DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"17-02-2013
Prokuratura Generalna - głos konstytucjonalisty

Prokuratura Wojciecha SADRAKUŁĘ z Biura Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Generalnej poznaliśmy na rozprawie, po której Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne sądownictwo łowieckie, a Naczelna Rada Łowiecka zawiesiła wszystkie postępowania dyscyplinarne w PZŁ. Redakcja przeprowadziła wywiad telewizyjny z prokuratorem Wojciechem Sadrakułą, którego głównym tematem jest sądownictwo dyscyplinarne w PZŁ, sytuacja po wyroku TK oraz ocena projektu zmian do ustawy 'Prawo łowieckie' przygotowanego przez grupę posłów pod kierunkiem posła Stanisława Wziątka.

Doświadczenie łowieckie, w tym także w łowieckich postępowaniach dyscyplinarnych, droga zawodowa i bardzo bogaty staż w postępowaniach konstytucyjnych pozwoliło naszemu rozmówcy przedstawić rzeczywisty obraz prawnego ulokowania sądownictwa łowieckiego przed i po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Materiał z tego wywiadu podzieliliśmy na cztery części, do oglądania których zapraszamy w kolejnych wydaniach dziennika "Łowiecki". Nasi czytelnicy i widzowie będą mieli dobrą okazję do poznania różnych aspektów tworzenia prawa zgodnego z Konstytucją RP i będą mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat propozycji zespołu posła Stanisława Wziątka.





18-02-2013 18:41 Haluk 30 lat polowania, praktyka w łowieckim wymiarze sprawiedliwości jako rzecznik, prokurator praktyk, kariera zawodowa do Prokuratury Generalnej i to na etat do reprezentowania tej instytucji przed najwyższym bo aż Trybunałem Konstytucyjnym - chyba bedzie miał więcej do powiedzenia niż poseł Wziątek.
17-02-2013 19:24 specmisiek A ja miałem dobre zdanie o Panu Pośle S.W. Zwłaszcza jak zrobił sporo dobrego podczas prac nad nowelizacją Ustawy o Broni i Amunicji....
Teraz nie będę nawet komentował.. Po rostu żal......;-(
Ale po tym jak Prezydent został "przechrztą" dla słupków wyborczych i fotografem z bożej łaski to już małe nadzieje...Ale nadzieja umiera ostatnia... Może jeszcze się ktoś opamięta?...
17-02-2013 12:46 COLTON Mam nadzieję, że prok. Wojciech Sadrakuła będzie brał udział w pracy Biura Analiz Legislacyjnych Sejmu w rozpatrzeniu propozycji ZG zaniesionych przez posła Wziątka do tego Biura.

ad. dziennikarz-redaktor
W nawiązaniu do wywiadu z posłem Wziątkiem

Nie bierz Kolego do bani tego co tu wypisują ws. jakiś tam Twoich pomyłek. Każdy się mądrzy zza monitorka, a jak by mu przyszło wypowiedzieć się na żywo przed publiką, to "miękkie nóżki".

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.