DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk05-11-2017
Pasja i prawo, cz. 3

Włodzimierz Rapkiewicz jest prezesem Narodowej Federacji Strzeleckiej. Federacja uczestniczyła w wielu postępowaniach policyjnych, prokuratorskich i sądowych, udzielając pomocy osobom, które w sposób nie zawsze zawiniony miały kłopoty z pozwoleniem na posiadanie broni. Wykorzystując bogate doświadczenie prezesa Włodzimierza Rapkiewicza poprosiliśmy go o skomentowanie sytuacji w jakiej znalazł się Sergij Isaryk, przedstawiony w dwóch poprzednich odcinkach tej opowieści. Oto co nam powiedział.


08-11-2017 10:03 azil II - Wytłumaczyć Sadowi..............
- wytłumaczyć to samo prokuraturze lub policji...........

Przecież to nie sądy, prokuratury czy też policja. Te instytucje nie mają nic do zrozumienia............ To są przysłowiowe "Nowaki, Kowalskie.....)...... W tej sprawie to odpowiedzialne są pasożyty społeczne zamelinowane na stanowiskach w instytucjach wcześniej wymienionych. Po prostu margines społeczny a że w togach i mundurkach....to niczego nie zmienia...
06-11-2017 15:58 R.D. Wytłumaczyć Sadowi, że "odpowiednie zezwolenie" w rozumieniu art 263 kk to decyzja Komendanta Wojewodzkiego Policji a nie czerwona książeczka pt "Legitymacja posiadacza broni" to się jeszcze jakoś da, natomiast wytłumaczyć to samo prokuraturze lub policji, to niemożliwe. Dlatego jak znajdą u myśliwego naboje myśliwskie 12/70 a ma tylko 16-stkę to już zarzut gotowy. Są nawet w stanie objąć zarzutem łuski wystrzelone w innych kalibrach niż posiadany. Elaboranci, którzy mają kolekcję matryc i robią swoim kumplom nabojki do różnych bronek, śpią na tykającej bombie.
05-11-2017 12:34 Ryszard co tu komentować? Norma i to nie tylko na styku WPA a posiadacz broni palnej z dodatkiem "kolegów' powodowanych bezinteresowną zawiścią.
Ja to się zdziwię, jak system wróci do normalności a raczej do porządnego funkcjonowania. Za mojego życia nie mam co liczyć.

Inna sprawa "ryba psuje się od głowy" jak czytam projekty ustaw wyczyniane przez posłów, to nie dziwię się, że dają powód do cyrkowych zachowań naczelników.Niedawny przykład - chcą pozwalać na posiadanie czegoś, co nie jest dzisiaj zabronione. Cyrk - oby nas omijał wielkim łukiem.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.