DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk22-10-2018
Pasja i prawo, cz. 4

Zakończyło się postępowanie sądowe w procesie karnym jaki za sprawa nieprecyzyjnego prawa i odmiennych interpretacji wydawanych przez te same organy państwa, doprowadziły Sergieja Isaryka na ławę oskarżonych. O sprawie informowaliśmy dość obszernie w artykułach rok temu:

Pasja i prawo, cz. 1
Pasja i prawo, cz. 2
Pasja i prawo, cz. 3

Na wcześniejszej rozprawie zeznawali świadkowie, którzy w mojej ocenie nie wnosili nic do sprawy i jedynie potwierdzali niekwestionowane przez żadną ze stron fakty. Jeden z nich, były pracownik Sergiusza Isaryka usiłował obciążyć oskarżonego, a jego zeznań postronnemu słuchaczowi nie dało się oceniać inaczej jak nachalną próbę pogrążenia swego byłego pracodawcy.

Na rozprawie poprzedzającej ogłoszenie wyroku, przedstawionej na video poniżej, zeznawali świadkowie, których zeznania zapewne zainteresują myśliwych i innych posiadaczy broni. Szczególnie polecam syntetyczne zreferowanie i ocenę zaistniałej sytuacji dokonane przez obrońcę oskarżonego.

Oto relacja video z tej rozprawy:

11-05-2019 20:11 Artur Jesionowicz Minęły już trzy doby od wyroku w II instancji.
30-10-2018 14:53 Artur Jesionowicz No i? Mijają już dwie doby od ogłoszenia wyroku... Jak on brzmi?
26-10-2018 20:21 Nathan Forrest Niewatpliwe nalezy czlowieka zniszczyc.Szkoda tylko, ze tak wielu jego "kolegow" z PZL chce mu dokopac.Pan Artur pisze przepisy jasne, ale cos inne prokuratury ta sprawe olaly. PZL tez siedzi cichutko, aby po wyroku sie wymadrzac.Co ma zrobic obywatel obcego kraju, jak organy kraju jego pobytu same nie sa pewne, co twierdza.Jak pyta za duzo, trzeba go zapewne skazac. Rozumiem, ze aspect informacjny dla obcokrajowcow w PZL nie istnieje oraz jest pomijany. Pewnie obywateli innych krajow w PZL nie potrzebna.
26-10-2018 15:40 Artur Jesionowicz Tytuł „relacji video z tej sprawy” brzmi następująco: „KOZIOŁ OFIARNY błędnego prawa?” Chętnie zapoznałbym się z uzasadnieniem dla użycia akurat takiego tytułu. Drapię się po głowie i zastanawiam się, który zapis tego prawa pomysłodawca tytułu uważa za potencjalnie błędny?
26-10-2018 15:36 Artur Jesionowicz Jeżeli dobrze zrozumiałem, a jakość nagrania pod względem fonii wydaje się być bardzo słabą, prokurator zażądał dla oskarżonego 5 tys. zł grzywny. Biorąc pod uwagę fakt, że wysokość kary pozbawienia wolności z tytułu art. 263 ust. 2 kk wynosi od sześciu miesięcy do lat 8, propozycja prokuratora, aby skorzystać z art. 37a, wydaje się być... prezentem. Czy zasłużonym? Nie wiem. Nie chcę tego oceniać.
26-10-2018 15:25 Artur Jesionowicz Tak sobie odtwarzam nagranie raz jeszcze i zastanawiam się – gdzie znajdują się granice tolerancji dla bajdurzenia w wykonaniu zawodowego obrońcy. To, co opowiada ten prawnik–myśliwy, przysparza o ból głowy. Zadaję sobie dodatkowe pytanie – czy aby na pewno wierzy w to, co sam mówi? Jeżeli wierzy, to brak mi słów na wyrażenie dezaprobaty dla stanu jego wiedzy w zakresie prawa łowieckiego.
26-10-2018 14:39 Nathan Forrest Nie wazne, ze zyjesz w Polsce, ze masz tu ukochane osoby, ze kochasz ten kraj, bo w nim jestes, pracujesz, placisz podatki, kochasz tutejsza przyrode, lowiectwo oraz sport strzelecki. Czules sie za dobrze? Za Kolege sie uwazales "kolegow z PZL"? Nie kol.Sergio, dopoki jest PZL, to bedziesz tu obcy mysliwy! Masz placic skladki na kolo I PZL, to Tobie tylko wolno!I tylko to, siedz cicho I nic wiecej.
😐
26-10-2018 14:12 Nathan Forrest A ten prawy bohater, co dla Ciebie kiedys pracowal, pewnie czuje dume z "jego'racji.Tyle pisal, ze w koncu, dopial swego.To przykladny kolega I zasluzony dzialaczy PZL? Napewno jakis milicjant z PRL na emeryrturze lub zasluzony czlonek partii komunistycznej? A kolnierze munduru PZL pewnie srebrne lub zlote? Napewno tez czytelnik portalu, ten co twierdzi " ze,nie czyta w ogole portalu www.lowiecki.pl"!. Wzor postaw wszelkich!
26-10-2018 13:56 Nathan Forrest Co do odpowiedzi PZL to kol Sergio, to oni sami nie wiedza.Napisza jak Sad da wyrok.Pisac tylko potrafia na Policje, najlepiej na osoby z poza Polski, Obcokrajowcow, bo w PZL uprzedzen nie ma, jest tylko gleboko zakorzeniona wrogosc do obcych, ze poluja w Polsce na" ich ziemi".Byles za dobrym Kolega dla "kolegow", stawiales, fundowales, dzieliles sie? Jak tak, to blad! Wzbudziles zazdrosc, bo Ty nie mozesz miec w Polsce prawa do niczego, co nalezy do "kolegow, towarzyszow lowow" w PZL z 195- ktoregos roku!
26-10-2018 13:40 Nathan Forrest Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, na "Kolegow" I "wladze PZL" zawsze mozna liczyc, ze zawiadomienie na Policje napisza.Byl czlonkiem PZL( moze nadal jest), byl Kolega kolegow, a mimo to nie "podali reki", nie wyjasnili jak zrobic, by bylo dobrze.Pomoc wladz PZL jest tylko dla tych, co " swoi' przy lowieckim korycie.Byl mysliwy I nie bedzie mysliwego w PZL.Dobrze, ze Kol.Sergio ma uprawnienia z Ukrainy, I niech tam poluje z daleka od PZL, I tam strzela sportowo. Przykra kolejna historia w kraju "cywilizacji europejskiej".😐.
26-10-2018 12:42 Artur Jesionowicz Ignorantia legis non exculpat
26-10-2018 12:16 Artur Jesionowicz SERGIO, z całym szacunkiem do Ciebie, bo wydajesz mi się super gościem, ale nie podzielam Twojego zdania na temat art. 28 ustawy o broni i amunicji. Chcesz, to możemy podyskutować w dziale Wiedza i edukacja

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=130764&t=130764
23-10-2018 15:57 Stanisław Pawluk W najbliższy poniedziałek.
23-10-2018 15:43 R.D. kiedy wyrok?
23-10-2018 10:26 SERGIO Właśnie rzecznik PZŁ, w uzgodnieniu z ZO PZŁ w Bydgoszczy , po tym jak prokuratur rejonowa w Nakle nad Notecią dwa razy odmówiła wszczęcia postępowania karnego z paragrafu 263/1, szybko, w styczniu 2017 roku, pisze donos do innej więcej ,, przyjaznej ,, prokuratury w Sępólnie Krajeńskim , która to postępowanie wszczyna !? Później, kiedy ja dostałem pismo z KGP z dnia 21.12.2016. gdzie pisze, że jedynym dokumentem do użyczania broni w Polsce dla obcokrajowca spoza UE jest zaświadczenie konsula RP, wykonywałem polowania w biurze dewizowym w okresie 30 dni w listopadzie i grudnie 2017 roku . Wystąpiłem do ZG PZŁ w grudniu 2017 roku z zapytanie dlaczego ja mogę polować i używać broni do celów łowieckich na polowaniach w biurze dewizowym, a dlaczego na ten okres 30 dni zarządy moich 3-ch kół, z polecenia ZO PZŁ w Bydgoszczy, nie dają mi odstrzału i nie dopuszczają mnie do polowań zbiorowych jako członka PZŁ. W kwietniu 2018 zwróciłem się z tym samym zapytaniem do nowych władz ZG PZL w Warszawie - nie dostałem do dnia dzisiejszego odpowiedzi.
23-10-2018 03:01 Nathan Forrest W Polsce nie jest dobrze, mysle nawet, ze z kazdym rokiem jest gorzej w kwestii posiadania broni. Patrzac z perspektywy amerykanskiej, to Polska w tej materii jest krajem z "trzeciego Swiata'.Zas kolezenstwo w PZL to nie istnieje, ci co powinni dbac o rozwijanie tego statusowego pojecia, sami je dewaluuja.Zazdrosc, nienawisc, wladza ludzi z minionej epoki, to PZL! Pseudo "Elita" z PZL cieszy sie zapewne, ze zniszczyla: mysliwego, sportowca, czlowieka sukcesu- lekarza, ktory w innym kraju( nie urodzenia) potrafi pracowac, placic podatki oraz zatrudniac Polakow.Zniszczyla go na niwie lowieckiej oraz sportowej, bo byl lepszy od tej " elity'.Byc moze przyjda czasy, ze ten czlowiek, jak i "armia' innych, normalych ludzi, bedzie mogla polowac w Polsce, poza structura PZL!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.