DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk17-11-2017
Rolnicy tracą cierpliwość

Rolnicy zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie i blokadę Ministerstwa Rolnictwa na Wspólnej. Zgłoszenie protestu, który ma zablokować ulice Wspólną w dniach od 7 do 15 grudnia 2017, zostało już przyjęte przez władze miasta. Protest ma mieć formułę zielonego miasteczka z kuchnią polową. Organizatorzy przygotowali postulaty dotyczące problemów z ASF i trudnościami spłaty kredytów, które, jak twierdzą, wynikają ze złej pracy ministra środowiska. Na liście postulatów poczesne miejsce zajmuje także ustawa 'Prawo łowieckie'. Rolnicy domagają się głębokich reform łowiectwa z jego reorganizacją. Zapraszam do obejrzenia pełnej relacji, zmontowanej jedynie z wycięciem nic nie mówiących fragmentów:

21-11-2017 22:25 Milosnik OHZ Gdzie te dzieci uwolniły delegacje PZŁ z wnyka założonego przez leśnika?????
19-11-2017 09:03 sumada Taki wątek
PO i PSL dały rolnikom podstępnie kredyty, które teraz rolnicy muszą spłacać. Konieczne jest oddłużenie rolników.
Słowomir I. rozmawiał z Morawieckim i obiecuje rolnikom kredyty następne (być może korzystniejsze)

Ciekawe kto te drony ma kupić i co one będą robić? Szukać dzików w kukurydzy czy rzepaku, płoszyć, a może jakieś specjalne co będą strzelać (pewnie w dwie strony na raz żeby odrzut zniwelować. Dużo się można dowiedzieć z tego planu dla rządu jeszcze. Pewnie tam jest to precyzyjnie wyjaśnione
18-11-2017 22:38 Jacek Balcerzak Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
18-11-2017 21:51 Artur123 Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
18-11-2017 20:15 jakub 
fox31 - młody zwolenniku- cyt: "Nie mnie do tej tablicy wywoływano, ale i ja się zza jej rogu wychylę"
Jeśli masz się z czymś" wychylać"to niech to będzie prawda- ale nie "trzecia prawda" ks. Tischnera !
Ponieważ jest sobota, mam wolne i trochę czasu to i foksowi31 odpiszę:
1) Nie jest prawdą, że red. Pawluk nie opisuje "dobrych" działań naszych myśliwych. Wystarczy trochę "poszperać"nie tylko na forum.
No a ten reportaż to jest "zła rzecz" ?- radzę go zobaczyć i wysłuchać z uwagą i dopiero brać się za pisanie!
2) cyt: "Polski poziom redaktorów w tym przypadku Stanisława Pawluka jest bulwersujący" A chodzi o to zdanie, w którym red. Pawluk napisał na końcu.." od mojej skromnej osoby won"
A czy nie jest bulwersujące' że"Jacek Balcerzak" nie pisze na temat i "odgrzewa kotlety" pisząc :"Tacy jak ja pamiętają jak to na stronie reżimowej Lecha Blocha wklejono Pana podobiznę we włazie bojowego wozu piechoty z chorągiewkami" A co "lisek" by napisał będąc w takiej sytuacji" ???
18-11-2017 19:30 jakub Panie Jacku- vel........? Dziwię się, że nie pod jednym nickem Pan występuje?_Po co ?? Co do zdjęcia- ono o czymś świadczy ale są różne ..osobowości- ja jestem tolerancyjny jeśli o "to" chodzi. A mnie w przeciwieństwie do Pana zainteresowało to, ( czego Pan nie zauważył) że: - 1) dowiedziałem się w jaki sposób chce się wytępić dziki- i nawet "podpowiedziałem" żartobliwie jak to lepiej zrobić!
2) do mnie dotarło- a do Pana chyba nie, że 100-150 tys za dzierżawę to w moim kole( 60 myśliwych) to ponad 1600 do 2500 zł na myśliwego.
3) czy "inwentaryzacja" dzików wg. Pana była we właściwym okresie?
Może się do tego Pan ustosunkować? A reportaż red. Pawluka mnie nie oświecił- tylko zasygnalizował co "nowego" się szykuje- bo w żadnym z programów telewizji"ZA" i "PRZECIW" tego nie widziałem i nie słyszałem. A jeśli Pan coś wcześniej wiedział o tym proteście i stawianych tam "warunkach" to trzeba była na forum o tym napisać.
Co do opinii o"osobowości" innych- "NIE SĄDŹCIE ABY WAS NIE OSĄDZONO"
A "haki" to pisanie przez Pana nie na temat tego co było w reportażu red. Pawluka a o tym co było kiedyś. I kto tu "odgrzewa kotlety"??? Panie Jacku - może nie tak często zaglądam na forum jak Pan, bo po prostu ciężko pracuję i nie mam czasu pisać- ale żywo się wszystkim interesuję- i czasami jestem zażenowany wpisami naszych "kolegów". I jeszcze jedno- nie usłyszałem, w reportażu żeby red. Pawluk "pochwalił" tych "warunków" które są stawiane przez organizatorów protestu, a nawet samego protestu. I nie słyszałem i też nie przeczytałem , żeby red. Pawluk uważał, że "ulica" i "rolnicy" uzdrowią nasze Łowiectwo. Gdzie Pan widzi, że ja "kibicuję" red. Pawlukowi? Co do "pakowania namiotu" - niech Pan najpierw czyta to co inni piszą , niech Pan czyta i ROZUMIE to co się pisze a może wyjdzie to Panu na zdrowie.
I na koniec:
"Kończ Waść, wstydu oszczędź"

18-11-2017 13:58 fox31 Nie mnie do tej tablicy wywoływano, ale i ja się zza jej rogu wychylę..
Czy Stanisław Pawluk i s-ka jest jakimś samozwańczym organem z Archiwum X oddział PZŁ?
Dlaczego ten "redaktor od złych rzeczy" nie poszpera trochę w kraju i nie napisze, że jakaś delegacja PZŁ była w szkole i edukowała dzieci, dlaczego nie napisze, że jakiś leśnik czy myśliwy uwolnił z sideł jelenia / sarny?
Można by było pokusić się o stwierdzenie że takich przypadków w Polce nie ma, ale wszyscy wiemy że to jest bzdura! Moim zdaniem jest to bliźniacza sytuacja do tzw "zielonych / ekooszołomów" jak trzeba poprzeszkadzać myśliwym to są, jak trzeba krzyczeć tam gdzie nie trzeba to też są, ale jak trzeba popilnować rolnikowi pola z ziemniakami, oszacować i zapłacić za szkody to ślad po nich znika! Dlaczego? Dlatego, że za GoodNews-y się nie płaci, ale jak utoczyć komuś krwi to naród jest chętny do poklasku.
18-11-2017 08:49 Jacek Balcerzak Panie Jakubie ja na tym portalu podobnie jak Pan jestem od 2003 roku . Pana zainteresowało akurat zdjęcie zamieszczone w moim profilu i wystawia mi Pan ocenę godną czy też nie myśliwego . To może jednak sobie Pan poklika w dwa moje profile Jacek Balcerzak i Bayerischer Gebirgsschweisshund  . Poczyta pod nickami moje tu wpisy bo obydwa są moje Adama Palińskiego . Pana musiał oświecić reportażysta spleśniałymi kotletami tematycznymi Stanisław Pawluk co w trawie piszczy . Ja żywo interesując się wszystkimi wątkami które Pan jakby nagle odkrył i wyartykułował . Dziesiątki razy tu je komentowałem . Kogo tu przy rozumie interesuje sama osobowość Pana Stanisława Pawluka i o jakich hakach Pan tu pisze . Jeśli już jest to zdecydowana rozbieżność poglądów w stosowaniu metod w rozwiązywania naszych myśliwskich hobbistycznych problemów . Gdy Pan Pawluk uważa że ulica i rolnicy mają uzdrowić polskie łowiectwo a panaceum na całe zło ma być Sławek Izdebski a Pan mu tu kibicuje . Nic nie stoi na przeszkodzie . Już pakuj Pan namiot i dołącz do protestujących rolników w planowanym zielonym miasteczku pod parlamentem .
17-11-2017 23:34 jakub Panie Balcerzak Jacku.
Nagonka na red. Pawluka bezzasadna-taka informacja jest potrzebna nam myśliwym. I za to dzięki p.Stanisławowi!
Przynajmniej wiemy, co w "trawie piszczy". Gdzie w tym reportażu jest choćby jedno słowo Pana Pawluka mówiące o popieraniu rolników? Ale dzięki niemu wiemy, że szykuje się:
- polowanie na dziki z dronami ( a może byłoby skuteczniej z F-16 i Wojskami Obrony Terytorialnej ?)
- opłaty za dzierżawę obwodów - nie wiadomo czy jednego, czy wszystkich dzierżawionych przez koło- w KWOCIE 100.000-150.000 zł!!! Niech Pan podzieli te kwoty przez ilość myśliwych w Pańskim kole-i wtedy zabierze głos w dyskusji a nie wyciąga na red.Pawluka "haki"
A czy był Pan na "liczeniu dzików"- bo ja byłem - i zgadzam się z tym, ze to nie była właściwa pora roku na taka akcję.
Darz Bór
P.S
a zdjęcie na Pana profilu jest rzeczywiście godne myśliwego
17-11-2017 22:53 fox31 cyt: Pretensje proszę zgłaszać pod innym adresem a od mojej skromnej osoby won!
Polski poziom redaktorów w tym przypadku Stanisława Pawluka jest bulwersujący. Widać że ten człowiek nie potrafi prowadzić rzeczowego dyskusu. Każdy kto mu się sprzeciwi / ma inne zdanie jest rugany, bluzgany na forum. Żałosne....
17-11-2017 19:34 Jacek Balcerzak Panie Pawluk Stanisławie i mnie to cieszy że Pan nie będzie czytał . Gdyż Pan nawet nie zadaje sobie sprawy odpisując że od dawna masz Pan obydwie dłonie w nocniku . Ja sobie doskonale zdaję sprawę że nastały takie czasy że na czele komisji śledczej reprywatyzacji dziś stoi politolog '' byle jaki '' . A za sprawą takich populistów jak Pan którym jest obojętny los tysięcy szaraczków jeszcze polujących - rolnicy będą widłami prawo łowieckie stanowić . Tam gdzie prawo stanowiono pod naporem tłuszczy z ulicy , tam po czasie zwykli uczciwi ludzie pod pręgierzem tegoż prawa stawali.Trzymam się tematycznie bardzo pilnie tego reportażu bo ma jasny przekaz . Wyziera prawda z każdego Pana niusa – sprzedajesz się Pan sprawie rolniczej. Interes myśliwi dla Pana to jakaś abstrakcja . Pan każdym możliwym sposobem walczy z władzą – typu Bloch i Gdula – to cały sens Pana kolejnych zaistnień .
17-11-2017 19:12 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
17-11-2017 18:57 Jacek Balcerzak Panie Pawluk Stanisławie – bardzo uważnie zgodnie z Pana poleceniem '' służbowym '' obejrzałem ten materiał filmowy . Mnie się'' urodziło '' kilka pytań ? .Ale tak na wstępie zastanawiam się nad sensem tego typu reportaży zamieszczanych na stronie gdzie ponoć myśliwi mają małe co nieco do powiedzenia . Pan tu namiętnie występujesz jako rzecznik prasowy rolników a konkretnie Sławka Izdebskiego . Tacy jak ja pamiętają jak to na stronie reżimowej Lecha Blocha wklejono Pana podobiznę we włazie bojowego wozu piechoty z chorągiewkami . Wtedy zapowiadał Pan zlot gwiaździsty myśliwych z rolnikami w Warszawie . Pamiętamy jak to atakował Pan zarząd okręgowy w Olsztynie i jedynym problemem był fakt czy na parkingu zmieszczą się wszystkie autobusy po najeździe protestujących myśliwych . Skończyło się na czterech pikietujących i jednym który s kłusował kozła w okresie ochronnym by pikietujących wyżywić. Pamiętamy też Pana zapowiedzi o taczkach na których wywiozą Blocha i Gdulę . Czy ja mam się bać buńczucznych wypowiedzi Sławka i je poważnie traktować . Człowieka który jedyne rozwiązanie w walce z ASF i szkodami rolniczymi wypatrzył w wymordowaniu wszystkich dzików do ostatniego ryja . Sławek ma bardzo głębokim poważaniu nas wszystkich hobbistycznie polujących . A ja jednak na stronie o łowiectwie mam dzięki takiemu reportażyście jak Pan przeżywać wspólnie z nim problemy świniopasów ?.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.