DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"24-03-2012
Dlaczego zmiany w zasadach strzeleckich PZŁ?

Na forum działu strzelectwa www.lowiecki.pl szeroką dyskusję wywołała Uchwała Nr 42/2011 ZG PZŁ w sprawie zmian w regulaminach oraz prawidłach strzelań myśliwskich. W treści zarządzenia, które opublikowano na stronach www PZŁ widniał m.in. zapis o ograniczeniu strzelania konkurencji zająca tylko z amunicji 28 gramowej. Uzasadnienia dla tego zapisu, jak i innych w tej uchwale nie opublikowano, dlatego redakcja zwróciła się w dniu 1 marca br. do Zarządu Głównego PZŁ z pytaniem, czym uzasadniała Komisja Strzelecką NRŁ te zmiany i czym kierował się ZG PZŁ wprowadzając je w/w uchwałą? Odpowiedź otrzymaną email'em w dniu 20 marca przytaczamy w całości:


Warszawa, dnia 19 marca 2012 r.<
Kolega Piotr Gawlicki
Redaktor Naczelny Dziennika „Łowiecki”

W odpowiedzi na pismo z dnia 16 marca 2012 r. dot. zmian w prawidłach strzelań myśliwskich, wprowadzanych w klasie mistrzowskiej od dnia 1 stycznia 2013 r. , przedstawionych w punkcie B uchwały ZG PZŁ nr 42/2011 informujemy, że jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i postulatom jakie kierowali zawodnicy imprez strzeleckich do Komisji Strzelectwa Myśliwskiego NRŁ. Dla przykładu podniesienie progu uzyskiwania klasy mistrzowskiej z 400 do 425 punktów jest uzasadniane posługiwaniem się coraz precyzyjniejszą bronią, amunicją i optyką. Zaś wprowadzenie ograniczenia naważki śrutu do 28 g w konkurencji „zając” było podyktowane głównie wyeliminowaniem niekorzystnego wpływu odrzutu na strzelającego. Ponadto nie bez wpływu ma również stosowanie „grubego” śrutu na urządzenia mechaniczne makiety. Uwzględniając jednak brak odpowiedniej liczby producentów, oferujących amunicję o naważce 28 g zrezygnowano z zapisu tego punktu w uchwale ZG PZŁ nr 42/2011.

Wprowadzone zmiany w odniesieniu do klasy mistrzowskiej w konkurencjach: rogacz, lis, przeloty, oś myśliwska są oparte na zapisach zawartych w obowiązujących prawidłach strzelań myśliwskich.

Rzecznik Prasowy PZŁ
/-/ Marek Matysek


Nie bardzo rozumiemy, że zapytanie wpłyneło do ZG PZŁ 16 marca, bo email'e raczej nie chodzą dwa tygodnie, a jeszcze dodatkowo w dniu 9 marca interweniowaliśmy pytaniem kiedy otrzymamy odpowiedź. Jak już odpowiedź mamy, to komentarze do tej odpowiedzi pozostawiamy naszym czytelnikom, ale wydaje się nam, że zapis o ograniczeniu strzelania konkurencji zająca tylko z amunicji 28 gramowej zniknął w marcu z treści tej Uchwały Nr 42/2011 ZG PZŁ, chociaż uchwała jeszcze niedawno posiadała chyba taki zapis.
26-03-2012 19:06 ko-s To dobrze ,że się komuś podoba bo czy będzie lepiej ,ciekawiej i bezpieczniej to dopiero się okaże i jaki z tego będzie szkoleniowy pożytek.
26-03-2012 10:56 Pan Sułek Nie wiem dlaczego powstają zaburzenia na łączach PZŁ ,ale mnie się te zmiany podobają.Dokładanie naważek na zającu było faktycznie męczące,a zmiany na kuli,trapie i przelotach podgrzeją bez wątpienia atmosferę i będzie o wiele ciekawiej.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.