DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk29-02-2012
Przekrętu z kaczkami cd.

Ogłoszenia w dniu 28 lutego br. wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie uchylającego wyrok Sądu Okręgowego, opisany w Dzienniku Łowiecki, wysłuchał reprezentujący pozwane Koło Łowieckie nr 2 "Leśnik" jego łowczy Jerzy Dudra oraz pełnomocnik procesowy koła radca prawny Marek Duszyński.

W środowisku łowieckim Lubelszczyzny oczekuje się działania prokuratury w sprawie fałszywych zeznań świadków, którzy na potrzeby procesu zeznawali, że w ciągu trzech lat koło pozyskało jedynie 10 sztuk kaczek, a polowań zbiorowych na zwierzynę drobną nie organizowano, podczas gdy witryna www ZO PZŁ w Lublinie prezentowała fotoreportaże wykonane przez syna łowczego Sebastiana Dudrę, pokazujące królów polowania zbiorowego strzelajacych 11, 10 i 9 kaczek oraz pokoty polowań zbiorowych liczące ponad 70 sztuk.

Jak się dowiedzieliśmy, oficjalny wniosek do prokuratury o ściganie fałszywie zeznających pod przysięgą jeszcze nie wpłynął, ale obawiam się, że dla Prokuratorii Generalnej to tylko kwestia czasu.

02-03-2012 07:00 Stanisław Pawluk W dniu 8 lutego 2012 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia osobom i kołom szczególnie zasłużonym w tym zasłużonym na niwie ostentacyjnego łamania zasad łowieckich i mijania się z prawdą na potrzeby procesu sądowego. Odznaczenia nadano także głównym kreatorom zawartych wyżej opisów (kołu jako całości oraz łowczemu i prezesowi): złom: KŁ Leśnik w Lublinie, Bolesław Styk, Czesław Szczygieł. Srebrny medal zasługi łowieckiej: Jerzy Dudra. Brązowy medal zasługi łowieckiej: Waldemar Jakubaszek.
01-03-2012 05:44 Witold Maziarz Powiem ha, ha, ha..
Prokuratura ściga z urzędu.
Gdy ja złożyłem informację do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o zeznaniach nieprawdy w Sądzie, to przesłano to Prokuratury Rejonowej w Gryfinie, a prokurator Piotr N umorzył sprawę. Znowu odwołałem się do Szczecina, skutek ten sam u Piotra N. A były zeznania w Prokuraturze i na Policji.
Odwołałem się do Prokuratury w Warszawie, ona do Okręgowej w Szczecina a ona do Prokuratury w Gryfinie, gdzie Piotr N oddalił sprawę.
Może tajemnica tkwi w tym, że już wcześniej Prokuratura w Gryfinie umorzyła inną sprawę na prośbę jak donoszą wiewiórki, ZO PZŁ w Szczecinie, a jedna z osób w sprawę uwikłaną znajduje się na liście Wildsteina wsp. SB, tak samo zresztą jak prokurator Piotr N.
DB
29-02-2012 23:01 Deer35 Kol. Stanisławie. Mawiają, że rychliwość/szybkość/ to potrzebna przy łapaniu pcheł.O ile znam z doswiadczenia dziłalność naszej dzielnej prokuratury to dalszego ciągu sprawy nie widać początku ani końca.O ile mnie wiedza nie zawodzi to zeznanie nieprawdy przed sądem jest ścigane z urzędu.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.