DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk20-04-2017
Prywatyzacja obwodów w ręce pracowników ZG PZŁ

Władze Polskiego Związku Łowieckiego niejednokrotnie dawały przykłady braku liczenia się ze swoimi członkami traktując ich jedynie jako „bydło składkowe”, łożące hojną ręką na wysokie gaże i ciepłe posadki dla niewielkiej grupy rządzących. Wykorzystywanie dyspozycyjnych rzeczników dyscyplinarnych czy sądów łowieckich do likwidacji tych, co na zwykłe draństwo przyzwolenia nie dawali, to nieodosobnione przypadki, jakich przykłady od lat zapełniają wiele portali i szpalt pism, w tym publikacje dziennika.

Oficjalne wypowiedzi o etyce łowieckiej, koleżeństwie, demokracji, trosce o losy łowiectwa nie znajdują żadnego potwierdzenia w czynach i działaniach tzw. władzy zrzeszenia. Troska wyłącznie o swój prywatny interes kosztem wielu lat pracy wiernych dotąd swojej organizacji członów zrzeszenia PZŁ nasila się szczególnie w ostatnim okresie, w którym podpisywane są umowy dzierżawy obwodów łowieckich na kolejne 10 lat. Jak grzyby po deszczu powstają nowe koła łowieckie, które przy wykorzystywaniu monopolu PZŁ na prowadzenie gospodarki łowieckiej otrzymują bogate obwody, a wszelkie symptomy wskazują, że uwłaszczone zostaną także na wypracowanym przez lata majątku zgormadzonym przez lata ciężkiej pracy członków kół łowieckich.

Redakcja dostała kolejny sygnał o tym, jak ZG PZŁ oddaje w ręce swoich pracowników i „kolesi” bogate obwody pozostawiając „na bruku” tych, co swoją ciężką praca obwody te bogatymi w zwierza uczynili tak jak w przypadku Koła Łowieckiego „ZLOT”, które introdukowało jelenie na tereny, gdzie ich zwyczajnie nie było i dochowali się bogatej populacji tego zwierza. Nowo powstałe koło Łowieckie jako członków założycieli zrzeszają min. Dianę Serafin-Piotrowską - rzeczniczkę prasowa ZG PZŁ, Zygmunta Jasińskiego – członka ZG PZŁ oraz ich „kolesi”. Jedno z kół łowieckich powstało z udziałem i za sprawą wspólnika Pawła Piątkiewicza ze spółki PROLIFE Sp. z o.o. z udziałem Lecha Blocha łowczego krajowego, przewodniczącego Zarządu Głównego PZŁ o której pisaliśmy 1,5 roku temu.

W rozmowie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie dowiadujemy się, ze nie ma żadnych podstaw do niewydzierżawienia obwodów łowieckich korzystającemu z utrwalonego przez lata prawa pierwszeństwa przez dotychczasowego dzierżawcy. Zdaniem RDLP koło posiada pozytywne opinie wymagane ustawą Prawo Łowieckie a przez wiele lat swej działalności nie stwarzało najmniejszych zastrzeżeń i nie było powodem uwag krytycznych co do wykonywania swoich zadań. Nic więc dziwnego, ze działania zmierzające do zabierania obwodów łowieckich aby uszczęśliwić nimi „swoich” zyskały wśród myśliwych miano „Prywatyzacji łowiectwa” w ręce pracowników Zarządu Głównego PZŁ!

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w najbliższym czasie ma odbyć się posiedzenie Okręgowej Rady Łowieckiej, która wezwała Koło Łowieckie „Zlot” celem złożenia wyjaśnień bowiem zamierza podjąć
uchwałę o „rozwiązaniu” koła aby ostatecznie „przyklepać” odebranie obwodów łowieckich kołu. Prognozować także należy, iż za udzielenie szczerej odpowiedzi naszemu dziennikowi do kamery Okręgowa Rada Łowiecka odwoła z funkcji członka Zarządu Okręgowego w Ostrołęce księdza Krzysztofa Knajp i powoła w to miejsce kogoś bardziej podatnego na korupcyjne propozycje jakie otrzymał ten kapłan podczas posiedzenia rejestrującego koło łowieckie pracowników ZG PZŁ dla uzyskania atrakcyjnych obwodów w pobliżu Warszawy.

Jak widzą sprawę bezpośredni uczestnicy tej brutalnej grabieży obwodów przedstawiamy w relacji wideo poniżej:


26-04-2017 19:22 lelek_nowy Jak jest na forum podniesiony temat, ze zarząd robi co chce, uchwala sprzeczne z prawem zasady polowania lub prowadzenia koła, to czytam najczęściej, że większość chce tego zarządu i mniejszość to krytykanci i przesadzają, bo pewnie od władzy ich usunięto. Tutaj zaś czytam tych samych ludzi, którzy szukają dziury w całym w tym, że mniejszość odeszła z koła, więc pewnie koła jakieś trefne, a felieton Pawluka pewnie tendencyjny, bo brak odpowiedzi, dlaczego odeszli. Wiem, że krytykowanie Pawluka i portalu, to dla niektórych sens istnienia, ale może trochę więcej logiki w tych działaniach, bo się niektórzy koledzy ośmieszacie.
26-04-2017 13:58 Porcupine - bez czerwonej kartki PZL przygotowuje sie na nadchodzace nowe czasy, bo tak czy siak one nastapia :)
26-04-2017 13:52 jacekl Powtarzam, grupa Która odeszła z Koła ZLOT to- Krótkotrwałe towarzystwo, które w okresie dwóch lat postanowiło wspomóc byłego Prezesa z jego poplecznikami do odbioru obwodów. Zaangażowanie się ZG to wynik układów o których na dzień dzisiejszy ma wiedzę CBA. W kole skończyła się patologia " ludzi układu " typu : masz członkostwo w Kole za członkostwo w Sądzie Łowieckim i.t.d.
To patologia Góry PZŁ która pozwala na podobne postępowanie w ZO i ich otoczeniu.
Obwody naszego Koła są otoczone ziemiami około 170 ha byłych " przyzwoitych członków naszej braci". Biznes nie lubi nie układu.
Podjęcie się tworzenia Kół tydzień przed dzierżawami to naturalne działanie!!!!!!
To ja podczas komisji do wydzierżawienia obwodów usłyszałem od pana Jasińskiego " ładne macie obwody,piękna jest wasza Puszcza"
Próżność ZG i ZO kroczy ku upadkowi.
26-04-2017 13:14 Gonzo "Komentarz zapewne nie spodoba się wielu czytelnikom" uderz w stół a nożyce się odezwą - Obiektywnie mówiąc. Darz Bór
26-04-2017 12:56 Stanisław Pawluk Gonzo! Twoje zarzuty o braku nieobiektywności przekazu jest puste i pozbawione racjonalnych przesłanek. Sprawa jest prosta jak drut: koło dwa lata wcześniej odznaczone a następnie rozwiązane po wcześniejszym pozbawieniu obwodów. Istotą problemu jest bogactwo zabranych obwodów i ich lokalizacja blisko Nowego Światu zarówno pod względem odległości fizycznej jak i "duchowej"! Część członków wiedząc bowiem ostentacyjnie im to zaanonsowano, że koło zostanie rozwiązane po odebraniu obwodów "przytuliła się" do pracowników ZG PZŁ i wpisała do tamtego koła. Dziwnym jest, że rezygnacje do koła macierzystego dotarły w przeddzień decyzji o odebraniu obwodów albo wcale.


W mojej ocenie pracownicy ZG PZŁ wykorzystując swoje powiązania osobowe doprowadziły do zabrania obwodów aby blisko Wawki móc wyżywać się łowiecko. Niestety nie ma możliwości zapytania śp. Zygmunta Jasińskiego dlaczego wszedł w ten niepewny interes bowiem polował po całej Polsce (a raczej jemu polowano) i raczej łowiecko był spełniony. Mogę się jedynie domyślać, że zrobił to dla wsparcia niższej rangi pracowników członków założycieli KŁ "Dzik" i KŁ "Kamionka" albo z próżności. Jeśli jak sugerujesz a Diana Piotrowska (nie Serafin!) ostentacyjnie na swoim fb-ku "ogłasza" jest to "porządkowanie" to należy zapytać: czy odznaczenie koła złotym medalem chwilę przed tymi sankcjami to także był porces "porządkowania"? Co zrobiły władze statutowe aby ten "porządek" zaprowadzić wcześniej i dlaczego tego "porządku" nie zaprowadziły w KŁ "Diana" w Stężycy, KŁ "Daniel" w Bartoszycach gdzie działania szkodzące wizerunkowi tych kół osiągnęły poziom dotąd nigdzie nie spotykany! O KŁ "Zlot" było cicho do chwili tego skandalicznego "porządkowania". Z mego doświadczenia wynika, że PZŁ pod aktualnym kierownictwem nie jest w stanie niczego "uporządkować" bowiem władza posługuje się kłamstwem, utajnia wszystkie swoje poczynania przed oczami swoich żywicieli czyli członków i jest zainteresowana czerpaniem możliwie najwyższych korzyści dla siebie kosztem pozostałych nazywanych pogardliwie "bydłem składkowym".


Nie ma takiego naruszenia zasad statutowych, które dawały usprawiedliwienie dla zalegalizowanego rabunku dorobku wielu ludzi i nakładania sankcji zbiorowych na wszystkich! Jeśli tam są winni to zapewne także ci co sprawowali nadzór a ich żadne sankcje nie spotkały. Jest to dobry sygnał dla tych "frajerów" co jeszcze teraz gdy nad PZŁ zbierają się czarne chmury inwestują w budowy domków myśliwskich, gromadzą lokaty pieniężne kupują trwały sprzęt. Będzie co miała władza lub nowy model licytować...
26-04-2017 12:27 Gonzo Przeczytałem artykuł obejrzałem film , jedyne co można powiedzieć po zapoznaniu się z materiałem to "szkoda koła i szkoda obwodów".
Szkoda tylko że cały artykuł i film jest tak mało obiektywny, pośród piszących komentarze tylko jedna osoba kol. Mars zachował zdrowy rozsądek i zadał jedno pytanie dlaczego część byłych myśliwych założyło nowe koło? Pytań byłoby pewnie więcej ale również bez odpowiedzi.
Każdy kto choć trochę słyszał o sprawie, inaczej widzi problem. A finał tej sprawy jest zwyczajnie sumą całego bałaganu i problemów które nawarstwiały się w tym kole od kilku lat.
Komentarz zapewne nie spodoba się wielu czytelnikom ale może trzeba głębiej sięgnąć , spojrzeć z innej strony na sprawę żeby zrozumieć temat i błędy, które popełniały w przeciągu krótkiego okresu czasu kolejne zarządy koła , a mało ich nie było. Darz Bór
26-04-2017 07:37 Stanisław Pawluk Bo jest to grupa, która zrezygnowała po utworzeniu nowych kół i tam aktualnie jest członkami. Ps. Aktualnie trwa akcja zbierania haków dla napisania decyzji o wykluczeniu koła. Najpierw się wykluczyło a teraz dopiero szuka argumentów do uzasadnienia. Cała sprawa to jedna wielka intryga i przekręt trwający już dwa lata i zrealizowany przy okazji terminu dzierżawy obwodów. Zakusy na te bogate obwody lezące blisko wawki (Nowego Światu) pracownicy ZG PZŁ mieli już od dawna.
25-04-2017 18:37 MARS Ja się nie pytam co to za ludzie tylko jak to się stało że nie są już w kole Złom.
25-04-2017 18:34 jacekl To grupa z pogranicza biznesu i arogancji łowieckiej.
Członkostwo nowych Kół wiele by Ci powiedziało. Dotrzesz do list a zrozumiesz i intencje, pragnienia posiadania i chore pomysły z wyłączeniem obwodów włącznie.
25-04-2017 17:39 MARS Ad jacekl
To może Ty napisz jako członek zarządu, dlaczego tamci koledzy są już byłymi członkami koła Zlot, choc tak bardzo pragną na tych obwodach polować?
24-04-2017 22:01 jacekl Napiszą jak się nauczą alfabetu. Nauka jest dla nich inspiracją, ta z Nowego Światu.
24-04-2017 18:44 MARS Tyle pisania a na zadane przez Joodel pytania zero odpowiedzi...
23-04-2017 09:52 jacekl Witam kolegów myśliwych, chciałbym podziękować za pocztę, która otrzymuje.
Podzielam obawy o poprawność działań włodarzy PZŁ. Tak jak odpisuje a z niektórymi już nawiązałem przesympatyczne znajomości – potrzeba nam, uczciwym drugiego Związku Łowieckiego. Miejsca, do którego moglibyśmy odejść w spokoju. Zostawić to towarzystwo wspólnej adoracji, niech z własnych składek się utrzymują. Nasze pójdą na szczytny cel, propagowania łowiectwa z okresu przedwojennego. Okresu niedostępnego w umysłach ZG oraz ZO.
Mam nadzieję, że Nowelizacja Prawo Łowieckie zaproponowane przez OPZZRiOR oraz piękne zaangażowanie się pana Kornela Morawieckiego spowoduje WOLNOŚĆ W ŁOWISKU, tak potrzebną gospodarce łowieckiej.

System wspólnej adoracji z zachowaniem powiedzenia „ mierny, ale wierny” sprawdza się w nominacja do ZO w całej Polsce. Choć są jaskółki o głośnych rozmowach 6- 8 Łowczych Okręgowych,którzy mają lub już wystosowali pismo do Prezesa NR PZŁ o odejście BETONU z ZG i NRŁ dla dobra związku.
Znam przypadek, a przypadek tworzy regułę, jak zostać „Kimś” dzięki następującej postawie.
Uczestniczeniu w wiecach poparcia w za dużej kurtce, z transparentem oddania za Środowisko i pewnego zrzeszenie, poprzez zauważalność w pikietowaniu do wyniesienia na świecznik z wynagrodzeniem 10 tyś. zł miesięcznie i natychmiastowym uznaniem społecznym. Tak za wierność można awansować „ od bezrobotnego na szefa …, w pewnym zrzeszeniu”
Drodzy koledzy bardzo chciałbym, aby to, co piszemy pomiędzy sobą się ziściło. W jedności siła, zaprośmy inne koła do wspólnego dzieła Wolności Łowiska.

Jacek.legas@onet.pl
23-04-2017 08:32 jooopsa Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
23-04-2017 08:04 xMateusz Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
23-04-2017 07:06 jooopsa Kiryk, skoro takiego podmiotu jak ZG zatrudniającego pracowników nie ma - to dywagacje Pawluka że sprawa dotyczy "pracowników ZG" są funta kłaków warte. I funta kłaków warte są dywagacje o "potocznie rozumianej prywatyzacji" - gdy ani potocznie, ani rzeczywiście dzierżawa prywatyzacją nie jest.

Proszę nie imputować mi nienawiści wobec Pawluka. Jedynie domagam się od Redakcji, by prezentowała artykuły rzetelne, z prawdziwymi treściami. A nie tendencyjne manipulacje z informacjami nieprawdziwymi.
Skoro wychwyciłem łatwe do zweryfikowania nieprawdy o "prywatyzacji" i "pracownikach ZG PZŁ" - to już nie ufam pozostałym informacjom z tej propagandówki (artykułem tego nazwać nie można) których weryfikacja już tak łatwa nie jest.

Nie zniżyłem się do deprecjonowania manipulacjami żadnej ze stron tego konfliktu, np. nie będę nazywał "stalinowskim" KŁ "Zlot", choć powstało w 1954 roku, czyli w czasie najczarniejszego stalinizmu. Łowiectwo to nie polityka i proszę by redakcja nie dopuszczała tekstów zawierających nieprawdę typu, cytuję: "SB-ckie dowództwo "naszego" zrzeszenia" - gdy żaden z członków ZG PZŁ esbekiem nie był.

Sprawa tej dzierżawy (a nie prywatyzacji!!) jest bardzo ciekawa, lecz nie sposób czegokolwiek obiektywnego się dowiedzieć o niej z tego tekstu (nie można tego nazwać artykułem). Przez skandaliczny sposób narracji.
22-04-2017 22:06 aurora borealis Nie wiem czemu tracicie koledzy czas na dyskusję z Jooopsą, skoro się upiera przy swoim niech się upiera, pewnie wie co mówi w swojej zapalczywości i uporze że PZŁ to nie ZG czy inne... , a my nie musimy ani jego ani tego co napisał czytać.
22-04-2017 20:05 kiryk jooopsa, nienawiść do Pawluka zabiera Ci jasność widzenia. Wszyscy zatrudnieni przez Blocha są pracownikami PZŁ, w tym i Bloch i Boniuszko, choć nie można wykluczyć, że ten drugi pełni swoje obowiązki członka zarządu społecznie, tylko za diety z okazji posiedzeń. Nie są na pewno pracownikami ZG, bo takiego podmiotu zatrudniającego pracowników nie ma, więc Twoje dywagacje prostujące Pawluka są funta kłaków warte. A potocznie pracowników PZŁ nazywamy pracownikami ZG lub ZO, w zależności, w których biurach siedzą. Co do prywatyzacji też "mędrkujesz", bo jak o przyznaniu prawa do dzierżawy decyduje prywata naszych włodarzy, to jest to obraz pełzającej prywatyzacji, tak samo jak załatwianie miejsce w szpitalu poza kolejką w prywatnym gabinecie ordynatora można nazwać pełzającą prywatyzacją służby zdrowie.
22-04-2017 16:25 jooopsa Koleżanka Diana Serafin Piotrowska jest na etacie w PZŁ, a nie w ZG PZŁ.
NA etacie w ZG są tylko 2 osoby - Bloch i Boniuszko.
Rozumiem pańską osobistą niechęć wobec Diany Diany (nie chciała rozmawiać z kimś, kto się podawał za dziennikarza, ale wśród redaktorów medium które rzekomo miał jako redaktor reprezentować wymieniony nie jest) - ale to nie powód, by się mijać z prawdą.
22-04-2017 15:41 xMateusz Mów do słupa..... Jest na etacie czyli PRACOWNIKIEM! I do tego perfidną zaborczynią ludzkiego dorobku!
22-04-2017 15:22 jooopsa Panie Paw... to znaczy aktualnie xMateusz - nie jest ważne, co się panu uroiło, ważne są znaczenia słów w polszczyźnie. A w tym moim pięknym języku słowa "prywatyzacja" oraz "dzierżawa" są jasno określone i nie są nigdy synonimami. Nie jesteś pan Wielkim Językoznawcą Stalinem, by zmieniać znaczenie powszechnie używanych słów by manipulować przekazem.

A śtp. Pana Profesora skreśliła śmierć, z czego zresztą już pan ośmieliłeś się drwić na forum w stylu nie do zaakceptowania wśród ludzi cywilizowanych.

Koleżanka Diana Serafin Piotrowska nie jest rzecznikiem ZG. Jest rzecznikiem Polskiego Związku Łowieckiego. Całego, a nie tylko jego drobnej części.
22-04-2017 15:12 azil II A O tym co wywinął Zbigniew Kałużny ...cisza.
22-04-2017 14:56 xMateusz jooopsa! Dla likwidacji twojej niewiedzy:

Diana Piotrowska jest pracownikiem ZG PZŁ i tam tez jest na etacie. Twierdząc inaczej wymyślasz nowe byty.

Zygmunt Jasiński był założycielem KŁ "Dzik" i do chwili obecnej z listy członków tego koła nikt go nie usunął.

Oddanie bogatych obwodów w ręce malutkiej grupy kumotrów jest w moim pojęciu prywatyzacją. I tak będę uważał wbrew twojej woli.
22-04-2017 14:54 jacekl jooopsa proszę się leczyć. A TW Kazimierz nie jest Łowczym Krajowym tylko obywatelem Polski......... błazen
22-04-2017 14:41 jooopsa Zmusiłem się do przeczytania kolejnego "dzieła" pana Pawluka, bynajmniej nie spodziewając się nadmiernego obiektywizmu... Ale po prostu ręce opadają gdy się przeczyta, co ten człek wypisuje...

1. Nieprawdą jest sam tytuł o prywatyzacji obwodów przez kogokolwiek. Prywatyzacja tym się różni od dzierżawy, co kupno samochodu od jego wypożyczenia na jedną dobę z wypożyczalni.

2. Nieprawdą jest, że ZG PZŁ "oddaje w ręce swych pracowników" cokolwiek, gdyż w składzie KŁ "Dzik" o którym pisze Pawluk nie ma ani jednego pracownika ZG PZŁ. Koleżanka Diana Serafin Piotrowska nie jest pracownikiem ZG PZŁ, lecz rzecznikiem prasowym CAŁEGO PZŁ, a św. pamięci Kolega, Pan Prof. Zygmunt Jasiński był w Krainie Wiecznych Łowów przed opublikowaniem przez Pawluka tego tekstu, o czym Pawluk doskonale wiedział, w końcu sam o tym informował 4 dni wcześniej zanim opublikował ten tekst.

Czy naprawdę w Redakcji nie ma nikogo obiektywnego? Kogoś kto by przedstawiał tematy istotne dla polskiego łowiectwa w sposób wiarygodny?

22-04-2017 09:58 aurora borealis "ps. poinformowaliśmy służby zajmujące się układami korupcyjnymi.
Mamy nadzieję, że zmiany w ZO i ZG nastąpią niebawem na lepsze."

Czego i Wam Koledzy i sobie szczerze życzymy.
22-04-2017 09:49 jacekl Witam ponownie,są przecieki z OORŁ w Ostrołęce. Koło Zlot za" swe" za angażowanie w odzyskanie obwodów łowieckich nr.183,194 i 249 zostało w dniu wczorajszym wykluczone z Zrzeszenia PZŁ.

pozdrawiam
jacek.legas@onet.pl

ps. poinformowaliśmy służby zajmujące się układami korupcyjnymi.
Mamy nadzieję, że zmiany w ZO i ZG nastąpią niebawem na lepsze.
22-04-2017 08:37 lelek_nowy Etatowi obrońcy kliki z Nowego Światu zaraz podniosą lament o przedstawienie dowodów. Mam nadzieję, że zarząd koła ZLOT zadbał, żeby dowody znalazły się w prokuraturze, której dochodzenie doprowadzi do postawienia zarzutów agentom SB i ich Misiewiczom. Bliźniaki Jenochy mają szansę przyczynić się do podcięcia gałęzi, na której siedzą.
PS - czy Piotr Jenoch już wrzucony na Warszawę?
22-04-2017 06:01 xMateusz Cytat z materiału wyżej: "Prognozować także należy, iż za udzielenie szczerej odpowiedzi naszemu dziennikowi do kamery Okręgowa Rada Łowiecka odwoła z funkcji członka Zarządu Okręgowego w Ostrołęce księdza Krzysztofa Knajp i powoła w to miejsce kogoś bardziej podatnego na korupcyjne propozycje jakie otrzymał ten kapłan..." - prorocze słowa? Czy znajomość patologicznych, korupcyjnych, antydemokratycznych i antyludzkich układzików w PZŁ?
21-04-2017 23:35 jacekl Witam wszystkich w dniu dzisiejszym z Zarządem Koła Zlot byliśmy zaproszeni na OORŁ w Ostrołęce w celu wysłuchania.Podczas wysłuchiwania jako prezes koła zauważyłem ręczne sterowanie Łowczego Okręgowego Prezesem OORŁ.Pisał "Muuu" na kartce prowadzenie wysłuchania z moją osobą.Układ Łowczego Okręgowego z Prezesem OORŁ był widoczny. Zapewne Prezes OORŁ w ten sposób dziękował Łowczemu za załatwienie umorzenie postępowania za Łanię łapówkę którą otrzymał. Dla zainteresowanych,............informacja w zarządzie Koła Zlot
Mam jeszcze jedną smutną wiadomość nasz kolega ksiądz Krzysztof Knajp za ujawnienie informacji propozycji korupcyjnej od Łowczego Okręgowego zapłacił wydaleniem z ZO a kolega który kazał nam nie podskakiwać namaszczony został na członka ZO.

Tak skorumpowanej Organizacji nie ma nigdzie. Mamy nadzieję, że powołane zostaną nowe związki łowieckie.Zygać mi się chce na Pychę " pysków " włodarzy ZG i ZO PZŁ.

pozdrawiam Jacek
jacek.legas@onet.pl
21-04-2017 22:54 loftką _go Kolego xMateusz, będąc myśliwym należy nauczyć się języka wiewiórek również, lub podsłuchiwać dokładniej. Nie ORŁ w Łomży, a w Ostrołęce , blisko ale to duża różnica jednak , i nie mam pewności czy w Ostrołęce gdyż Zlot jak się nie mylę miał siedzibę w Warszawce a jedynie obwody w byłym ostrołęckim. Cala historia ma oczywiście i drugie dno, nie jestem powołany do jego wyjaśniania, jednak solidaryzuję się z Kołem Zlot i rownież uważam że jest to sprawa szyta grubymi nićmi. Mam nadzieję że kolegom ze Zlotu wystarczy determinacji i wiedzy aby całą sprawę wygrać dla siebie , czego serdecznie im życzę
21-04-2017 21:05 xMateusz Jak szepcą wiewiórki w dniu dzisiejszym grupa łobuzów z pod znaku ORŁ w Łomży posłusznie wykonała wolę łowczego okręgowego Jenocha i wykluczyła Koło Łowieckie "Zlot" z szeregów PZŁ! Majątek koła wraz z domkiem myśliwskim zagrabiony zostanie (o ile sąd pozwoli!) w ręce kumoterskich grup skupionych przy Nowym Świecie 35 z Diana Serafin-Piotrowską na czele. Tylko Jasiński nie doczekał - pogrzeb jutro w Skierniewicach.
21-04-2017 14:47 azil II Prezes Wojskowego Koła Łowieckiego "Sokół" w Szczecinie pozbył się obwodu na którym powstało koło prawdopodobnie o nazwie "Przyjaciele". Prezes to chorąży WP, pracownik ZO PZŁ w Szczecinie ,Pan Zbigniew Kałużny. Rezygnacja z dzierżawy przegłosowana została z naruszeniem statutu PZŁ. Od tego czasu do stanicy koła tego obwodu dostęp ma prezes i wybrani przez prezesa.
Pozostali zostali stłoczeni na pozostałym obwodzie, a tamtejszą stanicę i łowiska "okupują" tubylcy i nie tylko oni.
21-04-2017 09:51 aurora borealis Czyżby była to bezsilność z naszej strony i pełne zadowolenie tych którzy "trzęsą" całym związkiem. Propozycja zmiany Ustawy łowieckiej w obecnej sytuacji tylko wywołuje głupi uśmiech ludzi którzy nic z tego sobie nie robią. Koła są likwidowane tylko dlatego by sprawić satysfakcję dla grupy "trzymającej władzę".
Gdy zauważa się tych ludzi w sferze publicznej, gdzie używają górnolotnych słów w powiązaniu z tradycją i etyka a zaraz potem robią zupełnie co innego co jest przeciwieństwem wszystkiego tego o czym piszą i publicznie się wypowiadają jest to zaprzeczenie wszelkiej ludzkiej logiki. Wiem że zajmują swoje stanowiska dzięki takim ludziom jak ja bo dzięki nam wspięli się tak wysoko, niemniej mogą z tych funkcji zlecieć również dzięki nam i to będzie chyba najlepsze rozwiązanie.
21-04-2017 05:14 xMateusz Nie musieliśmy się cofać! Przez SB-ckie dowództwo "naszego" zrzeszenia tkwi w tamtej mentalności niezmiennie od chwili oddania PZŁ w ich ręce. Niech więc cieszą się ci, co maja obwody daleko od Warszawy chociaż i w takim Zamościu odbiera się obwody aby zaspokoić próżność PSL-owskiego polityka i związanych z nim kilku biznesmenów.
20-04-2017 21:49 aurora borealis To wszystko czego dowiadujemy się a co wypływa różnymi kanałami z Zarządu Głównego PZŁ jest bardzo niepokojące i każe mocno zastanowić się nad dalszym sensem istnienia takiej organizacji jaka jest Polski Związek Łowiecki. Likwidowanie koła w miarę dobrze funkcjonującego by zaspokoić "mrzonki" osób z Warszawy na własne koło jest niedopuszczalne i całkowicie destrukcyjnie działa na dalsze funkcjonowanie ZG w dotychczasowej formie. Wypowiedź w końcowym fragmencie reportażu filmowego księdza - człowieka olbrzymiego zaufania społecznego jest na tyle wiarygodna i obciążająca osoby zatrudnione w ZG PZŁ, że będąc na ich miejscu ze wstydu spłonęła bym, nie pozostawiając po sobie popiołu. Jest to działanie ze wszech miar pozbawione godności i ukierunkowane jak rosyjski pardygmat. Czyżbyśmy się cofnęli w rozwoju do czasów lat 40 i 50 poprzedniego wieku?
20-04-2017 21:45 Milosnik OHZ To się po prostu w głowie nie mieści...
A taka jedna zamiast zakładać nowe koło powinna sobie założyć torbę na łeb żeby zatrzymać reintrodukcje...pawi.
20-04-2017 20:42 jacekl Witam wszystkich,Jestem Prezesem w/w Koła. Właśnie dowiedzieliśmy się o utracie przynajmniej tymczasowo " wszystkich" obwodów. W dniu dzisiejszym RDLP wydzierżawiła je Kołu Dzik Maków Mazowiecki i Kamionka Ostrów Mazowiecka.Mamy niespodziankę dla BETONU PZŁ - trzęsienie ziemi na Nowym Świecie od Organów ścigania Rzeczpospolitej Polskiej.
Prosimy inne koła o kontakt z nami, możemy wspólnie odzyskać obwody.
20-04-2017 20:35 Joodel Szanowni Koledzy! Nowe koła zostały założone przez byłych członków KŁ Zlot. Zadajmy pytanie drugiej stronie. Dlaczego są byłymi członkami i za co ich usunięto albo dlaczego zrezygnowali z członkostwa w tak szacownym kole? Dlaczego tak mocno "kochają" swoich byłych kolegów, że doprowadzili do odebrania im obwodów?
20-04-2017 17:53 kiryk Panie Stanisławie, ten materiał powinien od razu trafić do prokuratury, bo KŁ ZLOT ma ustawowe prawo do dalszej dzierżawy swoich obwodów i prokuratura powinna ustalić, kto uzyskać ma korupcyjne korzyści ze złożenia wniosków o dzierżawę wobec kół założonych tydzień przed terminem wystąpienia do wydzierżawiającego.
20-04-2017 15:54 Kal.30-06 Dziwię się , żę nikt nic nie może zrobić z tą patologią .To najczystszy obraz czasów stalinowskich . Jak może istnieć państwo w Państwie . Jak za czasów współczesnych można tolerować takie kolesiostwo , układy , nieuczciwość .
Kto w końcu i czy rozpieprzy ten chory układ ?
20-04-2017 13:35 Yettti Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: inne.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2015 P&H Limited Sp. z o.o.