DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk05-05-2011
TVN Uwaga - nowe tematy?

W najbliższych dniach odbędzie się WZ członków KŁ nr 18 „Ponowa” w Białej Podlaskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że rytm obrad narzucał będzie zarząd, z którego aż trzech członków oczekuje na rozprawę w Sądzie Rejonowym. Przeciwko Ryszardowi M., Andrzejowi S. i Zbigniewowi L. Prokuratura Rejonowa w Radzyniu wniosła akt oskarżenia do sądu o przestepstwa z ustawy łowieckiej i w listopadzie ubiegłego roku powiadomiła o tym fakcie Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej.

Do chwili obecnej ZO w Białej Podlaskiej kierowany przez Romana Laszuka nie podjął żadnych działań statutowych, które nakazuje mu paragraf 142 ust.3 Statutu PZŁ, cytuję: ..."W przypadku wszczęcia przeciwko członkowi Zrzeszenia postępowania karnego o przestępstwo wymienione w rozdziale 10 ustawy, właściwy zarząd okręgowy zawiesza go w prawach członka Zrzeszenia na okres do zakończenia postępowania karnego. Zawieszenie nie może przekraczać lat 3.”...

Godzi się zauważyć, że także Zarząd Główny PZŁ był już wielokrotnie informowany o fakcie zarówno postawienia zarzutów przez prokuratora jak i fakcie wniesienia aktu oskarżenia do sądu karnego przeciwko tym członkom zarządu KŁ nr 18 „Ponowa” w Białej Podlaskiej.

Podobnie jak w sprawie z przekroczeniami planów łowieckich, które także w tym kole miały miejsce (120 tys. należnego ekwiwalentu oczekuje na ściągniecie), zarówno władze krajowe PZŁ jak i okręgowe nie robią nic wykazując uparcie, że przepisy statutu i przepisy prawa są dla maluczkich, a nie takich figur jak wymienieni wyżej. W końcu nie po to oskarżony Ryszard M. zapraszał na polowania osoby z pierwszych stron gazet, aby teraz podlegać jakimś tam zapisom statutowym.

W razie poświęcenia kolejnej „TVN Uwaga” sprawie zaniedbań prawnych czy okoliczności bardziej wskazujących kumoterstwo i kolesiostwo obowiązujące w „demokratycznym” Zrzeszeniu, niż wyświechtane koleżeństwo, będzie można skierować problem na kolor koszuli osób występujących lub inny nieznaczący szczegół, a "swoi" i tak pozostaną poza prawem. Inaczej działa policja, która wszczęła postępowanie zmierzające do pozbawienia wymienionych wyżej pozwoleń na posiadanie broni.

***

Pozwolenia na posiadanie broni zostali już pozbawieni myśliwi Koła Łowieckiego „Jeleń” w Żółkiewce Artur B. i Waldemar W., którzy w sposób szczególny obchodzili święto Huberta. Artur B. członek zarządu tego koła wraz z Waldemarem W. pobili innego członka koła, strażnika Państwowej Straży Łowieckiej, aby ten nie ośmielał się zwracać im uwagi na popełniane wykroczenia łowieckie. Obaj wymienieni zostali uznani winnymi pobicia i w trybie nakazowym wymierzono im nieprawomocne jeszcze kary pozbawienia wolności, grzywny i zadośćuczynienia poszkodowanemu. Obecnie, po złożeniu odwołania, rozprawa karna obu myśliwych toczy się przed Sądem Rejonowym w Lublinie.

07-05-2011 19:22 gach_ KOL.azil II wcale nie twierdzę, że Prezydent ma Go bronic wręcz przeciwnie.Popelnil przestępstwo powinien ponieść zalużoną karę.Znając Ryszarda M. cel zaproszenia ówczesnego Marszalka byl jeden.Taka znajomość w życiu może się przydać.Tylko taki naiwny ja Ryszard M. może liczyć na pomoc Prezydenta.
07-05-2011 13:45 azil II A dlaczego Prezydent, Kol Bronisław Komorowski miałby dbać o owłosienie Ryszarda M. ?
To iż "zapraszając Bronislawa Komorowskiego na polowanie byl pewny, że w razie klopotów wlos mu z glowy nie spadnie", to jego problem. Dziwić się można liczeniu na Prezydenta RP Kol. Komorowskiego który to miałby się zajmować pomocą (jakiego rodzaju i na czym ona miałaby polegać?) osobie która polowała z Prezydentem i z tego powodu postawiła siebie powyżej reszty obywateli nie respektując obowiązującego prawa. Przestrzeganie prawa obowiązuje również prezydenta, o czym Prezydentowi przypominać nie trzeba, a o czym niestety "zapomniał", lub olewał obowiązujące prawo Ryszard M.

Azil II
07-05-2011 12:05 gach_ Ryszard M. zapraszając Bronislawa Komorowskiego na polowanie byl pewny, że w razie klopotów wlos mu z glowy nie spadnie.Niestety się przeliczyl.Koledzy są przjaciólmi na polowniu,potem pokazują pewną część ciala.
06-05-2011 11:47 Hupert Liber, jesteś za reformami i zmianami, OK. Ale czy widziałeś, albo sam wymusiłeś jakiekolwiek reformy i zmiany w PZŁ przez ostatnie 22 lata, od czasów rewolucji ustrojowej w Polsce? Jeżeli zmian i reform nie można wymusić merytoryczną dyskusją, to może trzeba radykalniejszych sposobów, tak jak robiono to w 1981, żeby za 8 lat doczekać nowej Polski. Ci w 1981 ryzykowali i SP też pewnie ryzykuje, ale bez takich zdecydowanych ludzi, w PZŁ będzie obowiązywał system białoruski, taki sam jaki mielibyśmy, gdyby w 1981 robotnicy nie podjeli radykalnych działań. Wówczas przegrali i może SP przegra, ale przynajmniej próbuje coś zrobić, a ci, którzy go krytykują, najczęściej nic nie robią, a zmian i reform niby oczekują.
06-05-2011 10:24 Liber Stanislaw P. a ty dalej uprawiasz nagonke i podrzucasz tematy tv. Troche marny ten temat i niechodliwy.
Ciekaw jestem na czyje zlecenie działasz? Tak, napuszczaj dalej dziennikarzy na nas. Gratuluje w ten sposob szkodzisz wszystkim myśliwym.
Jestem za reformami i zmianami ale nie poprzez ataki tvn-u.
Uwazam ze popełniasz bład.
05-05-2011 16:09 azil II Tylko TVN i nie zapomnieć o tytułach przynależnych co niektórym odpowiedzialnym za ten stan rzeczy. Np. dr Lech Bloch - przewodniczący PZŁ, łowczy krajowy, TW (Tajny Współpracownik policji politycznej PRL-u).Jabłoński Zygmund - prezes głównego sądu łowieckiego TW (Tajny Współpracownik policji politycznej PRL-u). Gdula Andrzej - prezes Naczelnej Rady Łowieckiej (były szef MSW w PRL-u. Były przełożony TW powyżej wymienionych. Azil II
05-05-2011 15:39 Husky "...Godzi się zauważyć, że także Zarząd Główny PZŁ był już wielokrotnie informowany o fakcie zarówno postawienia zarzutów przez prokuratora jak i fakcie wniesienia aktu oskarżenia do sądu karnego przeciwko tym członkom zarządu KŁ nr 18 „Ponowa” w Białej Podlaskiej...."
Może wolą to usłyszeć z telewizorni?
TVN UWAGA! już pewnie pichci reportaż... :))

05-05-2011 15:03 Stanisław Pawluk ko-s Poczytaj np. tutaj: http://www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=220
05-05-2011 14:36 ko-s Przypomnij o co tych biedaków się czepiają , czy aby nie czynią im krzywdy ?
05-05-2011 12:38 azil II Przede wszystkim TVN. Jeżeli nie pomoże, to pozostało wskrzesić ZOMO i wysłać ich na Nowy Świat, by w sposób im dobrze znany przywołać do porządku prawnego kacyków tam zasiadających. Azil II

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.