DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk20-09-2018
SKANDAL NA ZJEŹDZIE W LUBLINIE

W dniu 17 września 2018 roku w Lublinie odbył się zjazd delegatów PZŁ. Podczas obrad głos zabrał Marian Flis, były łowczy okręgowy i aktualnie pracownik Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, negatywna postać w środowisku lubelskich myśliwych utrzymywany na kierowniczym stanowisku w naczelnych organach łowieckich. Zabierając publicznie głos Marian Flis drwił z prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej, ni z juszki ni pietruszki wplatając tę tragedię do swojego wystąpienia. Słowa Mariana Flisa miały krytykować działanie Wojciecha Eminowicza prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej. Jednak treść tej bezzasadnej krytyki przyćmiona zostały skandaliczną drwiną z narodowej tragedii, jaką zaserwował Marian Flis zebranym delegatom.

Na słowa Mariana Flisa zareagował Marek Rak prezes Koła Łowieckiego "Cyranka" w Dęblinie, oficer w stopniu pułkownika i lotnik, pełniący funkcję wykładowcy na dęblińskiej uczelni. Poniżej video z wystąpieniem zbulwersowanego, podobnie jak wielu innych delegatów, Marka Raka.


25-09-2018 20:58 jacekl Byerischer Gebirgsschweisshund, czy chcę czy nie Pana komentarze odbieram z wielka troską....
Nadal uważam, że jest Pan jednym ze światłych ludzi na tym portalu tematyki łowieckiej.
25-09-2018 12:45 Bayerischer Gebirgsschweisshund ''Można nie utożsamiać się z jakąś opcją polityczną ale publiczne drwiny z opcji rządzącej, to jawny sabotaż.''

Sabotaż?
Panie FMJ z jakiej ideologii czerpiesz Pan te swoje mądre przemyślenia ? .

‘’Nasuwa się pytanie, czy to działanie celowe, czy zwykła arogancja i brak kultury?’’

Mnie też nasuwa się pytanie czy to zwykła arogancja rządzących czy brak kultury wyniesiony z kruchty w Toruniu, gdy chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych – Gdzie rządzący akurat z tego projektu wycofują się ‘’ rakiem ‘’

Prezydent dokonał zamachu podpisując nowelizację prawa łowieckiego – na wolności i prawa obywatelskie.

W tym kontekście czy ten tu krytykowany Flis mówiąc, ‘‘Jaki prezydent taki zamach ‘’ odleciał od otaczającej nas rzeczywistości. Bo kontekstu jego wypowiedzi dalej nie znamy.

Popraw mnie Pan FMJ czy te zapisy są nie aktualne ;

Po wprowadzeniu zmian w prawie łowieckim wszyscy myśliwi będą obowiązkowo musieli przejść badania lekarskie i psychologiczne, a udział dzieci w polowaniach stanie się zakazany.
Zabroniono również używania żywych zwierząt do tresury psów myśliwskich i ptaków łowczych.
Zniesiony został zapis umożliwiający karanie osób za utrudnianie w łowach.
25-09-2018 11:26 FMJ I taka osoba jest odpowiedzialna za szkolenie i egzaminowanie lektorów PZŁ. Wstyd to mało powiedziane. Można nie utożsamiać się z jakąś opcją polityczną ale publiczne drwiny z opcji rządzącej, to jawny sabotaż. Nasuwa się pytanie, czy to działanie celowe, czy zwykła arogancja i brak kultury?
24-09-2018 20:45 Bayerischer Gebirgsschweisshund Jak różne potrafią być oceny takiego propagandowego niusa wideo ? . Zaprezentowanego za sprawą realizujących go Państwa - [ Haliny i Stanisława Pawluków - 1, 32 min wideo ] - to za chwilę .

Jednak zanim do sprawy - warto przypomnieć kontekst wypowiedzianego przez Bronka Komorowskiego stwierdzenia -‘’jaki prezydent taki zamach ‘’ …. Rzecz miała się w Gruzji – gdzie ponoć jak to historycy pisuarowi dziś dowodzą Prezydent Lech własną piersią powstrzymał sowieckie czołgi .

Wersji tych zdarzeń zamachu na Polskiego Prezydenta krąży bardzo wiele . Tych bzdurnych szydzących z Prezydenta nie będę przytaczał jak i tych skrajnych pisuar-owych świadczących o heroicznym bohaterstwie .

Każdy bez wyjątków [ może tylko portalowy rambo - nie ma pojęcia ] - uczestnik konfliktu zbrojnego doskonale wie ? Jak się reaguje na terkoczący gdzieś w pobliżu odgłos kałacha .I nie bagatelizuję możliwości trafienia Prezydenta RP przez do tej pory nie ustalonego ‘’bojownika ‘’ Sowieckiego czy też Gruzińskiego .

Za to skandalem należało by nazwać już same okoliczności lądowania w Gruzji - pod presją Prezydenta Kaczyńskiego - i jego wycieczki na linię frontu . Czy zasadnym jest tu stwierdzenie ‘’jaki prezydent taki zamach ‘’? - może tak a może nie !!!. Bo za bezpieczeństwo Głowy Państwa odpowiadają stosowne służby To one a nie Prezydent decydują - lądujemy czy jedziemy na linię frontu - czy też nie .

A jak to się odbyło w Smoleńsku ? – do dziś jedna z największych tajemnic pilnie strzeżona - to rozmowa braci''K'' przed lądowaniem przez telefon satelitarny . Czy przypadkiem scenariusz Gruziński [ dociekliwi doczytają co przed lądowaniem w Gruzji się wydarzyło] nie odbił się czkawką - największej tragedii narodu Polskiego .

Gdy występuje na takim forum zjazdowym emerytowany pułkownik – prawdopodobnie pilot i jeszcze chałturzy w uczelni wojskowej . Czy on potrafi się wpasować w presję wywieraną w Smoleńsku na Pilocie Protasiewiczu ? .Jak dla mnie tak i sądzę i dla wielu - począwszy od Air Force One - latająca twierdza prezydenta USA - o bezpieczeństwie decyduje cały sztab ludzi – wysokiej klasy specjalistów.

Prezydent ma jedynie prawo siedzieć wygodnie w salonce i porozumiewać się z zewnętrznym światem - i też tylko za zgodą szefa ochrony .
To oni specjaliści - [ których tam nie było i do dziś w nowym vipowskim samolocie nie ma ] - nawet na tym zdezelowanym tupolewie po pierwszej informacji że nie ma możliwości do lądowania powinni podjąć właściwe decyzje - by zapewnić bezpieczeństwo prezydentowi .

Szczególnie od Pana Pułkownika Lotnictwa przynajmniej ja mam prawo oczekiwać kompleksowego spojrzenia na problem nawet do dziś kulawych procedur a nie populistycznych tekstów świętego oburzenia wypowiedzią Pana Flisa . Zamachy na Polskich Prezydentów w ramach tylko jednej partii - pisuarów - się przytrafiają . Bo i nasz Andrzejek na wystrzałowej oponie podróżował – może to sprawka ‘’ kodziarzy ‘’ a nie wykluczone że i Władimira .

O zmarłych i takiej tragedii jak w Smoleńsku jest wysoce nagannym sobie dworować . Ale nie znając kontekstu wypowiedzi Pana Flisa ‘’jaki prezydent taki zamach ‘’ zapewne wyrwany z szerszej wypowiedzi jest pożywką do patriotycznej riposty pułkownika Raka .

Wspomnę tylko jedynie że Pan Prezydent Lech Kaczyński jako jedyny z Prezydentów którzy nam się do tej pory trafili był prawdziwym - nie malowanym - strażnikiem konstytucji .

Gdy on widzi gdzieś tam w ‘’niebie ‘’ - foto Donalda i naszego Andrzejka podpisujących deklarację bezpieczeństwa Polski . [ Cały świat i to bez popapranej propagandy obiega to foto ]. Donald rozparty w fotelu a nasz Jędruś wisi mu u rękawa . To ja mam podobne skojarzenia jak Pan Flis ‘’ Jaki prezydent takie bezpieczeństwo !!! za sprawą - Fort Trump" .

Nie wątpię w szczerość intencji ‘’oficera rezerwy’’? - zapewne dodatkowy etacik mu się teraz przytrafi w szkole orląt . Pan Błaszczak takiego katolicko patriotycznego czynu mu nie zapomni. .

Panu Jackowi . L . dała ta wypowiedz … Flisa możliwość do najbardziej - obecnie Polskiej też patriotycznej satysfakcji!!! Mianowicie ‘’ lizania d…. ‘’ - obecnie zarządzającej tym państwem ubecji .
23-09-2018 19:18 Jot-51 Jacekl
Podziwiam Cię,brak mi słów, rośniesz na tytana. tylko tak dalej.
fiu fiu fiu.
21-09-2018 16:02 jacekl JOT.........,
WLASNIE TO UCZYNILEM Z OGROMNA SATYSFAKCJA.
UWAZAM, ZE CZLONEK ELITY LOWIECKIEJ TERAZ SKONCZY Z REKI PREZESA. TAKI LOS CZEKA WYCHOWANKOW I LIZAWKI UBECKIE.

21-09-2018 11:05 Jot-51 jacekl
nie ma żadnego problemu, nie musisz wysługiwać się Stanisławem do sygnalistów świat należy. Możesz doskonale sam udać się na Nowogrodzką i zrelacjonować sprawę. Możliwe, że Twoje akcje wzrosną, masz dobrą okazję. Odwagi
20-09-2018 21:47 jacekl Co tu dodać, ....... łapciuch z tego Mariana F......
PZŁ na swych wysokich stanowiskach posiada wielu Marianów. Takich łapciuchów. Panie Stanisławie niech Pan poinformuje Pana Jarosława Kaczyńskiego a Flisek w domu majtki będzie moczył. Twardy jak popierany przez bydło Nowo - Światowe, ale w takiej konfrontacji będzie zerem !!!!!
20-09-2018 17:27 faun.of.king Uważam , że zachowanie i etyka nie tylko tyczy spraw dotyczących łowiectwa. myśliwy swoim zachowaniem powinien dawać przykład i z całą pewnością odnosić się z szacunkiem do takiej osoby jaką jest Prezydenty RP tym bardziej iż zginął on w tragicznym wypadku gdzie oprócz niego zginęło 95 znanych i szanowanych obywateli RP.
Panie Piotrze Jenoch czas najwyższy przyjrzeć się takim i podobnym zachowaniom osób które zajmują czołowe funkcje we władzach PZŁ. Jeśli Pan tego nie uczyni to samo może spotkać i pana.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.