DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk08-03-2017
Projekt OPZZRiOR złożony w Sejmie

W dniu wczorajszym redakcja Dziennika "Łowiecki" informowała o konferencji prasowej w Sejmie Sławomira Izdebskiego, Przewodniczącego OPZZRiOR oraz Marszałka Kornelem Morawieckiego. Na konferencji zaprezentowano założenia projektu, których naszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba gdyż redakcja przedstawiła projekt zaraz po konferencji. Nasza Redakcja jako jedyna mogła relacjonować fakt przekazania projektu ustawy Wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu w jego gabinecie. Poprosiliśmy także o wypowiedź inicjatora powstania projektu Sławomira Izdebskiego na temat zmian, jakie nasunęły się po pobieżnym zapoznaniu z treścią projektu.

Mimo bardzo intensywnego planu dnia w Sejmie, spowodowanego min. wizytą przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej oraz wcześniej zaplanowanymi zajęciami, Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki znalazł czas, aby przyjąć projekt ustawy i odbyć rozmowę na jej temat z inicjatorem jej powstania.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z Sejmu.26-04-2017 18:25 jacekl Moim zdaniem, każda zmiana dająca nadzieję na utratę monopolu przez PZŁ oraz poszanowania w łowisku czyli: szacunek -Lasy Państwowe, rolnik, myśliwy pasjonat godna jest zachodu.
Z serca życzę wielu związków łowieckich dla równowagi i konkurencyjności.
A pan Szyszko, Gdula, Bloch i obsługa filiżanek w ZG niech zostają na świeczniku Bierutowskiego knota.
10-03-2017 14:30 Stanisław Pawluk Zmiana nazwy najmniej mnie rajcuje. Ale inne rozwiązania bardzo... Wiele bym w nich zmienił gdybym miał taką moc.
10-03-2017 14:18 kriss/sieradz Kolego Stanisławie ,
to tak przez analogię - szkoły kończyłeś w komunie ? to co unieważniamy wszystkie twoje dyplomy ? Daj spokój , takie były czasy i musimy z tym żyć.A że wtedy nie wszystko było cacy to i teraz wiele jest do naprawy. W PZŁ były i są czarne owce ale i byli i są też bardzo prawi i uczciwi Koledzy myśliwi. Zachowujesz się tak jak Ci co wyjeżdżają np. do USA a po roku nie umieją polskiego języka. To co było złe trzeba przyjąć na klatę i więcej tak nie robić a zmiana nazwy niczego nie zmieni.
10-03-2017 13:57 Pomorski Łowca Tan projekt nie przejdzie. W żaden sposób nie można obronić np. zakazu uczestnictwa w nowej radzie łowieckiej byłych działaczy PZŁ. Póki co to jest legalnie działająca organizacja w niepodległej RP. Poza tym nacjonalizacja majątku PZŁ też będzie budzić duże wątpliwości.
Poza tym jeżeli tworzy się nową ustawę o zupełnie innej filozofii niż dotychczas obowiązująca nie sposób tego zrobić przez wykreśl PZŁ a wstaw NRŁ.
10-03-2017 13:19 zwiorinx tradycje jakieś zdała brać wypracować przez te 50 lat; może trochę śmieszne dla niektórych, że te mundury zalatują trochę myszką, ale jednak;
co będzie teraz?
zamienimy się w wykonawców planu?
ekonomicznie łowiectwo w obecnej formie nie ma żadnego sensu dla mnie;
naleciałość towarzyska, kulturowa jakaś lipna, ale tradycja, to spajało koła;
czy wykonanie planu i tylko polowanie będzie takim spoiwem
czy obecne zarządy we wszystkich kołach będą w stanie powstrzymać rozpad bez tych narzędzi li tylko wydając upoważnienia do polowania indywidualnego, bo jest na rzeczy likwidacja zbiorowych moim zdaniem;
może jeszcze takie stowarzyszenia jak sokolnicy i jeżeli da rady zmienić prawo, łucznicy podejmą tradycję;
patrząc na naznaczone alkoholem i zmęczone życie twarze poprzedniego pokolenia myśliwych wątpię, ze utrzymają jedność myśliwych po rozpadzie tej czapy pezeteła;
10-03-2017 12:19 Kantor Pisałem już o tym, że moim zdaniem, nowelizacja Ustawy zgodnie z oczekiwaniami pana Izdebskiego jest mało realna. Chyba w tym roku do żadnej nowelizacji już nie dojdzie. Ale przed wyborami samorządowymi trzeba będzie elektorat wiejski dopieścić i wtedy może się zdarzyć, że zapłacimy wysoką cenę za wiejskie poparcie dla partii rządzącej. Pozdrawiam.
10-03-2017 11:47 6.5x55 Kolego Stanisław Pawluk, Kolega pozwoli, że użyję dwóch cytatów:
"Nie wiem jak można być dumnym z czegoś, co zostało zwyczajnie zaanektowane a dalej jest jedynie fikcją i teorią powstałą jedynie w propagandzie rodem z minionej epoki."

NRGŁ nie zaanektuje wedle jej projektu ustawy - majątku tego znienawidzonego sbecko/milicyjno/sędziowsko/prokuratorskiego Polskiego Związku Łowieckiego, ona przejmie TYLKO ten prawnie należący majątek PZŁ sprzed dekretu Bieruta?
Wie Kolega może ile tego majątku po drugiej wojnie światowej zostało przejęte i co konkretnie?

"Jeśli ktoś ukradł nazwę w 1952 roku, zawłaszczał cały majątek to nie oznacza, że ma prawo przypisywać sobie także tradycje, zwyczaje itp."
Rozumiem, że NRGŁ wyjąwszy - delikatnie to ujmując - zaanektowanie (jak to Kolega nazywa) majątku parszywego PZŁ ma przygotowany także projekt nowych tradycji i zwyczajów, bo nie godzi się przecież przypisywać sobie tych obecnych nieprawdaż?

Zaznaczam, że nie są to pytania złośliwe - interesuje mnie jedynie kwestia techniczna wynikająca z wypowiedzi Kolegi.

10-03-2017 10:39 Stanisław Pawluk Dla mnie PZŁ a PZŁ to WIELKA różnica. Jeśli ktoś ukradł nazwę w 1952 roku, zawłaszczał cały majątek to nie oznacza, że ma prawo przypisywać sobie także tradycje, zwyczaje itp. Aktualnie istniejący PZŁ tworzy tradycje i zwyczaje od chwili powstania tj. od roku 1952 i tradycje te tworzone przez byłych funkcjonariuszy SB, Milicji Obywatelskiej, sędziów i prokuratorów tworzących nowy związek wcale chlubą nie napawają. Nie wiem jak można być dumnym z czegoś, co zostało zwyczajnie zaanektowane a dalej jest jedynie fikcją i teorią powstałą jedynie w propagandzie rodem z minionej epoki.
10-03-2017 10:18 kriss/sieradz Kolego Stanisławie ,
proponuję wejść na stronę Wikipedia i jest tam napisane , że PZŁ pod tą nazwę działa od roku 1936 a rozpoczął działalność na podstawie rozporządzenia z roku 1927 i to nie byle kogo a Prezydenta Mościckiego a z tego możemy być dumni. Sama zmiana nazwy niczego nie zmieni a mamy tradycje i historię.
10-03-2017 08:02 Stanisław Pawluk Jakie 100-letnie tradycje??? Od 1952 roku minęło już ponad 100 lat?
10-03-2017 07:46 kriss/sieradz A czy konieczna jest zmiana nazwy naszego związku ? Mamy ponad 100 letnie tradycje i byłoby tego bardzo szkoda. Sztandary , mundury , legitymacje - to wszystko do wyrzucenia.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.