DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk20-12-2018
Ministrowie tracą zaufanie do Piotra Jenocha

20 grudnia 2018 r w siedzibie Ministerstwa Środowiska odbyło się spotkanie myśliwych i rolników z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Udział wzięli także wiceministrowie: środowiska Małgorzata Golińska i rolnictwa Szymon Giżyński.

Inicjatorem spotkania był przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski wraz z grupą myśliwych. Rolnicy i myśliwi w piśmie skierowanym do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka domagali się wysłuchania swoich krytycznych uwag o funkcjonowaniu Polskiego Związku Łowieckiego pod nowym kierownictwem.

Rolnicy nie są w dalszym ciągu zadowoleni z tempa redukcji populacji dzika, a myśliwi nie akceptują przypadków korupcji, złodziejstwa, uniemożliwiania wykonywania polowania lub innego nagannego ich traktowania, w tym okładania nadmiernymi opłatami, a także bezzasadnym pozbawianiem ich praw do wykonywania polowania i wykluczania z kół łowieckich pod byle pretekstem. Różnego rodzaju przypadki z kół łowieckich: „Szarak” i „Daniel” w Bartoszycach, „Trop” w Pile, „Szpak” w Woli Uhruskiej, „Ponowa” we Włodawie, „Słonka” w Grzmiącej, „Zlot” w Warszawie, „Sokół” w Sosnowicy, „Diana” w Stężycy czy „Borki” w Borkach, jako źródła szczególnej patologii łowieckiej zostały przedstawione w formie prezentacji lub w formie pism złożonych do kancelarii ministerstwa.

Na spotkanie przybyli także mieniący się przedstawicielami Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego:
Marian Flis – kierownik wydziału logistyczno-informatycznego ZG PZŁ,
Rafał Nowicki - samodzielne stanowisko ZG PZŁ,
Artur Niebrzydowski - p.o. kierownika wydziału hodowli i krynologii łowieckiej ZG PZŁ,
Łukasz Urbański - łowczy okręgowy ZO PZŁ w Warszawie,
Hanna Maleńczyk-Kozieja ZO PZŁ Warszawa,
Jarosław Żukowski - łowczy okręgowy ZO PZŁ w Białymstoku,
Grzegorz Wiśniewski łowczy okręgowy ZO PZŁ we Włocławku,
Romuald Amborski - łowczy okręgowy w Olsztynie.

Przedstawiciele ZG PZŁ zaprezentowali wyświetlane tabelki mające zobrazować wysiłek ZG PZŁ w walce z ASF, ale szybko zostały wyśmiane ze względu na abstrakcyjność danych. Podano min. wielomilionowe wyjścia myśliwych na polowania oraz twierdzono, że aby upolować jedną sztukę dzika myśliwy ponosi koszt około 3600 złotych!

Autor tego tekstu, obecny na tym spotkaniu, zakwestionował udział w spotkaniu wyżej wymienionych osób z PZL wytykając Ministrowi Środowiska, że jako tworzący ustawę Prawo Łowieckie winien znać opisane w niej sposoby reprezentacji. Stwierdził, że osoby podające się za reprezentantów ZG PZŁ to osoby prywatne i nie powinny zabierać głosu za Zarząd Główny. Na pytanie Henryka Kowalczyka „Gdzie jest pan Jenoch” odpowiedzieli, że właśnie prowadzi odprawę z łowczymi okręgowymi. Wówczas Sławomir Izdebski stwierdził, że to kłamstwo bowiem Piotr Jenoch w dniu poprzednim oświadczył, że ma zabieg. Minister Henryk Kowalczyk wyszedł na chwile oświadczając, że musi coś ustalić. Wróciwszy oświadczył, że został po raz kolejny oszukany i nie widzi możliwości współpracy z Zarządem Głównym PZŁ. Podobne kategoryczne oświadczenie złożył także minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Obaj ministrowie oświadczyli, że odbyli rozmowy z nowym prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej Rafałem Malcem i widzą możliwość współpracy oraz perspektywę rychłej poprawy funkcjonowania PZŁ. Sławomir Izdebski oświadczył, że związek rolników doszedł do wstępnego porozumienia z prezesem NRŁ i stanowczo optuje za nie likwidowaniem Polskiego Związku Łowieckiego, widząc nadzieję w programie działania i determinacji z jaką Rafał Malec, mający społeczny mandat wynikający z demokratycznego wyboru, zmierza do zmian na lepsze. Sławomir Izdebski zadeklarował daleko idącą pomoc w w rozwiazywaniu problemów związanych z ASF i likwidacją szkód rolniczych, a także i w innych dziedzinach o ile zaistnieje taka potrzeba. Warunek jest jeden – stwierdził przewodniczący: …"Jenoch musi odejść"".

Minister Rolnictwa stwierdził, że zmiany personalne są nieuniknione i nastąpią szybko.

Poniżej relacja z konferencji prasowej Sławomira Izdebskiego odbytej bezpośrednio po spotkaniu z ministrami:


21-12-2018 12:23 jacekl Pan Jenoch nie jest człowiekiem dialogu. Nie dotrzymuje słowa jak to wczoraj powiedział minister ogółowi. Nie przedstawia ,żadnej wartości wykonawczej jego ZG! Są to słowa ministrów RP !!!!!!
Ministrowie chcą rozmów i zapewnień pana Malca ! Dlaczego ?, bo widzi w nim innego działacza jakim jest Jenoch.
Pan Malec jest nadzieją a czas pokaże czy słuszną.
Jenoch jest współwinny likwidacji koła ZLOT. Do końca będę walczył z kołem o ukaranie winnych.
Los kolaborantów sąd swym wyroku określi.

Dla wielu Jenoch swoimi działaniami dzielił środowisko a nie łączył.
Przepraszam łączył koligacje koleżeńsko - biznesowo - przyjacielskie.
Dla koła ZLOT jest tylko złem !
21-12-2018 10:54 sumada Swoją drogą jeśli ASF to wspólny problem rolników i myśliwych to czy możliwe jest wspólne polowanie rolników i myśliwych z późniejszym podziałem łupów? Jak? Można różnie ale i cel wspólny a potem nie jest tak że myśliwi tylko śmietankę. Można się dzikiem podzielić za wspólną robotę. Przy okazji rolnicy na pewno też podpowiedzą jak zwiększyć rezultaty. Chętnie umówią się na następne i podpowiedzą gdzie zrobić. Mnie się to głupie nie wydaje. Nie że pokoty będą większe przez to.
21-12-2018 10:50 sumada Nie wiem czy ten Jenoch dobry czy zły i nie o tym napiszę.

SI twierdzi, że jeśli Jenoch odejdzie to skończą się problemy z ASF
Łowczy Krajowy P. Jenochu jeśli to prawda i Państwo Polskie oszczędzi, rolnicy oszczędzą, myśliwi oszczędzą to się zgódź. Po co ten ASF ma nasze ziemie rujnować?

SI nie może się mylić on ma ekspertyzy, ma opinie doświadczonych myśliwych i rolników licznie zgromadzonych i całkiem łebski z niego facet. Na pewno to Twoja osoba jest związana z ASF-em i ASF pewnie o tym wie.

Powtarzam, nie wypowiadam się na temat jak powinno łowiectwo wyglądać w Polsce ale analizuję słowa uzdrowiciela PZŁ.
21-12-2018 09:18 Stanisław Pawluk Lesław! Wróżbitą jesteś? Już wiesz co zrobią bliżej nieokreśleni "reformatorzy"? Już wiesz, że to oni są w składzie NRŁ i co nowego wprowadzą? Jeśli twoje wróżby są sprawdzalne to podziel się z nami wizją łowiectwa w przyszłości. Chcemy wiedzieć co nas czeka.
21-12-2018 09:11 Lesław "...myśliwi nie akceptują przypadków korupcji, złodziejstwa, uniemożliwiania wykonywania polowania lub innego nagannego ich traktowania, w tym okładania nadmiernymi opłatami, a także bezzasadnym pozbawianiem ich praw do wykonywania polowania i wykluczania z kół łowieckich pod byle pretekstem...."
Jak robi to PZŁ to źle, jak zrobią to reformatorzy to będzie sprawiedliwość społeczna i powrót do normalności. Ciekawe, ciekawe ...
21-12-2018 08:41 MAK Pogonić sędziów i prokuratorów.
Tylko całkowita wymiana tych przedstawicieli "wymiaru sprawiedliwości" może to zmienić.
Bez tego będzie to trwało w takiej, lub podobnej formie dalej.
Będzie się wlokło - kulało jak "jajowaty" stół i ustalenia które pod hasłem okrągłego stołu zostały ogłoszone.

Wynik ?
Np.
Córeczka Jaruzelskiego dalej jest właścicielką ukradzionego domu.

To się przedkłada na każdą dziedzinę życia jak i na komedie które "lecą " w sejmie RP.
20-12-2018 22:29 jacekl Dzisiejsze spotkanie w ministerstwie przedstawicieli „ elity łowieckiej, sztywnego zaplecza Janocha „ oberwało porządnie.
Cudowne słowa spłynęły od ministrów rolnictwa i środowiska „ brak zaufania do zarządu głównego PZŁ oraz Piotra Janocha”
Jedynym człowiekiem akceptowalnym i jednocześnie pełnym zaufania jest prezes NRŁ pan Malec.
To ukazuje, predyspozycje, charyzmę oraz możliwości zarządu głównego.
Ja w swojej skromnej osobie, jako przedstawiciel koła ZLOT, przedstawiłem układ „ likwidacji mojego koła „ przez Piotra Jenoch przy współudziale pracowników ZG, lekarza nadwornego Lech Blocha, oraz wyznaczonych ludzi do końcowego zlikwidowania takich jak: brat Paweł Jenoch oraz prezes OORŁ w Ostrołęce.
W swoim wystąpieniu podziękowałem ministrom za możliwość zabrania głosu oraz prawidłowej oceny zarządu głównego PZŁ. Dodałem, że ministrowie potrzebowali kilku miesięcy na poznanie sylwetki członków zarządu głównego oraz oceny ich możliwości. Nasze koło do takich stwierdzeń doszło dużo wcześniej, bo takie stanowisko utrzymujemy od dwóch lat.
Cudowne chwile, jak miło popatrzeć na nieomylnych pełnych pychy, pogardy dla innych wijących się przed ministrami z notorycznymi pokłonami jak by wszystko rozumieli, co do nich mówi minister. Bardzo podobały mi się czerwone „buzie” z charakterystycznym spojrzeniem w kierunku ministrów, „ co wy chcecie od nas – elity” lub „ pogadajcie nasz łowczy, wszechmocny z wami zatańczy”

Raz jeszcze dziękuję ministerstwu, pan Stanisławowi, Sławomirowi za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.
20-12-2018 22:06 dariuszz1971 https://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/565-narada-lowczych-okregowych-z-lowczym-krajowym
20-12-2018 21:35 Kazimierz123 Super!!!
Tak trzymać!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.