznie dochodzić swoich praw w sądzie.


Zastanawiającym jest, że Polski Związek Łowiecki nie potrafi poskromić prezesa kryminalisty, który kieruje pracami zarządu w sposób inicjujący szereg skandalicznych, przynoszących złą sławę łowiectwu konfliktów, w tym sądowych, o czym już wspominałem. No ale kruk krukowi oka nie wykole.
06-08-2011 13:28 Doktor-S Ad ROKO
Już ponad rok temu przewidziałem taki finał spraw sądowych związanych z prezesem tego koła byłym funkcjonariuszem MO . Jest to osoba nie mająca jakiegokolwiek pojęcia o łowiectwie, gospodarce łowieckiej i koleżeństwie. Poprzedni prezesi i vice prezesi tego koła nigdy nie pozwolili by sobie na fakt trafienia sprawy na wokandę jak jest w tym przypadku .
Pan Józef K. miał już kilka spraw sądowych dotyczących spraw związanych z tym kołem jak i spraw karnych związanych z jego osobą – NIESTETY WSZYSTKIE PRZEZ NIEGO PRZEGRANE. Według mojej oceny prezesem koła powinna być osoba znająca się na łowiectwie cisząca się ogólnym szacunkiem i uznaniem , a przede wszystkim powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Z twoim prezesem niestety tak nie jest ,ten osobnik przynosi kołu tylko hańbę i upokorzenie jego członkom oraz wstyd na całą Polskę, pozbądźcie się czym prędzej tej osoby z kola nie tylko z prezesury. Piszesz , że koło będzie się odwoływać od wyroku bardzo proszę jeżeli macie za dużo pieniędzy z tym tylko, że to nie koniec waszych spraw przegranych w sądzie to dopiero 10% z tego co wiem kilka spraw jest w toku i jest trzy pozwy do złażenia w sądzie. Jak piszą inni żal mi jest ciebie za twoją umysłową ułomność. Niestety ty nie masz pojęcie o słowie DEMOKRACJA jest to dla ciebie tylko pusty slogan nic nie znaczący. O demokratycznych wyborach i demokracji w kole nie pisz nam bo wiem jak ona wygląda i jak wyglądają u ciebie w kole takie wybory. Jesteś administratorem strony tegoż koła i już na stronie głównej zamieściłeś foto opisywanego prezesa, czyżby to był patron waszego koła ? czy może jest to prywatna strona waszego koła, a może jesteś aż takim przydupasem prezesa ? Czeka wasz jeszcze wiele przykrych niespodzianek w kole , ale to już inny temat. Póki co przestudiuj listę byłych konfidentów i szpicli SB zapewniam cię, że spotkasz się z wieloma nazwiskami członków waszego koła.

Ad. Stasiu Pawluk napisałeś gdzieś, że jest to wysoki funkcjonariusz milicji ,oj chyba jest tylko sierżant milicji.

D.B.
28-07-2011 00:18 gach_ Ciebie nie trzeba było sprowadzać do takiego poziomu. Swoimi wypowiedziami sam się sprowadziłeś.
27-07-2011 21:34 roko Mądrzy ludzie mawiają:"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Na tym kończę dyskusje.
27-07-2011 21:27 Sekutnica roko! Czy to prawda, że jako goście honorowi przy wręczaniu złomu Kołu Łowieckiemu "karawanę" tworzyć mają kumple Twego prezesa z pod celi? Czy poczet sztandarowy ma iść w asyście 72 kolegów prezesa z którymi zasiadał na ławie oskarżonych? Czy prawdą jest, że Wasz sztandar z jednej strony ma mieć pasiaki a z drugiej strony zamiast krzyża w wieńcu ma mieć wielki napis "ZK" na tle krat otoczonych wieńcem z zaplecionych kajdanek a uroczystości mają odbywać się świetlicy więziennej we Wronkach?
27-07-2011 20:58 roko Szkoda mojego czasu na dalszą polemikę.Jedynie co mnie pociesza to fakt, że psy szczekają a karawana i tak jedzie dalej i będzie jechać jeszcze bardzo bardzo długo. Jeśli będzie inaczej odszczekam publicznie wszystko co tu napisałem.
27-07-2011 20:28 Sekutnica roko! Twoja próba obrony kryminalisty świadczy jedynie o tym, jak daleko patologia jest w PZŁ akceptowana. Skoro taki młokos jak Ty zajmuje stanowisko obronne wobec takich zachowań to znaczy, że ta organizacja straciła wszelkie poczucia wartości, uczciwości i etyki o której tak często Twój prezes Józef K. wspominał nie tylko na salach sądowych a który o tejże etyce zielonego pojęcia (jak widać!) nie ma. Żal bierze, że myśliwi o tak małym stażu łowieckim jak Ty tak chętnie opowiadają się po ciemnej stronie mocy. Czyli PZŁ = zupełna degrengolada i demoralizacja następców!
27-07-2011 08:30 roko Hm napisze tylko,że wcale nie jest mnie tak łatwo zastraszyć jak tu co niektórzy sugerują.Inna sprawa ,że nikt mnie nie zastraszać nie musiał ani nie zastraszał.Nie wiem skąd te informacje.Pracuję sam dla siebie a jestem na portalu bo mam taką chęć.Nie chce nikogo przekonywać, wyrażam tylko swoje zdanie co o ile mi wiadomo wolno każdemu robić.
Mam inne zdanie niż wy i chyba to was najbardziej boli.
Odnośnie wyrzucenia mnie z Koła, słyszę to od paru lat i jak na razie jakoś mam się dobrze.Staż miałem przedłużony o pół roku o ile pamiętam
i to nie przez jakiś niezdany wewnętrzny egzamin.
27-07-2011 07:48 azil II "Ale pomyliłeś mnie z kimś kogo obchodzi komu kolega Bronek daje medale i za co." Już się budzisz! Koooooomu i za coooo daje medale?
W pzł jest jeszcze gorzej i nie oznaczają te medale iż powody ich wręczenia pokrywają się z czynami za które powinny być przyznawane. Azil II
27-07-2011 07:48 Stanisław Pawluk roko czyli Radosławie R. Odpowiadam: Kłamstwa i to bardzo bezczelne stwierdziłem na podstawie materiałów pisanych przez "Twój" zarząd, obserwację procesów sądowych i czytanie akt, w których prezes Józef K. został uznany winnym za składanie fałszywych zeznań. W innej sprawie został ukarany za lżenie i pomawianie członka koła. Gdyby tak dobrze było w "Twoim" kole to zapewne Twój staż nie trwał by latami, nie musiałbyś oblewać idiotycznych niezgodnych ze statutem "egzaminów wewnętrznych" i aktualnie nie byłbyś pierwszym na liście do wywalenia z koła. Mimo Twoich zachowań mających uchronić Cię od działań "Twego" prezesa kryminalisty możesz liczyć na moją pomoc w chwili, kiedy zostaniesz dotknięty jego działaniem.
27-07-2011 00:50 Artur123 „...w związku jest ponad 100 tyś myśliwych, a krzyczących w internecie o ubeckich układach i mafii w kołach tylko kilku...”. A to brzydale, „tych kilku”. A to „krzykacze”. Dużo nie brakowało, a wszyscy uwierzyliby, że pan Bloch jest byłym tajnym współpracownikiem służb bezpieczeństwa (o kryptonimie „Kazimierz”), a toż to anioł w ludzkim ciele. Roko, puknij się w czoło – o czym Ty chcesz nas przekonać? Co Ty w ogóle tu robisz? Dla kogo pracujesz? W imię czego?
27-07-2011 00:19 volken AD ROKO Pana wypowiedzi są .... To , że ktoś został wybrany na stanowisko Prezesa , Łowczego.. czy nadano mu medal , nie czyni z tej osoby " przewodnika ludu", wszechwiedzącego, niepodważalnego autorytetu... Pod tym płaszczykiem "zasłuzonego członka" może kryć się zwyczajna świnia . O tym jaka jest to osoba będą świadczyć jego wiedza,znajomość prawa, kompetencje, trafne decyzje a nie blaszki czy tytuły. Zal mi takich osób jak Pan , które sa bezkrytyczne wobec takich osób. Plotą bzdury, piszą " notatki słuzbowe", pomawiają to niestety metody rodem ze służb aparatu państwowego PRL. Tak ich nauczono. Jedno trzeba im przyznać - potrafią zastraszyć. Wszystkich, nawet Pana. Brak odwagi aby zastanowić się czy maja racje, najlepiej przeczekac, przemilczec bo mogą odstrzału nie dać albo z koła wywalą. Chwała tym , którzy piętnuja niekompetencje , łamanie prawa... Szczególne zasługi w obnażaniu prawdziwego i niechlubnego oblicza łowiectwa ma ten portal. Żal tylko takich ludzi jak Pan i PZŁ, które przymyka czasami oczy na poczynania tych " zasłuzonych".
26-07-2011 23:17 roko Ale pomyliłeś mnie z kimś kogo obchodzi komu kolega Bronek daje medale i za co.
26-07-2011 23:09 azil II PATRIOCI http://m.nowyekran.pl/pdfs/1321/nowyekran_post_12939_8b910212.pdf Bo ... "ja jako jego członek mam prawo i obowiązek sprawę komentować i przedstawić swój punkt widzenia" Azil II
26-07-2011 23:01 roko Po co ? Uważam ,że wystarczy to co już napisałem w komentarzu.
26-07-2011 22:58 azil II "ja jako jego członek mam prawo i obowiązek sprawę komentować i przedstawić swój punkt widzenia" To skomentuj to tutaj http://www.lowiecki.pl/felietony/ oraz to http://www.lowiecki.pl/listy/tekst.php?id=79
26-07-2011 22:53 roko Azil II może to i racja co piszesz , tylko za przeproszeniem a co mnie to wszystko obchodzi ??? Trzymajmy się proszę tego konkretnego przypadku, którego dotyczy artykuł. Wywołane do tablicy zostało konkretne Koło ja jako jego członek mam prawo i obowiązek sprawę komentować i przedstawić swój punkt widzenia. W sprawach ubecji , prlu
i tym podobnych staram się nie wypowiadać bo się nie znam i zasadniczo za młody jestem żeby coś istotnego do sprawy wnieść.
26-07-2011 22:44 azil II Poinformuj o tym tych którzy zginęli z rąk komuszych siepaczy. Towarzysz pułkownik Andrzej Gdula jedną z takich spraw zna na pewno. Osobiście dowodził takim wydziałem. "Czy nie zapomina Pan że Ci prezesi (PZPR-u) zostali demokratycznie zgodnie z prawem wybrani". Pewnie dlatego rozwiązano tą bandę nierobów i złodziei. Zgodnie z prawem Kol. Maziarz wygrał w sądzie sprawę z pzł i ty się w tej sprawie nie udzielałeś? Nie burzyłeś się i się nie burzysz na działania Dobrzenieckiego i jego pomagierów z ZO pzł w Szczecinie? Wyrok jest prawomocny, a ty nie domagasz się umożliwienia mu polowania na zasadach na których on polował przed bezczelnym i bezprawnym pozbawieniem go tej możliwości.
Blaszka łowiecka dowodem patriotyzmu i uczciwości! To nowość. Gratulacje! Azil II Ps. Jeżeli dziesięciu idiotów przegłosuje iż jeden z nich będzie zamachowcem, to ta wola większości będzie zgodna z zasadami współżycia społecznego? Jeżeli 2/3 będzie okradała łowisko i kasę koła łupiła, to zgodnie z wolą większości niech ta 1/3 gnie karki.
26-07-2011 22:07 roko Sprawy usunięcia Andrzeja K.nie znam więc nie będę komentował poza małym szczegółem.O ile mi wiadomo wyrok sądu jest nie prawomocny a koło na pewno się od niego odwoła więc nie sądzi Pan że trochę za wcześnie na wysuwanie tak daleko idących wniosków?Na jakiej podstawie pisze Pan o kłamstwach członków zarządu ? Zweryfikował Pan stanowisko obu stron czy po prostu napisał tekst który lepiej brzmi i bardziej pasuje do obrazu redaktora wojującego ze złymi władzami kół i ich kolesiami we władzach PZŁ?Czy nie zapomina Pan że Ci prezesi zostali demokratycznie zgodnie z prawem wybrani przez Walne Zgromadzenia swoich Kół ?.
A członkowie Koła chyba lepiej wiedzą co jest lepsze dla Koła niż redaktor, który sytuację zna ze słyszenia i to od osób ,które zostały z Koła usunięte więc mają interes aby pewne fakty przekręcać ze szkodą dla swoich oponentów.
I jeszcze jedna sprawa.
Jeśli Koło jest tak źle kierowane dlaczego zostało odznaczone Złomem?
Dlaczego członkowie zarządu i zwykli myśliwi otrzymali srebrne bądź brązowe Medale Zasługi Łowieckiej ? Oczywiście zaraz znajdzie się kilka głosów mówiących , że to dzięki kolesiom we władzach PZŁ i ubeckim układom.
Tylko z mojego punktu widzenia sprawa wygląda tak , że w związku jest ponad 100 tyś myśliwych a krzyczących w internecie o ubeckich układach i mafii w kołach tylko kilku. Na koniec pozostaje mi powtórzyć za kabaretem TEY "Zawsze myślałem, że normą jest ogół a nie margines"

Pozdrawiam

26-07-2011 20:58 czaplasiwa Temat dla mnie b.bliski. dlatego nie moge nie zabrac w twkiej sprawie glosu.
AdAZIL-rozumiem ze jesteś jak ja po stronie poszkodowanego zwyciezscy.różnimu sie tylko tym ze ja widzę kto tego kolegę skrzywdzil. To KOŁOWA MAFIA! a nie zadne sbeckie nawyki i komuna..to nie ta szkoła wychowała takich drani prezesow w kolach i ZO i wyzej...
To obecni "nowi ' wychowankowie demokracji.Wychowani na nowych demokratycznych statutach i prawie lowieckim.Ci rzadzacy to
wychowankowie obecnej epoki nowej demokratyczne RP!!!
Działają w PZŁ analogicznie jak urzednicy w urzedach.
W Pzł pojawilo sie jednak swiatlo w tunelu. Od niedawna mozna w PZŁ takich sk......ow prezesow zaskarzać do sadów powszechnych, a w urzedzie mozesz kol. Azil drania urzednika pocalować w .....
Ja takie sytuacje porównywalne w PZŁ i urzedzie marszalkowskim przezylem i nmowię o tym w oparciu o fakty.
W PZŁ w sądzie powszechnym odnioslem pełna satysfakcję ale w urzedzie plajta -sprawe wygralem ale dostalem po uszach chociaz prawo bylo po mojej stronie.
Ad Volken - zgadzam sie,ze wladze po przegranej sprawie w sadzie powszechnym udają,ze nic sie nie stalo i sprawa jest zakonczona.
Ja mam tu inny poglad. Kazda sprawa lowiecka w sadzie powszechnym powinna być publikowana w Dzienniku , BŁ,Łowcu Polskim i regionalne gazecie lowieckiej/dot.tego regionu/
Osoby funkcyjne w kolach ZO i wyzej ktore naruszyly statut PZL lub inne przepisy prawa lowieckiego - powinny z pelnego omienia i nazwiska być wumienione jako sprawcy potepione!!!
Statut powinien mieć zapis o automatycznym odwolaniu takich drani i nieudacznikow mafijnych z zajmowanych stanowisk w PZŁ.
To nie szaraczkowie poszkodowani powinni walczyć z mafia a prawo lowieckie powinno mieć stosowny jasny przepis prawny, zobowiazujacy obligatoryjnie - ZO,RO PZŁ ZG PZŁi NRŁ PZL do likwidowania ze stanowisk osoby niekompetentne.
Uwazam,ze to jedyne lekarstwo na wytepienie mafi i draństwa w PZŁ.
moj prezes-drań i prawny glupek, nie poniósł zadnej kary za fałszywe oskarzenie.Na ogloszenie wyroku w sadzie apelacyjnym w Warszawie wysłal /za kolowe pieniadze/ mec Marka Duszynskiego, który całą plamę na PZŁ wziął na siebie. Żalosny był to widok!
Byc moze nie odpowiada wszystkim moj poglad w tej sprawie Oczekuję lepszej skuteczniejszej drogi walki z dzranstwem w PZŁ.
Gratulacje dla wytrwalego zwyciezscy z Pulaw.
DB
26-07-2011 15:14 azil II On wrócił, a tamte gno.e się śmieją i wypinają piersi po ordery ! Tak to jest z komuszo,UB-ecko Sb-eckimi porządkami w tym związku. Oni dalej będą go gnębić mając większość w kole, a on może ich w .... pocałować (niestety). Czy prawdą jest iż wielu z działaczy tego związku posiada mundur z szerszą aniżeli zazwyczaj jedną stroną po to by się tam więcej medali zmieściło? Azil II
26-07-2011 14:15 gach_ Trzeba mieć stalowe nerwy i zdrowie aby przez jedenscie lat walczyć o sprawiedliwość.Gratuluję kol.Andrzejowi wytrwalosci i zdrowia, że potrafil znieść te wszystkie upokorzenia. Nie każdemu to się udaje.Serce śp.Tomka Rappe z kola Dąbrowa tego wszystkiego nie wytrzymalo.DB.
24-07-2011 22:48 volken Zastanawiające jest jak to osoby " u władzy " czyli członkowie Zarządów Kół, Prezesi...itd potrafią bezkarnie kogoś z szeregowych mysliwych zgnoić, zniszczyć opinię . Mimo , ze ta osoba po długim czasie , wielu nerwach ... udowodni swą niewinność i wykaże celowe działanie "ludzi u władzy" na swą niekorzyść to i tak nikt im nic za to nie zrobi.A kto z ZO pogrozi paluszkiem koledze od kieliszka z ZK ? Tego co się broni i tak okrzykną wichrzycielem. Daleko nam jeszcze od tego aby było normalnie , statutowe prawa przestrzegane.Ta sprawa pokazuje zmiany, które idą w dobrym kierunku. Kolesiostwo, układy rodem z PRL, SB itd trzeba piętnowac. Szkoda tylko , że muszą to robić "szaraczki" z pomocą sądów. PZŁ śpi i nie widzi tych co naprawdę działają na nasza niekorzyść i kalają dobre imię łowiectwa.DB! Następny z tych "szaraczków".

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.