DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk08-12-2017
Rolnicy o łowiectwie na swoim proteście

7 grudnia 2017 pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa odbył się zapowiadany protest rolników, na którym poczesne miejsce zajęły problemy związane z łowiectwem w Polsce, choroba świń i dzików czyli ASF, ceny żywności i inne. Rolnicy wyrażali nadzieję, że powołanie Mateusza Morawieckiego na premiera, odwołanie ze stanowiska ministra rolnictwa i połączenie go w jedno ministerstwo wraz z ministerstwem środowiska pozwoli na szybsze rozwiązanie ich problemów. Proszę obejrzeć relację do końca, bo w 33 minucie jest mowa o myśliwych, którzy mieli być obecni na tym proteście.12-12-2017 17:24 Artur1234 Sądzę, że z konieczności, ale bez radości, wręcz pokazał mu środkowy palec, tyle że... nie nowy premier, bo on nie wydaje się mieć za wiele do gadania, a szef wszystkich szefów, który tylko w ubiegłym roku udzielił mu, panu przewodniczącemu, aż kilkukrotnie... audiencji, dając duże nadzieje... Szef wszystkich szefów pośpieszył się z obietnicami, bowiem nie wziął chyba pod uwagę zdania pewnego gościa z Torunia, dla którego przyjaźń m.in. z pewnym ministrem (a nawet z dwoma), bardzo się liczy.
12-12-2017 13:27 MARS No i cóż, ulubieniec Sławka, obecny premier Morawiecki, pokazał Sławkowi gdzie go ma, zostawiając Jurgiela na stanowisku mimo idealnej wręcz sytuacji do odwołania bez podawania przyczyn...
11-12-2017 16:20 Jurekel Możesz wierzyć w co tylko chcesz. W każdą myśl reformatorską w ta ze ja jestem tu pod wieloma postaciami.Mozesz wierzyć w to że rolnicy dogadaja się tak jak gòrale w Białce. Możesz , możesz. Możesz też uważać , ze ziemia jest płaska a ja piszę głupoty. Wartoŝciowy pod wzgledem ekonomicznym jest obwod z jeleniem I danielem . Takie obwody lesne są w administracji LP. Skad wiesz jaka bedzie polityka ALP ? Ekoton to najlepsza cześć łowiska dziś stanowiące zazwyczaj jego czesci wewnetrzne.Kto bedzie tak zdeterminowany aby brać obwòd gdzie bytuja dziki w polach kukurydzy. Ty naprawde uwazasz , ze ludzie w PZł ktorzy prpwadza obwody to są odurzeni oparami darmowej wòdy postawionej przez stażystòw. Uwazasz, ze tylko Ty potrafisz liczyć pieniadze ? Beda ròżne steategie ale jak to bywa w gospodarce rynkowej jest towar na rynku na ktory nie ma kupca. Żadna gospodarka centrlna narodowa z nadzorem ministra i wspolną kasą na pokrycie szkod szacowanych przez ekspertow nie przyniesie nic dobrego. Kto pamieta czasy gdy szkody placily Lasy Państwowe wie o czym piszę. Wspolna kasa I dysponowanie wspolna kasa bez udzialu wplacajacych to pomysł z gory skazany na niepowodzenie. Tylko umowa pomiedzy kołem a rolnikami gmina może przynieść efekt. To ze Artur123 popiera takie rozwoazanie jest zadziwiajace. Przetargi na obwody to jest wystarczajaca reforma. Przetargi z ograniczeniami w postavi dopuszczenia do nich tylko koł PZŁ I prawa pierwszeństwa do zawarcia umowy przez dotychczasowego najemce przynajmniej w okresie przejsciowym. To nie sa glupoty tylko rozwiazanie ktore pozwala na wdrozenie reformy z uwzglednieniem interesow rolnikow lesnikow I mysliwych. Czlonkowie koł jak zaczna odpowiadac wlasnym majatkiem szybko zmienis niewydolne ZK. To jest proste jak słońce I do przyjecia dla wszystkich.Tylko ze rolnicy musza miec zaplacone I najlepiej z gory I 200%.
11-12-2017 15:27 Artur1234 Jurekel, wybacz, ale naprawdę odnoszę wrażenie, że jedna osoba nie jest w stanie pisać tylu głupstw. Pod nickiem Jurekel prawdopodobnie kryje się przynajmniej sztabik ludzi, mających na uwadze tylko jedno - ogłupianie członków PZŁ. W imię czego? W imię jednego - w imię obrony modela. Broń boże coś zmienić. Najlepiej niech wszystko zostanie tak jak jest.
11-12-2017 14:28 Jurekel Jeżeli p. Izdebskiemu wtdaje się że znajdzie dzierzawcòw na obwody łowieckiepo cenach z Niemiec gotowych płacić szkody w kwotach kilkusettysiecznych to rozmija się z ekonomią. Nie kazdy obwod jest dochodowy. Ze 120 tys mysliwych nie kazdy jest w stanie placic ceny za Odry za tusze trofea. Wszystko to opiera się na zalozeniu , ze mysliwi beda placic ile zechc rolnicy, to tak nie działa .Moze sie okazać ze nie bedzie chetnych na obwody . Wtedy polski chłop znow nadjedzie do Warszawy protestowac zeby szkody placilo panstwo. To taka rolnicza tradycja. Do czterech wrogow polskiego rolnictwa ( wiosna lato jesien zima) dołączyli myśliwi. Rolnicy do bron , mysliwi do broni. Z socjalistycznym pozdrowieniem Wasz bierutowski wyzyskiwacz. Mam jeszcze pytanie kto broni rolnikom wstepu do kòł w miejscu zamieszkania ? Na razie wyglada na to ze chca czynsz za swoje I odszkodowanie za to co ta ich zwierzyna im zje w polu. Majstersztyk. Jak pan Izdebski znajduje zwolennikow wsrod mysliwych ?
11-12-2017 13:46 Porcupine Problem jest w bierutowskim prawie, oraz jego kontynuacji w latach PRL ( w tym obecnych ), jak sie zrobi porzadek z przepisami, to PZL pierdyknie, i nie trzeba bedzie czytac uzasadnienienia czlonkow bierutowskiego zrzeszenia, ze oni to nie winni, ze winny tylko ustawodawca. Dekomunizacja wymaga dwoch pokolen, bo nawet jak ci, co za Bieruta dzis nie rzadza, to ich nastepcy sa w lowiectwie ( kosztem wlasnoci ziemi ), i to oni dopatruja sie dobrodziejstw w socjalistycznej gospodarce lowieckiej, a przepisy z czasow PRL im w tym pomagaja. Nie mozna bylo zlustrowac PZL, bo to prywatna firma, i taki byl tez zamysl towarzyszy z wladz zrzeszenia ( w czasach transformacji ustroju - gdzie przygotowywali lowiectwo do nowych czasow ). Dobrze tylko, ze ich myslenie polega na tym, ze po nich .... to nawet niech pustyna pozostanie .... co widac tez coraz bardziej w tym, ze zwykli mysliwi swoje, a wladze zwiazku swoje( rozbiezne interesy maja ), i dziekowac tym chlopom i innym wlascicielom dzialek, ze coraz bardziej ograniczaja hobby arystokratow socjalistycznego, monopolistycznego zrzeszenia lowieckiego w Polsce, na ich prywatnej wlasnosci.
11-12-2017 13:00 Jurekel xMateusz- możesz to nazywać darmochą.Problem tkwi w dalszej części Twojej wypowiedzi. Tak z ciekawości a Ty jak się rozliczasz za polowania z kołem ? Gdzieś chyba polujesz . Może nie jestes myśliwym a zabierasz głos jako obywatel rolnik , obwatel ekolog.Tak czy siak nie masz prawa czynić mi podobnuch uwag ponieważ są nic nie warte w obliczu legalności moich poczynań dopuszczonych przez SP jako wľaściciela zwierzyny. O kwesti opłat za trofea, kategoryzacji obwodòw i szkòd wypowiedziałem się kilkukrotnie. Zdecyduj się bedzie po zmianach taniej czy nie. Doprawdy trudno mi zrozumieć kogo okradam wnosząc opłaty ustawowe do PZŁ a ten zgodnie z prawem samofinansuje swoja dziaľalność. Bedzie inna ustawa SP dojdzie do wniosku , ze nalezy pobierać od mysliwych pieniadze za upolowane tusze trofea tak bedzie. Beda obwody na prywatnych gruntach właściciel zadecyduje o
w umowie kto za co odpowiada i ile płaci i za co.Na dziś krytykuj ustawodawcę rozwiazanie a nie mnie. Krytykuj ustawę bardzo Cię prosze kolejny raz. Jestes jak małe dziecko , ktore bada cierpliwość rodzica, uważasz , że mnie sprowokujesz ? Za stary jestem na takie prowokacje.
11-12-2017 12:43 Jacek Balcerzak Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
11-12-2017 12:29 xMateusz "zgodnie z obowiazującym prawem" - nie oznacza, że po właściwych cenach! Pisałeś o "taniości" twoich polowań a w mojej ocenie to jest darmocha! Zapłaciłeś za poroże byka albo za szable i fajki według cen np. z pierwszego lepszego OHZ-tu? Nie. Czyli dostałeś w prezencie od PZŁ, który rozdaje za darmochę wartości narodowe.
11-12-2017 12:15 Porcupine "Bagno" bierutowskie jak sie patrzy, dobrze kochanienki Boze, zem za granicami tego "bagna" !
11-12-2017 12:11 Jurekel xMateusz - wykazujesz jakąś niezrozumiałą labilność. Pisz co uważasz za stosowne. To jest tylko potwierdzeniem mojej wypowiedzi w całości. Jeszcze raz ostatni powtórzę. Wszelkie polowania w których uczestniczyłem zostały rozliczone zgodnie z obowiazującym prawem. Dobrze przemyśl treść tych publicznych insynuacji pod moim adresem bo tak zwyczajnie nie wypada robić. Robisz to świadomie umyślnie wiedząc że jest to nieprawda.

11-12-2017 11:49 xMateusz W mojej ocenie i według twoich wypowiedzi polujesz za darmochę i bronisz tych synekur jakie daje ci PZŁ! Inni niestety nie mają możliwości otrzymywania odstrzału na dzika czy byka za fri i odkupienia tuszy za np. 20 złotych za sztukę a poroże warte t tysi zupełnie za darmo i dostać jeszcze zwrot kosztów polowania w wysokości np. 25% wartości tuszy. Tak jak opisujesz wielokrotnie to jest darmocha kosztem majątku skarbu państwa z której ty jak sam twierdzisz korzystasz!
11-12-2017 11:36 Jurekel xMateusz - Ty nie pisałeś o moich pogladach, Ty napisałeś o mnie.:-) To jest bardzo duża ròżnica. Poglady każdy wie jakie mam, kto czyta łowiecki.pl. Ja się ich nie wypieram jak kilku forowiczòw.
Nigdy nie polowałem za darmochę nie czerpię profitow I nie mam synekury w PZŁ. Nie prowadziłem nie prowadze żadnej dzisłalności zwiazanej z łowiectwem.
11-12-2017 10:47 Jacek Balcerzak Panie Lex Pan tradycyjnie od ‘’ Sasa do Lasa ‘‘. Budujesz tu jakieś idiotyczne prawdy na wydumanym kombatanctwie jeszcze tylko mi brakuje kilku akapitów o żołnierzach wyklętych. Artykułujesz niby odkrywczo tematykę, o czym nawet burek łańcuchowy z TV1 dziś szczeka. Zupełnie nie dostrzegam nawet nutu kontekstu do problemu, o którym akurat teraz piszemy. Trudno mi się odnieść do tak zaprezentowanego oszołomstwa – i to by było na tyle.

Panie Oplas Panie prezesie koła łowieckiego Ryś. Ma Pan jakieś namacalne dowody na jakąkolwiek moją współprace czy nawet relacje osobiste z Panem Wojciechem Plewką. Jak Pan ma to proszę je tu upublicznić VIP okręgowy ze mnie taki jak z koziej d@py trąba . Bo Pana tu ciągłe insynuacje odbieram, jako próba tuszowania tym sposobem własnych świństw. Ja się nie wstydzę, że znam go osobiści, widziałem go a nawet rozmawiał z nim bardzo sympatycznie już ponad rok temu i to jedyny mój kontakt osobisty i nawet telefoniczny z łowczym okręgowym od wielu lat.

Czy ja tu Pana dopytuję czy skarbik w Pana kole za pieniążki koła zakupił medalion jelenia byka byś sobie Panie Oplas mógł udekorować pokój w prywatnym domostwie? Czy ja Pana Panie Oplas pytam gdzie są dowody opłat, że skarbnik dzierżawi (wynajmuje) od koła połowę budynku, w której stworzył własne, prywatne lokum? Co mnie obchodzi, że do dzisiaj nikt nie wie, jak to się dzieje, że połowa domu (leśniczówki) w Grabówce, gdzie mieści się kwatera myśliwska dzierżawiona od LP, zajmuje skarbnik koła? Mnie nie interesuje ile wódy walicie z wykonującym plany Panem K.T. Na walnym poproszono Pana o sprawozdanie finansowe za ostatnie dwa lata i co dale ćma i białe myszy - klasyka patologii z PZŁ - nie mylić z modelem . Nie moja sprawa jak to się dzieje, że skarbnika tajemnicą poliszynele zwalnia się ze składek do koła i do PZŁ. Zakładam dobrodusznie, że są to oczywiście pomówienia, które sobie krążą w środowisku myśliwych.

Za to Pan Panie Oplas wie, że w nocy obudzony łowczy okręgowy zna ceny, za jakie można by było wydzierżawić po rozpierdusze każde koło w okręgu, bo Niemiecka ‘’West falia’’ tylko czeka - nieprawdaż.

Tak to może i prawda, bo nie tylko łowczy okręgowy potrafi liczyć. Śląsk Opolski to bardzo specyficzny region. Na co dzień mamy tu do czynienia z gastarbeiterami należącymi do nasz kół łowieckich i może rzeczywiście z perspektywy Iławy i Pana Artura to Ameryka czy Antypody. Ale przynajmniej tu u nas zaczynamy też liczyć nie na ruskich, bo raczej już nie przyjdą.

A Pan Panie Oplas jak uporządkujesz własną stajnie Augiasza by się honorowo rozliczyć z kolegami z koła zacznij Pan liczyć na siebie, bo Pan Lex idiotyczną, ale wizję jednak ma. A gdy ona się sprawdzi polewających Panu za bycie tylko prezesem może braknąć .
11-12-2017 07:34 oplas Balcerzak trutniu plewkowski zacytuję ciebie " nie strasz nie strasz bo sie zes rasz"
Wysokość szkód łowieckich urealniła się na przestrzeni ostatnich 3 lat. Wpływ na to miały edukujące rolników IZBY ROLNICZE oraz zainteresowanie uzyskaniem dodatkowych pieniędzy przez nowych nabywców wielko obszarowych gospodarstw bo byłych PGR gdzie uwagę zwróciły im na to firmy które postanowiły czerpać korzyści z usług szacowania szkód z wykorzystaniem dronów itp.
Jasne, że cwaniactwo na początku rzuci się na obwody aby je poprzejmować w kilku i pod jakiegoś niemca. Masz wiedzę z pierwszej ręki bo twój guru wielki łowczy Opolszczyzny obudzony w środku nocy potrafi wymienić wartość w EURO każdego obwodu. West falia tylko czeka nieprawdaż???
Tylko to bedzie krótkotrwały skok na kasę bo szybko okaże się że kasa nie warta zachodu. Dziś twój guru jest tego świetnym przykładem. Czyżbyś nie dostrzegał???
To wy pseudo działacze ZO jesteście tymi którzy chcą poprzejmować obwody kół łowieckich To dlatego dążycie do zapisów w prawie łowieckim pozbawienia kół prawa pierwszeństwa przy dzierżawie obwodów i sobie chcecie zapewnić kto ma je dzierżawić. Karmicie rzeszę członków bzdetami o najlepszym systemie a za plecami szyjecie im buty.
Co zrobił przedstawiciel west falii na Opolszczyźnie bo tak w Dortmundzie sie przedstawiał na targach łowczy okregowy z Opola z kołem RYŚ??? Policzył sobie 20 byków po 1000 EURO starał się przejąć obwód jak się nie dało to doprowadził do jego likwidacji i stworzenia OHZ dla swojego interesu chyba tylko. Wymyślił sobie ceny po 500 Euro za udział w polowaniu zbiorowym i co? Nie wzioł tylko jednego pod uwagę, szkód łowieckich bo do tej pory tylko brał a nie płacił biznesmen z koziej wólki ha ha ha. Po bykach ani śladu na pokotach, po 500 Eurasów ani sladu co najwyżej 500 zł. Szkód w cholere końca z końcem związać się nie da a to tylko połowa wysokości DOTYCHCZASOWYCH szkód bo RYŚ zapłacił pierwszą połowę. W następnym sezonie już tak nie bedzie a i jeszcze RYSiowi trzeba bedzie płacic za co popoluja sobie w kraju w najlepszych łowiskach. Oświeć nas że tak nie jest, więc nie strasz Kolegów przejmowaniem obwodów bo tak jak twój guru szybko zejdą na ziemię. Utrzymujecie członków PZŁ w niewiedzy, karmicie ich bzdetami aby uśpić ich uwagę od własnych niecnych planów
11-12-2017 07:31 xMateusz Jurekel! Przepraszam, że napisałem prawdę o twoich poglądach. Nie wiem tylko z jakich powodów tobie wolno pisać o moich poglądach jakie mi bez moich słów i wypowiedzi przypisujesz a mi nie wolno napisać, że bronisz darmowych polowań czyli swoich korzyści jakie czerpiesz z aktualnego stanu co jest w świetle twoich wypowiedzi aż nader jaskrawo widoczne. Oświadczając, że "nigdy nie miało miejsca" zadajesz kłam sobie bowiem wielokrotnie podnosiłeś argument, że te polowania masz za darmochę a później ma być drożej. Wiec wyrównaj swoje teorie chyba, że klepiesz aby klepać. Ps. Czy naprawdę nie zajmujesz się działalnością związaną z łowiectwem (choćby pośrednio)???
11-12-2017 06:32 Lex Balcerzak: " Oczywiście jako obrońca modelu napisałem ten powyższy tekst by szanowne oszołomstwo przestraszyć"
Dzięki Ci Panie, że byli "OSZOŁOMI" którym nie wystarczało siedzenie w jaskiniach i wymusili budowę wszelakiej maści domostw, zamków etc. zZ pewnością byli też i tacy którym wystarczał status quo.Dzieki Ci Panie , że byli tacy "OSZOŁOMOWIE którym nie podobały się zabory i walczyli o odzyskanie niepodległości Polski, zapewne byli tacy posiadający stołki pozycję w istniejącym układzie którym sie to nie podobało. Dzieki Ci Panie za to ze byli "OSZOŁOMOWIE" którym szary zgniły i nijaki niewolniczy PRŁ sie nie podobał bo dzięki temu dożyłem czasów gdzie podwórko pełne samochodów dobrej klasy mam, żaden niemiec który wypożyczył sobie za 100 marek auto na zaszpanowanie w Polsce znajomym już nie jest w stanie nam POLAKOM niczym zaszpanować w taki sposób bo albo mamy auta takie same albo lepsze. Rolnicy to samo, traktory nówki z najwyższej półki i wreszcie z naszego podwórka dzięki "OSZOŁOMOM" którym najlepszy na świecie system społeczny PRŁ się nie podobał posiadamy zamiast mosinów z którymi wyglądalismy jak sowiecka partyzantka Blasery R8 lunety z najwyższych półek. Dzięki "OSZOŁOMOWIE" za to ze posiadam sprzęt optyczny najznakomitszych marek bo gdyby Wam wystarczało to co było do dziś gryźlibyśmy tynk ze ściany. My zwykły lud. Oczywiście "oszołomami" nazywali ich ci co mieli specjalne dla siebie sklepy, specjalne szpitale specjalne banki, specjalne sanatoria. Ci nazywali niezadowolonych i dążących do zmian "OSZOŁOMAMI"
11-12-2017 00:52 Jurekel Nie bądż bezczelny nic nie poprawiałem. Jest późno i nie mam już czasu ale znalazłem Ci korki , to jest dla liceum i powinieneś to zrozumieć bez kredek. http://www.eduteka.pl/doc/typologie-samorzadu-spolecznego-samorzad-korporacyjny. Postarm się odwwoływąć, żebyś nie mógł napisać że bredzę.
11-12-2017 00:50 Artur123 "kredki się skończyły ?"

Nooo, bez tego ani rusz u Ciebie. Do czego się jeszcze przyczepisz, aby zamazać swoją nieporadność w wymianie poglądów? Do tego, że jestem łysy lub rudy? A może do tego, że mój dziadek służył w wermachcie? Hm? Potrafisz w dyskusji wypowiedzieć choć trzy zdania, aby to trzecie nie miało zabarwienia ad personam? Taki już jesteś czy takim każą Ci być?
11-12-2017 00:44 Artur123 Aaa, przed spaniem jeszcze to... Co do kwestii tego EGZAMINOWANIA (nie powoływania, jak potem po czasie się poprawiłeś)... Napisałeś tak:

„3) Pozostawienie myśliwym samorządu w kwestii […] egzaminowania kandydatów.

No to teraz luknij sobie do rozporządzenia MŚ z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie uprawnień do wykonywania polowania:

§ 2. 1. Członków komisji egzaminacyjnych powołu-
je Polski Związek Łowiecki spośród osób posiadają-
cych podstawowe uprawnienia do wykonywania po-
lowania, z uwzględnieniem ust. 4.
2. W skład komisji egzaminacyjnych wchodzą:
1) przewodniczący wyznaczony przez Polski Związek
Łowiecki;
2) dwaj przedstawiciele Polskiego Związku Łowie-
ckiego;
3) przedstawiciel samorządu województwa wyzna-
czony przez marszałka województwa;
4) przedstawiciel Państwowego Gospodarstwa Leś-
nego Lasy Państwowe wyznaczony przez dyrekto-
ra regionalnej dyrekcji Państwowego Gospodar-
stwa Leśnego Lasy Państwowe;
5) przedstawiciel Policji wyznaczony przez komen-
danta wojewódzkiego Policji.

O jakim więc "samorządzie w kwestii EGZAMINOWANIA" Waść mówisz, hm?
11-12-2017 00:40 Artur123 Nie, udałem się spać :-)
11-12-2017 00:38 Jurekel Wiem , teraz , że TK się mylił ( tak teraz ludziska gadają ) ale ja czytając opinię TK i Twoją wybiorę stanowisko TK . Nie gniewaj się al mam większe zaufanie do kilku sędziów w TK. Wszystko jest proste i czytelne - kredki się skończyły ? Ustawa i dekret - napisano w linku to akt normatywny w czym jest gorszy , że nie jest przegłosowany przez większość partyjną w parlamencie, czy , że jest zatwierdzany na następnym posiedzeniu sejmu. Taka była rzeczywistość prawna w Polsce, dekret z mocą ustawy był formą stanowienia prawa. Eksplodowałeś ?
11-12-2017 00:29 Artur123 Ustawa, a dekret, mający moc ustawy, to dwie różne sprawy. Wiem, że tego nie jarzysz, ale jakieś minimum prezentowanej wiedzy w takich dyskusjach obowiązuje...
11-12-2017 00:24 Jurekel Pobredziłem, to nie marnuj czasu na próbach udowodnienia mi, że nie rozumiesz cytatu z ustawy Prawo łowieckie , jest tak prosty i oczywisty, że nie wymaga żadnego komentarza , tak jak i charakterystyka PZŁ dokonana przez TK. Nie zwracaj uwagi na mnie , nie godzien jestem tak jak każdy łowiecki baran z PZŁ , który nie chce poprzeć tego wielkiego dobra, o które staracie się dla nas. Dekret piszesz - i co z tego , że dekret https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekret
11-12-2017 00:08 Artur123 Było za dużo na jeden raz? Nie dałeś rady? Dobra, po kolei więc...

"1) UTWORZONY USTAWĄ PZŁ...”

Jaką USTAWĄ? Wskaż, przytocz tę Twoją USTAWĘ, którą "UTWORZONO" ukochany przez Ciebie PZŁ. Zrzeszenie PZŁ. Czekam. Resztę omówimy potem.

PS
Prawdą jest, że w uzasadnieniu do wyroku TK z 2012 roku czytamy:

"Konkludując, Trybunał stwierdził, że PZŁ jest utworzonym ustawą, a więc z woli państwa, zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych",

ale to nie TK ze mną tu dyskutuje, a Ty, Jurekel. Dawaj tę USTAWĘ, którą UTWORZONO PZŁ, dawaj, bo eksploduję :-)

Zapominasz, że TK jest (był) od wydawania wyroków, a nie od opisywania faktów historycznych, co do których w uzasadnieniach może się mylić. Mylił się przykładowo również w tym zdaniu:

"Od chwili gdy NA BAZIE stowarzyszenia „Polski Związek Łowiecki” utworzono ustawą organizację o charakterze korporacyjnym...", ale nie o tym teraz dyskutujemy.

Na jakiej bazie (???) stowarzyszenia. Stowarzyszenie dekretem zostało zaszlachtowane jak...
11-12-2017 00:05 Artur123 Do czego mam się odnieść, skoro w ostatnim wejściu również jedynie pobredziłeś od rzeczy i tyle na ten temat?
10-12-2017 23:38 Jurekel Następny się odezwał przemiły "4. Warunkiem uzyskania uprawnień do wykonywania polowania, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, jest:
1) odbycie rocznego stażu w kole łowieckim lub ośrodku hodowli zwierzyny;
2) odbycie szkolenia przeprowadzonego przez Polski Związek Łowiecki;
3) złożenie, z wynikiem pozytywnym, egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Polski Związek Łowiecki ".
Coś się zmieniło ? Myśliwi są zrzeszeni w PZŁ i członków PZŁ posiadaja bierne i czynne prawo wyborcze w PZŁ. To co Ty sobie tam uważasz o trybie wybierania powoływania "wladz" wewnątrz PZŁ - nie ma żadnego znaczenia. Tak jak to jaki est rodowód PZŁ , tak jak i to czy Ty wstąpiłeś do tej organizacji wbrew sobie. Ostatni o PZŁ to coś tam TK ( ale wiadomo jak z tym TK teraz ) jednak powołam się na ten fragment - " TK, charakter prawny Polskiego Związku Łowieckiego, który nie jest stowarzyszeniem, lecz związkiem utworzonym ustawą przez państwo i wykonującym z jego woli zadania należące do państwa, w szczególności w zakresie ochrony środowiska oraz prowadzenia gospodarki łowieckiej, wykazującym istotne cechy samorządu, o którym mowa w art. 17 ust. 2 konstytucji. To przypomnę - Art. 17.

1."W drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe, reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.
2. W drodze ustawy można tworzyć również inne rodzaje samorządu. Samorządy te nie mogą naruszać wolności wykonywania zawodu ani ograniczać wolności podejmowania działalności gospodarczej".
Ogranicz trochę tę nachalną arbitralność.

10-12-2017 23:11 Artur123 Jurekel, szczekasz jak pies, wprowadzając ludzi w błąd. Co to przykładowo znaczy: „ 1) Utworzony ustawą PZŁ...”. Jaką ustawą? Nie potrafisz odróżnić ustawy od dekretu, tym bardziej dekretu bierutowo-cyrankiewiczo-podedwornego, czy tylko udajesz?
„3) Pozostawienie myśliwym samorządu w kwestii szkolenia i egzaminowania kandydatów...”. Jakim „myśliwym”? PZŁ, wierchuszkę PZŁ z ich przydupasami nie odróżniasz od myśliwych? Kim Ty jesteś?
Poza tym luknij do zapisów prawa i dowiedz się, kto – przynajmniej teoretyczne - egzaminuje. Jacy znowu „myśliwi” czy "samorząd"? Kto Cię szkolił? Kto Cię uczył? Gdzie nabywałeś wiedzy?
10-12-2017 22:21 Jurekel xMateusz , poniosło Cię jak widzę. Uroczy jesteś a Twoje predylekcje niezmienne , dalej używaj sobie i pisz publicznie - "bo wiem, że czerpiącego korzyści z darmowego polowania czy inne "uboczne" profity czujesz się zagrożony możliwością utraty synekur" To ja oświadczam, że nigdy nic takiego nie miało miejsca. W szczególności - nie czerpię korzyści z darmowego polowania , nie czerpię innych "ubocznych profitów" , nie posiadam "synekury" w PZŁ . Ponieważ , może nie wiesz lub wiesz , wszystko to możesz sprawdzić w PZŁ bardzo proszę o pisemne sprostowanie tych nieprawdziwych zarzutów pod moim adresem = możesz to zrobić w Hyde Parku. Zachowaj się przyzwoicie. Wszystko co o mnie piszesz jest kłamstwem oświadczam to ponownie i właśnie takie wpisy na forum skłoniły mnie do zabrania głosu. Nie można nikomu czynić zarzutu z tego, że popiera obowiązujące rozwiązania prawne zawarte w Ustawie Prawo Łowieckie.
10-12-2017 21:46 xMateusz Jurekel! Chyba zdajesz sobie sprawę, że publikowanie "podejrzeń" jest karalne? Czy wywoła twoją radość, gdy ktoś napisze, że podejrzewa cię o złodziejstwo? Jeśli nie stać cię na racjonalną dyskusję to daruj sobie pisanie bo w końcu wdepniesz bardziej niż do tej pory. Rozumiem twoją postawę bo wiem, że czerpiącego korzyści z darmowego polowania czy inne "uboczne" profity czujesz się zagrożony możliwością utraty synekur. OIOM jak zwykle pisze bzdury szkoda na niego klawiatury. Wystarczy się uśmiechać.
10-12-2017 21:22 Jacek Balcerzak Panie Pawluk Stanisławie – nie moja to spraw kruszyć tu kopie w imieniu nieznanego mi osobiście Pana Jurekel . Zapewne Pan wie jakie on ochłapy rozdaje bo jednoznacznie sugerujesz że to jakowyś VIP broniący tu stołka . A jeśli to nie VIP to Pan tu już swoją patologią teraz zaistniał .Tworząc kolejną aureolę by Pana Jurekel teraz już wszyscy czytelnicy uważali za trefnego respondenta . Pana obsesjami PZŁ nie da się zmienić bo to skostniała organizacja ale modelowi łowiectwa czynisz nie tylko szkody na tym portalu. Bo chętnie akurat Pana wizje kopiują na stronę LPM .
10-12-2017 21:22 Jurekel xMateusz - sądząc po składni i użytych słowach, uważam, że korzystasz z kilku nicków i komentujesz popierasz sam swoje wpisy, co jest największą żenadą w mediach społecznościowych. Tak podejrzewam. Wpis Twój w pełni ilustruje moje stanowisko w dyskutowanej sprawie. Nie masz i nie mają inni , żadnych argumentów , które rozstrzygałyby na waszą korzyść tę nie kończącą się dyskusję na łowieckim.pl Tak czu siak w przyszłości , też będzie jakieś ustawowe rozwiązanie ale czy Wasze ?Pisz sobie co chcesz ,każdy umie czytać i wie z Twoich wpisów jakie masz przekonania i predylekcje.
10-12-2017 21:07 xMateusz Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
10-12-2017 20:00 Jurekel Co to jest za zarzut , że ktoś broni modela? Każdy ma prawo do popierania tego co uważa za korzystne dla siebie i jest legalne. Uważacie, że - 1) Utworzony ustawą PZŁ do którego należy wstąpić aby wykonywać polowanie w Polsce , otrzymać uprawnienia jest rozwiązaniem złym. 2) Powierzenie PZŁ jako jedynemu podmiotowi zadań z zakresu administracji niezespolonej dotyczącej łowiectwa jest złym rozwiązaniem . 3) Pozostawienie myśliwym samorządu w kwestii szkolenia i egzaminowania kandydatów.
4) Składka członkowska na poziomie około 100 jest wysoka z powodu " monopolu" PZŁ. 5) Wielkość obwodu łowieckiego określona na minimum 3000 ha to zbyt wielki obszar. 6) Własność zwierzyny w rękach SP jest rozwiązaniem złym 7) OHZ gdzie można uprawiać łowiectwo odpłatnie należy zlikwidować. 8) Struktura terenowa PZŁ jest zbyt rozbudowana i należy ją dostosować do podziału administracyjnego . Wszystko to odpowiada większości polujących zrzeszonych w PZŁ . W ani jednym punkcie wasza propozycje ne są lepsze a jedynie inne.Proponowane przez Was i rolników rozwiązania mają również wady i są rozwiązaniami dyskusyjnymi. Wypisywanie o modelach, o jego obrońcach jako o kimś kto nie rozumie, broni czegoś złego o charakterze mafijnym,patologii, systemu skazanego na zagładę jest jedynie wyrazem napastliwości i ideologicznego zacietrzewienia nie mające nic wspólnego z racjonalnością proponowanych zmian. Nazwanie mnie czy Jacka Balcerzaka obrońcom nie stawia Was na lepszej pozycji i nie przydaje racji. Nie odpowiada Wam ustawa , tak bywa , wiele przepisów prawnych nie odpowiada wszystkim obywatelom . Czynicie legalne działania przed TK, lobbujecie u polityków, rolników itp. Ok. tylko dlaczego to się przeradza w jakiś zarzut pod np. moim adresem o niemoralną postawę, popieranie złodziejstwa i patologii, korzystanie z układów i czerpaniu korzyści, szkodzeniu łowiectwu w Polsce ? No dlaczego ? Co jest w mojej czy podobnie do mnie uważających postawie nagannego ? To, że nie popieram p. Izdebskiego ? Nie popieram bo to co proponuje mi nie odpowiada tak jak i wielu innym członkom PZŁ. Nikt nie karze panu Izdebskiemu sadzić więcej aby zwierzyna mogła zaspokoić głód, wykładąć słomy na barłogi, budować ambon itp. Chce pan Izdebski przejąć łowiectwo pod kontrolę rolników ok niech się stara - ja nie muszę go popierać. Mam też prawo uważać , że popieranie p. Izdebskiego szkodzi polskiemu łowiectwu, które tak jak w innych krajach postsocjalistycznych poszło inną drogą organizacji z powodów zmian politycznych. Wy uważacie, że to zły kierunek, ja, że dobry a w krajach Zachodniej Europy niemożliwy do zrealizowania z powodów prawnych i historycznych. Gdyby te kraje miały możliwość zorganizować inaczej łowiectwo nikt z nas nie wie jaki model zostałby wprowadzony, jakiej powierzchni byłyby obwody. Być może byłby to jakiś system kompromisu pomiędzy rewirowym a licencyjnym z rejonami hodowlanymi. Na koniec nie piszcie, że będzie taniej, każdy kto korzysta z OHZ gdzie liczy się rachunek ekonomiczny wie ile kosztuje polowanie jego organizacja, kwatera , dojazd, podwoda , preparacja trofeów - aż tak głupi to nie jesteśmy.
10-12-2017 19:35 Jacek Balcerzak Panie Faun.of.king i od rozmowy z Panem się też nie uchylę . Może to i rzeczywiście dobry żart z tymi demokracjami na biegunach naszego globu . Nie będę oryginalny i powtórzę - demokracja to najgorsze co wymyślono ale nic lepszego nie ma podobnie jak kapitalizm . Tak to prawda że i tego mnie komuna na stosownych uczelniach nauczyła że gdy tworzy się nowe rozwiązania prawne to . W pierwszej kolejności należy ocenić jakie skutki społeczne takie nowalijki wniosą . Bo prawo musi być tworzone dla dobra ludzi w szerokim rozumieniu a nie dla wybranych grup a już prawo tworzone na zapotrzebowanie uprawianej chwilowo polityki jest zwykłym skandalem . A taki najbardziej klasyczny przykład mamy w wykonaniu Izdebskiego . Bo równie dobrze hobbiści polujący mogli by sobie zażyczyć 0,5 hodowanej świni na 1000 gospodarstw rolnych .Zamiast 0,5 dzika na 1000 ha - było by demokratycznie a jak przy tym bio asekuracja !. Pan nawet nie zauważa że nie zdarzyło mi się jeszcze tu nigdy bronić PZŁ jako organizacji . Pan tego nawet nie odróżnia że samo pojęcie model łowiectwa to nie PZŁ . Bronię jeśli w tych kategoriach - modelu łowiectwa - a w swoim środowisku swołoczy z PZŁ wypalam białym żelazem . Mnie odpowiadają obecne rozwiązania w możliwości uprawiania mojego hobby . I wyraźnie dokonuję podział na bydło składkowe tak zwanych strzelaczy ,VIP-ów , kolesi i tych z koteryjnych układów od z krwi i kości myśliwych . Jest mi to obojętne czy ich korzenie tkwią w komunie czy to fryce nieopierzone - z jednakowym szacunkiem ich traktuję .
10-12-2017 18:24 faun.of.king Czytam pana teksty panie Jacku i z podziwu nie mogę wyjść jak pan broni naszego PZŁ i jak strasznie się Panu ten układ podoba. Myślę, że bardzo mocno Pan tęskni do tej starej zakorzenionej komunistycznej demokracji, w której pan zdobył wykształcenie dzięki któremu może Pan w dzisiejszych czasach żyć w dostatku.
Chciałem Panu powiedzieć, że jest taka ziemia na świecie, w której rządzi lód, taka demokracja jest naprawdę przestrzegana, może Pan tam się udać gościnnie lub nawet na stałe i głosić swoje poglądy.
Pewnie nie może pan wyjść z ciekawości gdzie te skrawki ziemi są na świecie, a to właśnie bieguny tam lód rządzi demokratycznie i bardzo skutecznie. Pewnie miejsce się tam dla Pana znajdzie bo dla takich demokratów tylko w lodowej przestrzeni jest miejsce.
Może tak jedną zimę tu a drugą tam a może odwrotnie.
Proszę potraktować to jako dobry zasłyszany żart z programu telewizyjnego "Familiada".
10-12-2017 14:46 Jacek Balcerzak Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
10-12-2017 14:42 Jacek Balcerzak 
Panie Porcupine w nutę usuwania krzyża to sobie Pan uderzaj w Ku Klux Klan - Bractwo Śmierci w USA . Tu jest polska i tu jak rzodkiewka na zewnątrz tylko czerwona . Dziś czerwony jutro błogosławiony i pod baldachimem księdza prowadza .
10-12-2017 14:40 Artur1234 "że i MOI KOLEDZY W NIEMCZECH...", a także w Ameryce i na Antypodach :-)
Żenada.
10-12-2017 14:27 Porcupine Panie Jacku, to sie w glowie niemiesci, Ci sami, co usuneli krzyz z wienca ( logo PZL ) za komuny, teraz w kosciele i msze, wiara w Boga, ludzie trzymajcie mnie bo nie zdzierze... ;). Ot ... to choragiewki jedne !
10-12-2017 14:22 Jacek Balcerzak Panie Porcupine dziś Polskie łowiectwo to 20 % polujących wykonujących jakieś plany . Reszta to bankiet-no paradne towarzystwo i tylko z tego powodu w tym PZŁ trwają .Bo to im się podoba , mundury , sztandary , msze , ceremoniały itd. Prawda taka jest...... jak ''król naga ''.... ci będą trwać i żadna siła tego nie zmieni .Panie Arturze liczył Pan podobnie jak ja to z gronem przyjaciół uczyniłem . Bo dla Pana to mogą się to wydawać bzdety a ja mogę Pana ponownie zapewnić że i moi koledzy w Niemczech też potrafią liczyć . Mało tego otwarcie o tym potrafimy rozmawiać...
10-12-2017 14:21 Artur1234 "Pan Jacek straszy tu wszystkich", ale jednocześnie naiwnie zdaje się wierzyć w to, że jeżeli tenże fakt straszenia ironicznie, ale jednocześnie socjotechnicznie sam podniesie, niejako uprzedzająco, inni wezmą jego słowa na poważnie.
10-12-2017 14:09 Porcupine Pan Jacek straszy tu wszystkich, ale ludzie kochani, jak sie monopol skonczy, to nie znaczy, ze nie bedzie mozna polowac. Wrecz przeciwnie, bedzie mozna, i wielu z tych, co dzis nalezy do PZL ( a np. nie chce stracic broni, bo z racji wieku niemoga juz byc czynni i placa danine na rzecz PZL i kolo ) wybiora inne tansze mozliwosci. Upadek PZL nie oznacza, ze przybedzie az tak wielu mysliwych, co siedza po 24 h w lesie, mysle, ze w 40 000 000 Polsce, nie ma az, tylu chetnych na polowania, wiec moze byc tylko lepiej, bez utrzymywania bierutowskiego aparatu PZL i jego monopolistycznych i przymusowych oplat na jego rzecz, gdy sie chce tylko polowac ( np. sporadycznie na kaczki raz w roku, lub raz w roku na dziczka ( sa mysliwi, co nie sa kilerami ... i stzrelaja tyle , ile im potrzeba ( np. 2-3 szt. ), a nie 30 dzikow, 20 jeleni, kilka saren itd.
10-12-2017 14:01 Jacek Balcerzak Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
10-12-2017 13:43 Artur1234 „Oczywiście jako obrońca modelu napisałem ten powyższy tekst by szanowne oszołomstwo przestraszyć”. Nie da się ukryć. Tak więc - przede wszystkim dlatego , ale niektórzy nie byliby sobą, gdyby potrafili ukryć MEGALOMANIĘ, która im uszami wychodzi: „ja...”, „mnie...”, „Akurat Pan doskonale wie że mnie takie rozwiązanie z punktu widzenia finansów odpowiada . Nawet w wąskim gronie dziesięcioosobowym jesteśmy wstanie spokojne regulować opłatę za dzierżawiony obwód jak i temat odszkodowań ogarnąć...”.
10-12-2017 13:42 xMateusz JB1 Jeśli o mnie chodzi to może wreszcie wraz z tymi z którymi ja chcę a nie narzuconymi przydoopasami jakiegoś działacza zapoluję, posiedzę przy ognisku i wypiję nalewkę. Nie będę musiał się pilnować aby w porę smiać się z durnego kawału opowiadanego po raz setny przez przygłupiego prezesika bo mi kartki na dzika nie da. Takich, przed którymi otworzy się możliwość polowania (której nie dano w PZŁ bo byli zbyt inteligentni i mogli zagrozić stołkowi prezesika czy innego wuja) jest coraz więcej a w miarę zabieranych obwodów przybywa. Nie dziw się, że i zwolenników "rozwalenia tego bałaganu" jest coraz więcej. Skarb państwa też umie liczyć i wie ile kasy ucieka z gospodarki narodowej na prywatne hobby kilkudziesięciu cwaniaków trzymających całe łowiectwo "krótko po kawaleryjsku za pysk". Ta kasa zapewne przyda się władzy na 500+ na drugie dziecko.
10-12-2017 13:23 Jacek Balcerzak Panie Pawluk Stanisławie ja chętnie Panu odpowiem na tak postawione pytanie ; ''Szyszko jako hamulcowy zmian w łowiectwie wiecznie ministrem nie będzie a wówczas.... '' A wówczas dzierżawy obwodów trafią na wolny rynek metodą przetargów - kto da więcej . Akurat Pan doskonale wie że mnie takie rozwiązanie z punktu widzenia finansów odpowiada . Nawet w wąskim gronie dziesięcioosobowym jesteśmy wstanie spokojne regulować opłatę za dzierżawiony obwód jak i temat odszkodowań ogarnąć bo to dziś kwota 100 tyś . Nie mamy złudzeń że trzeba być przygotowanym po '' zmianach systemowych '' na kwoty odszkodowań opiewające na 300 tyś . Dziś obwód który chcielibyśmy wydzierżawić wnosi na czysto do koła około 150 tyś . Mamy to policzone i taka przyjemność bycia ''Panem na zagrodzie równym wojewodzie '' to roczny wydatek każdego z nas zainteresowanych około 25 tyś w plecy . To naprawdę nic przerażającego bo dziś przeciętna rata lizingowanej fajnej bryczki to też minimum 2,5 tyś miesięcznie . Jednak jest to wyliczanka optymistyczna bo zakładająca jedynie grubość portfela Polskiego potencjalnego kontrahenta konkurującego o taką dzierżawę . Przeliczeniową symulację opłat od hektara dzierżawy wyliczyliśmy na podstawie wnoszonych opłat przez myśliwych w Niemczech . I tu pojawiły się nasze obawy że ze względu na bogactwo obwodu który zamierzalibyśmy wydzierżawić w jelenie przysłowiowe Polskie słupy finansowane przez Niemiaszków nie podwoją naszej symulacji cenowej . Bo już kwota 50 tyś rocznie od łba mija się z chęcią samego posiadania takiego obwodu a opłacalnym staje się być myśliwym klasycznie komercyjnym . Bo za 25 tyś u tych polskich słupów za niemieckie pieniądze funkcjonujących to można sobie w roku fajnie popolować . A nic nie stoi na przeszkodzie by tym co 300 ha wydzierżawią i przy piwie będą gospodarować co lepsze kąski trofealne wystrzelać . No dobrze jest nas dziś w kole 60 to co z tą 50 - a no nic tak jak w post socjalistycznych gospodarkach łowieckich dziś to się odbywa - do naganki . Mamy przecież wszyscy świadomość że dla obywatela USA czy też europy zachodniej wydatek rzędu 5 tyś euro czy dolarów chcącego intensywnie polować to pewien standard . A Pan Panie Pawluk Stanisławie jesteś przecież europejczyk pełną gębą – nieprawdaż . Tak samo ci co dziś jeszcze fruwają w obłokach - jak ja i moje grono przyjaciół niech sobie realnie policzą ile zapłacą za zmianę modelu i na frajerstwo i drapane jak dziś niech nie liczą . Pyszczyć to sobie możecie jak się na pyszczycie to gdy się ockniecie powtarzajcie '' ten ''kto nie ma miedzi na d@pie siedzi '' . Oczywiście jako obrońca modelu napisałem ten powyższy tekst by szanowne oszołomstwo przestraszyć .
10-12-2017 10:33 xMateusz JB! "Każda droga dobra, która do celu prowadzi". Skoro władza PZŁ nie zrobiła nic przez lata aby dostosować się do warunków społecznych i właściwie pojętej demokracji to nie dziw się, że nawet skrajne działania będą zyskiwały na poparciu. Liczba niezadowolonych, odtrąconych i wykorzystywanych w tej niby demokratycznej organizacji systematycznie rośnie. Wprawdzie to nie członkowie zdecydują o przyszłym kształcie łowiectwa ale "dym" wewnątrz PZŁ sprzyja podjęciu przez władców coraz bardziej radykalnych decyzji. Szyszko jako hamulcowy zmian w łowiectwie wiecznie ministrem nie będzie a wówczas....
10-12-2017 10:06 Jacek Balcerzak Zastanawiający dla mnie nie jest sama treść reportażu bo przekaz Sławka znany jest już wielu od kilku miesięcy . O wiele ciekawsze i warte zastanowienia się są już te komentarze pod nim zamieszczone. Bo trzeba być krótkowzrocznym i emocjonalnie niezrównoważonym by kibicować Izdebskiemu . Odpowiadają one staropolskiemu powiedzeniu / Polak będzie mądry nie tylko po szkodzie, lecz „Polak przed i po szkodzie głupi”. / Wystarczy zapoznać się z postulatami jakie Izdebski jako progowe zgłasza . Ja je wymienię jeszcze raz przypomnijmy, że zanim ogłoszono protest, przewodniczący rolniczego OPZZ skierował do premier Beaty Szydło listę postulatów. Należą do nich:....likwidacja ASF w Polsce poprzez  odstrzał sanitarny i bioasekurację wg. Projektu Rolniczego OPZZ;....zakaz likwidacji gospodarstw rodzinnych;....przyjęcie ustawy prawo łowieckie autorstwa Rolniczego OPZZ;....zakaz egzekucji komorniczych do czasu przyjęcia programu oddłużeniowego dla rolnictwa;......zmiana ustawy o Izbach Rolniczych;.....zmiana ustawy o Funduszach Promocji.....przyjęcie polityki kredytowej dla rolników ; …. utworzenie pionu rolniczego w PKO BP;......pomoc w realizacji budowy platformy sprzedażowo-zakupowej dla rolników w ramach sprzedaży bezpośredniej;......połączenie Ministerstw Rolnictwa
i Środowiska;.......dymisja Krzysztofa Jurgiela oraz Jana Szyszki......Protest może wstrzymać tylko spełnienie powyższych postulatów.....Kto jeszcze uważa że tego typu skrajna anarchia może być poważnie potraktowana przez obecnie rządzących .Wypada życzyć zdrowia popierającym tu tego typu idiotyzmy . Wystawiacie cenzurkę nie tylko sobie ale i całej społeczności hobbistów polujących .
09-12-2017 23:07 jacekl A ja przespałem niestety to wydarzenie.
W następnym starciu rolnicy kontra władza wezmę udział.
Karteczki myśliwych nie robią wrażenia to fakt, ale ja wystąpię jako myśliwy i poprę rolników. Odwiecznych przyjaciół w łowisku.
A niech zapasione towarzystwo z NŚ weźmie ASF do swoich chałup w marmurach.
09-12-2017 15:44 Lex 1000 x TAK Porcupine. Koła resztkami sił dźwigają ciężar szkód łowieckich których obowiązkiem regulowania uraczyli nas "nasi" stołkowicze w zamian za utrzymanie tychże. W zamian "kierując się szeroko rozumianą etyką" działacze niszczą wszelki rozwój kół łowieckich obawiając się o "wymsknięcie" się wspomnianych kół spod ich kontroli. To dlatego niszczone są koła i ich działacze. Wykorzystywane są pseudo sądy łowieckie. Ile spraw prowadzi się w tych sądach za prawdziwe przewinienia łowieckie a ile sfingowanych wobec niepodporządkowujących się bezprawnym ingerowaniu w wewnętrzne sprawy kół? W tym związku nie można się rozwijać. Nie dość że koła muszą się męczyć ze szkodami to jeszcze z uzurpatorami z Zarządów Okręgowych, którym sie wydaje że PZŁ jest ich. TAK, to nadchodzi niechybny koniec, zgon chorego tworu. Na jego własne życzenie
09-12-2017 12:50 Porcupine Mysle, ze placz ze smiechu Pani Rzecznik obrazuje nie radosc, ale fakt nadchodzenia nieuchronnego konca PZL. Nie do pomyslenia bylo w latach wczesniejszych, aby takie manifestacje tego Pana Izdebskiego mialy miejsce, a fakt, ze weszedl ZG PZL ( kosztem wszystkich czlonkow ) z nim w proces cywilny, zapominajac, ze to nie sad lowiecki ( jemu podlegly ),a sad powszechny bedzie ta sprawe rozystrzygal ( nawet przejety ta sprawa - ktorej nie chce miec ), wskazuje, iz "wladze PZL" starcily wyczucie czasu i sytuacji. Tu juz nie wazny tak naprawde bedzie wynik, ale "bajzel" jaka ta sprawa spowoduje dla ich stolkow i samego zrzeszenia. Placz Pani Rzecznik to przepowiada, jak niski lot jaskolek przed deszczem, czy intensywne zerowanie jeleniowatych przed burza ( szybka zmiana pogody ). Koniec bieerutowskiego PZL jeszcze w tym wieku Panowie i Panie :) ..... Tfuuu .... chcialem powiedziec Towarzysze !
09-12-2017 08:35 faun.of.king Sławek chce zrobić w końcu dobrą robotę, nie tylko dla rolników ale przy okazji dla myśliwych. I dziwi mnie że myśliwi patrzeć się na to co się dzieje nabierają wody w usta, jest takie powiedzenie : jeśli nie zajmiesz się polityką to polityka zajmie się tobą. Więc czas by się obudzić i tak na prawdę zobaczyć co dzieje się w koło nas, co dzieje się za oknem by w końcu zrobić coś co przyniesie korzyść dla każdego z nas. Tak jak mówi Sławek czas dla PZŁ juch nieuchronni nadchodzi i czy się podoba tym na górze czy też nie czy będą cośkolwiek robili by powstrzymać ten proces który jest nieuchronny czy po prostu poddadzą się nurtowi nadchodzących czasów.
Polityka obecnego Rządu jest prowadzona w kierunku rozwoju gospodarki narodowej, środki które dotychczas były gromadzone na rachunkach kół łowieckich były "przetrwaniane", w związku z tym czas by uregulować ten monopol i przewietrzyć księgi z "fałszywymi" zapisami operacji gospodarczych. Czy nie - jedno pytanie - potwierdzenia nieprawdy w tak zwanych kilometrówkach dla członków zarządu kół łowieckich, jest to nagminne działanie wyłudzające środki finansowe nie mające nic wspólnego z prawidłowym gospodarowaniem funduszami koła.
Sławek doprowadź te sprawę do końca a zobaczysz że nie koniecznie trzeba wyciągać tak duże pieniądze z dzierżaw by uzyskać taki dochód dla Skarbu Państwa. Wystarczy przeprowadzić audyt kilku kół łowieckich i już znajdą się środki i to wcale nie małe.
09-12-2017 02:17 Jurekel Największe wrażenie zrobiły na mnie te posklejane karteczki z drukarki. Profesjonalna klęska . Pojechali na demonstrację ale bali się pokazać - katastrofa . To chyba Ci sami co parę lat temu jechali autobusami do Warszawy . Może by z ich udziałem jakiś reportaż zrobić . Pomieszczenie , w słabym oświetleniu sylwetki myśliwych w kominiarkach i zmieniony głos - opowiadają o patologii w PZŁ a wszystko po to aby w przyszłości, ramię w ramię z polskim chłopem bić gadzinę na uprawach.
08-12-2017 18:00 faun.of.king ASF - problem jest bardzo poważny , wiele się już na ten temat powiedziało i napisało. Ja dołożę małe "ziarenko" do tego tematu mam nadzieje, że wielu czytelników tego portalu poprze moje tezy w tym temacie.

Pozostawmy tego najważniejsze w PZŁ jego dni już są policzone i zapewne mądrość ludzi spowoduje że będzie musiał ustąpić z zajmowanego na tym fotelu przy ulicy Nowy Świat 35 fotelu.

Podstawowa sprawa.

ASF przekroczył granicę Wisły i przedostał się na drugi brzeg, powód jest zdecydowanie prosty i błahy. Jeszcze chwila i dojdzie do granicy z Niemcami. Ktoś zapyta dlaczego, już wyjaśniam.

Podstawowym przekaźnikiem tej choroby są skupy zwierzyny łownej i sami myśliwi. Nie tak dawno był wymóg posiadania przeszkolenia weterynaryjnego przez myśliwych , ilu taki kurs wykonało - procent jest znikomy. Uważam że wszyscy myśliwi którzy takiego przeszkolenia nie posiadają powinni być zawieszeni w prawach wykonywania polowania co najmniej na trzy lata.

Druga sprawa. Myśliwy przywozi dzika pozyskanego w obwodzie i przewozi go swoim samochodem najczęściej nie przystosowanym do przewozu takiej tuszy bardzo często w bagażniku samochodu a nawet jeśli ktoś posiada kosz zewnętrzny to i tak po dostarczeniu tuszy do skupu nie odkaża tej części samochodu. O butach i dywanikach w samochodzie już nie wspomnę. Pozostałości krwi na foliach czy plandekach które po wyschnięciu sypie się za samochodem jak piasek.
Kolejna rzecz. Jakie jest zabezpieczenie w skupach , czy ktoś widział maty, czy nawet podstawowe środki higieny ze środkiem odkażającym.

Myśliwy po pozyskaniu dzika i przewiezieniu go do skupu albo nawet do domu na użytek własny przez kolejne dni rozwozi materiał zakażony pochodzący z własnego samochodu po przewiezionym wcześniej dziku po mieście, wioskach i kniei i innych częściach swojego obwodu łowieckiego, co gorsza tym samym samochodem najczęściej jedzie do innego miasta i tam również zostawia materiał zakażony. Nawet jeśli samochód zostanie umyty, czy jest ktoś kto taki samochód odkaża , wątpię.

Teraz drugi aspekt w tym samym temacie. z każdego skupu tusze zabierane są przez konwojentów do hurtowni. co wówczas się dzieje. czy ktoś widział te samochody, czy ktoś je czyści, a może odkaża. Firma ma to w nosie bo są to koszty z którymi nie chce walczyć , w takim wypadku przed opuszczeniem hurtowni w drodze do poszczególnych skupów a ma ich trochę w swojej podróży najczęściej w różnych częściach Polski. Taki samochód jest porównywalny z solniczką. Każde podskoczenie na drodze na leżącym kamieniu pozostawia ścieżkę zakażonego materiału najczęściej w małych miasteczkach i wioskach.
Czy ktoś ten temat podejmował. Czy ktoś zastanawiał się nad tym że sami myśliwi są w pogoni za pieniędzmi sieją zarazę tak mocno jak się tylko da.

Życzę powodzenia Ministrowi Rolnictwa i Ministrowi Ochrony Środowiska szczególnie w systemie zapobiegania epidemii ASF. Tu nie wystarcza maty przy chlewniach, czy fartuchy i gumowce dla obsługi. Tu trzeba po prost zastanowić się nad edukacją tych którzy rządzą Polskim Związkiem Łowieckim że w tym temacie nic , dosłownie nic nie robią.

Może ma inne zdanie na temat transportu tusz dzików po ich pozyskaniu przez skup do hurtowni?
08-12-2017 17:22 F.N.S Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pana Izdebskiego... ale czy ci chowający się po katach to byli szeregowi członkowie PZŁ? Czy może raczej (a tak mi się wydaje) przedstawiciele Zarządów Okręgowych? :D :D hehe Jeśli tak, to jakich? Przyznawać się! Już! O wy wszeteczni! :P
08-12-2017 16:48 Art-se Po wysłuchaniu tego reportażu przypomniał mi się kawał:
Czasy komuny, delegacja PZPR pojechała do Chin,
I sekretarz zabiera głos na zebraniu Chińskiej Partii Komunistycznej
Przemawia trzydzieści kilka minut, a tłumacz w tym czasie wypowiedział tylko 3 słowa. Na początku "CING" i na końcu "Cing ciong"
Sekretarz myśli jaki ten chiński język jest ubogi, przecież On w swoim przemówieniu poruszył istotne tematy współpracy itp itd, a takie krótkie tłumaczenie.
Na bankiecie dopada innego tłumacza i prosi o wyjaśnienie. A tłumacz odpowiada:
- CING znaczy pieprzy
- Cing ciong - przestał pieprzyć

co chwila p. Izdebski przypomina o kasie dla rolników.
A niby z jakiej racji rząd ma gwarantować, ze jak rolnik weźmie kredyt to będzie miał możliwość jego spłacania, z jakiej racji komornik nie powinien egzekwować wyroku sądu(bo chyba tylko na jego podstawie może być prowadzona licytacja). Gospodarstwo rolne powinno jak inne firmy działać na zasadach rynkowych, jak nie daje rady to niech pada, a nie wyciąga rękę po społeczną kasę.
Już widzę kolejki chętnych do dzierżawienia obwodów po 150 tyś. i płacenia dodatkowo odszkodowań w kwotach jakich zażądają rolnicy. p Izdebskiemu całkiem się po... w głowie, jeżeli jest 4000 obwodów i 125 tyś myśliwych to za samą dzierżawę przyjdzie myśliwemu zapłacić prawie 5tyś rocznie. Ilu myśliwych będzie na to stać? A co będzie z obwodami gdzie tylko sarna i ewentualnie przechodni dzik.
08-12-2017 16:43 fox31 Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
08-12-2017 15:14 Stanisław Pawluk Właśnie przed chwilą dostałem telefon od znajomego myśliwego z pretensją, że nie został powiadomiony jakbym to ja był organizatorem i mógł kogoś zapraszać. Z drugiej jednak strony skoro mogłem choć chwilę porozmawiać z myśliwymi z koszalińskiego, warszawskiego, olsztyńskiego, opolskiego, jeleniogórskiego, białostockiego, gorzowskiego, poznańskiego i lubelskiego to i ten z ostrołęckiego by się zmieścił.
08-12-2017 14:52 fox31 Hehehe, buuuhahah - ci myśliwi którzy karteczki wysłali, teraz sie chowają za budynkami - takiego gniota to mógł tygli większy gniot wymyślić - ubawiłam się do łez!!!!
08-12-2017 14:09 Porcupine Korzenie PRL siegaja gleboko, i trudno je podciac, a chlopi ..... no coz musza jak widac dalej finansowac hobby mysliwych i i ich polowania na wypasione odynce na chlopskich polach. Koszt lowiectwa tzw. socjalistycznej arystokracji lowieckiej w najlepszym modelu jak mowi Pan Izdebski jest spory, ale jak widac z tej wypowiedzi, to Wielki Lowczy PRL Kazimierz Doskoczyński z namaszczenia Bieruta, moglby tylko dzis buty czyscic obecnemu bierutowskiem ZG PZL, bo ci dopiero maja rozmach lowiecki :)

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.