DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Radosław Abucewicz10-07-2012
VII Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie

7 lipca 2012 przy pięknej pogodzie i sporej frekwencji uczestników odbył się VII Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie. Plac Wolności, na czas festiwalu zmienił się w wielki kiermasz, na którym można było posmakować żywności tradycyjnej, podziwiać wytwory rękodzieła i obejrzeć a także kupić wiele artykułów łowieckich. Podczas Festiwalu oprócz myśliwych, działaczy PZŁ, mieszkańców regionu nie zabrakło również turystów z kraju i zagranicy, którzy licznie przybyli do Krainy Wielkich Jezior.

Jednym z elementów Festiwalu była prezentacja umiejętności kulinarnych przez zawodowych kucharzy. Podczas tego festiwalu oceniano najlepszą potrawę z sarniny. Część kulinarną poprowadził kol. Grzegorz Rusak znawca kuchni myśliwskiej propagujący nie tylko dziczyznę w programie TV „Ostoja” ale także tradycyjną kuchnię Polską w programie „Smaki Polskie”. Pośród wielu atrakcji można było min. posłuchać solowej gry Piotra Grzywacza, który zaprezentował ,,Rogi myśliwskie od Petersburga do Paryża” ze zbiorów Muzeum Sygnałów Myśliwskich - Piotra Grzywacza z Tucholi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa w namiocie wystawienniczym Nadleśnictwa Bartoszyce, gdzie była przygotowana prezentacja medalowych trofeów łowieckich pozyskanych przez myśliwych rejonu Bartoszyce, obrazy przedstawiające Mazury widziane oczami dorosłych, a dla najmłodszych leśnicy przygotowali konkursy z nagrodami oraz prezentację multimedialną ,,kino leśne” o tematyce przyrodniczo-ekologicznej.

Podczas Festiwalu nie zabrakło również akcentów zdrowej rywalizacji podczas której lokalne koła łowieckie „Cyranka”, „Mazury” i „Żbik” budowały zwyżki na czas. Nie zabrakło również pokazów psów ras myśliwskich z omówieniem cech typowych dla każdej rasy. Za sprawną i propagującą łowiectwo w szerokim społeczeństwie organizatorom należą się gratulacje. Duży wkład pracy i zaangażowanie dla uświetnienia imprezy wmiesili min.: Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i członkowie miejscowych kół łowieckich dzięki czemu turyści, rodziny myśliwych, a i sami myśliwi mieli okazję zobaczyć sporo ciekawych rzeczy, a organizacja łowiecka miała doskonałą okazję do promowania kultury i tradycji łowieckiej.

Brak komentarzy do tej publikacji

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.