DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk18-03-2019
Pokrętna sprawiedliwość w KŁ "Szpak", cz. 4

W poprzednich odcinkach przedstawiliśmy przebieg jednego postępowania, jakie z inicjatywy prezesa Koła Łowieckiego "Szpak" w Woli Uhruskiej odbywał0 się przed Sądem Rejonowym we Włodawie. Koło, które wygenerowało wiele skandali godzących w dobre imię łowiectwa i nie potrafiące się zatrzymać nadal "pracuje" w tym kierunku. Umacniane bezczynnością łowczego okręgowego w Chełmie Mirosława Sawickiego ciągle podejmuje działania szkodzące opinii myśliwych. W ostatnim okresie notuje się wielką ilość doniesień, anonimów i wezwań członków "na zarząd" co wybitnie wpływa na nastroje już nie tylko członków koła ale i miejscowej ludności w tej małej miejscowości. Anonimy kierowane do pracodawców myśliwych nieprzychylnych postawie Andrzeja Barczuka mają jedną wspólna cechę: zdradzają wielkie oddanie prezesowi i jego rzekomo dobrym działaniom.

Czy falę spraw toczących się w atmosferze skandalu, pokazującą złą twarz myślistwa, zatrzyma kolejna decyzja organów ścigania, z których każda w swoim uzasadnieniu wskazuje na tendencyjność i bezpodstawność działania Zarządu Koła Łowieckiego "Szpak" - okaże się wkrótce. Zarząd za pieniądze swoich członków wznieca nieuzasadnione kosztowne procesy sądowe wynajmując drogich adwokatów i opłacając po przegranej honorarium ciąganego bezpodstawnie myśliwego.

W poniższej relacji pokazujemy finał sprawy w Sądzie Rejonowym we Włodawie zakończonej nieprawomocnym wyrokiem, od którego stronom konfliktu przysługuje prawo zaskarżenia. Czy prezes Andrzej Barczuk zaskarży wyrok Sądu Rejonowego? Dowiemy się niedługo.
19-03-2019 14:22 J.Chudy123 Jeżeli walne tego koła ma jaja, to dni tego zarządowego ambitniaka są policzone, a przy okazji zwróci do koła kasę. Mają wyrok sądu.
18-03-2019 22:39 faun.of.king Komu takie sprawy służą. Czyżby polski związek Łowiecki nie był zainteresowany zrobieniem w końcu porządku z "ambitnymi" swoimi członkami. a może w dalszym ciągu chce chce ciągnąc niekończące się procesy, wymęczające szeregowych członków, czyżby pełnienie funkcji w kole było tak lukratywnym zajęciem że pełnią ja "ambitni" wszelkim kosztem za pieniądze wszystkich członków koła , bo wątpie że koszty płaci tek który oskarżył z ramienia koła. Ktoś pyta gdzie są pieniądze właśnie w takich przegranych sprawach. To po pierwsze. A po drugie wszystkie tego typu sprawy i związane z tym koszty powinni płacić ci właśnie "ambitni" członkowie zarządów kół.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.