DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"19-02-2013
Prokurator W. Sadrakuła, wywiadu cz.III

Dwa dni temu przedstawiliśmy naszym widzom osobę prokuratora Prokuratury Generalnej Wojciecha SADRAKUŁĘ, konstytucjonalistę reprezentującego Prokuratora Generalnego na rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wczoraj, w drugiej cześci wywiadu Pan Prokurator przedstawił szczegółowo skutki, jakie wyrok Trybunału Konstytucyjnego przyniósł dla ukaranych w sądach łowieckich. W tej czesci wywiadu Wojciech SADRAKUŁA, skomentował zapisy propozycji nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie złożonej do Sejmu przez grupę posłów ze Stanisławem Wziątkiem na czele. W czwatej i ostatniej cześci ten temat będzie kontynuowany.


19-02-2013 18:09 werant Obchody 90 lecia PZŁ zostaną uświetnione przez rzesze "sympatyków" Zrzeszenia, obym się mylił, symptomy są widoczne już teraz po w wielu komentarzach w prasie i nie tylko. Jest determinacja w obronie wizerunku myśliwego ("od przedszkola do ...), o Zrzeszeniu w tym kszałcie zamilczę - Etyka Łowiecka ...
19-02-2013 17:27 Artur123 Werant, o jakiej "coraz większej liczbie członków, negatywnie oceniających zarządzanie Zrzeszeniem", mówisz :-)? Przecież według największych harcowników Łowieckiego, takich narzekających jest w skali całego kraju zaledwie kilkunastu, co najwyżej kilkudziesięciu :-). Cała reszta wręcz kwitnie w tej oazie przeogromnej szczęśliwości i gotowa jest życie oddać w obronie Polskiego Związku Łowieckiego. No, zwłaszcza pewna grupa najbardziej fanatycznych obrońców jedynego słusznego modelu łowiectwa w Polsce.
19-02-2013 17:20 werant Przepisywanie ma określony cel sam w sobie.
Ustawodawca zobowiązał PZŁ do uchwalenia przez KZD statutu, którego zasady postępowania wewnątrzorganizacyjnego obecnie nagminnie są łamane przez organy kół łowieckich i organy Zrzeszenia, a odzwierciedla ten stan rzeczy, coraz większa liczba członków, negatywnie oceniających zarządzanie Zrzeszeniem.
Wypowiedź prokuratora W. Sedrakuły jest "kubłem zimnej wody na głowę posła S. Wziątka i innych tworzących projekt".
19-02-2013 16:48 Artur123 Przepisali, przepisali, a co nie mieli przepisać ... Wiele przepisanych zapisów powstało jeszcze w ubiegłym tysiącleciu, a do ich utworzenia zatrudniono najbardziej tęgie mózgi, jakimi kiedykolwiek dysponował PZŁ. Te zapisy, podobnie jak całe PZŁ, są bliskie doskonałości; dlaczegóż więc nie mogą trwać wiecznie? Teraz TK tylko przypadkowo coś sobie ubzdurał, więc trzeba żywcem przenieść je ze Statutu PZŁ do ustawy Prawo łowieckie, a z całą pewnością łowiecka karuzela będzie kręciła się dalej. Na wieczną chwałę Polskiego Związku Łowieckiego.
19-02-2013 15:50 COLTON "...przepisali statut PZŁ" - buhahaha...
19-02-2013 12:59 MAUZES Grupa posłów z Panem Wziątkiem na czele zapomniała przedstawić projekt ustawy Prokuraturze Generalnej! Hmmm kabaret:))))

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.