DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic15-03-2013
Problem Janusza Dzisko

Lek. med. wet. Janusza Dzisko, Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie, który jest obecnie w PZŁ członkiem Mazurskiej Okręgowej Rady Łowieckiej i przewodniczącym jej Komisji Promocji Łowiectwa, a wcześniej był sędzią Okręgowego Sądu Łowieckiego w Olsztynie, poznaliśmy w reportażu Dziennika o tym, jak z kolegą z koła polowali na byka po wpisaniu się o 1:00 w nocy, strzelając około 3:30 dwunastaka, którego "przez przypadek" zabrano i poćwiartowano nie zgłaszając odstrzału. Tam też pisałem o przekręcie na wadze odyńca, którego Janusz Dzisko nie miał w odstrzale, więc przymusił skupowego, żeby z odyńca zrobić przelatka.

Dzisiaj przestępstwo przekręcenia odyńca na przelatka jest już prawomocnie ocenione wyrokiem sądu, a choć uznany winnym oskarżony udaje, że sprawy nie ma, o czym można usłyszeć z jego ust. Janusz Dzisko wypowiedział się na temat swojej "przygody" z omijaniem prawa w Radiu Olsztyn. W nagraniu jest też wypowiedź Łowczego Okręgowego w Olsztynie Dariusza Zalewskiego, który przestępstwo członka Mazurskiej Okręgowej Rady Łowieckiej sprowadza do konfliktu w kole, w którym gdyby był inny zarząd, najlepiej z Januszem Dzisko, to problemów by nie było. No pewnie, ani sprawa strzelonego w nocy byka, ani polowanie na odyńca bez odstrzału na pewno nie wyszłyby na światło dzienne, bo działaczom w PZŁ wolno więcej. Ot pełny obraz tego jak nisko upadł dzisiaj Polski Związek Łowiecki.
19-03-2013 12:50 jani Czemu usunięto? Chamstwo i prostactwo trzeba piętnować i pokazywać ku przestrodze, a nie skrywać! Mnie to nie mogło obrazić, bo obrazić mnie może tylko równy mnie, a on tego nie zrobi! Już czas, by to, co właśnie przynosi ujmę łowiectwu, wypalić gorącym żelazem!
19-03-2013 08:16 Troper Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
18-03-2013 18:35 jani Kol. Troper, kup sobie słownik języka polskiego!
Mnie nie interesują sprawy tamtejszych lekarzy, więc się nie wypisuję w sprawie. Pomimo, że mam inne zdanie na temat wszelkich personalnych rozgrywek, trudno mi przychodzi akceptowanie niewiedzy gramatycznej (wyznaję zasadę: Nie wiem, nie piszę!).
A więc:
1 nie przekręcam nicków (tak jak i nazwisk!)
2 pierwsze zdanie inkryminowanego felietonu zaczyna się od 4. przypadka zależnego, a więc kogo? Lekarza...
3 w zamieszczonym skrócie "Lek. med. wet." należy odczytać: lekarza medycyny weterynaryjnej
"Medycyna weterynaryjna (potocznie weterynaria) – nauka traktująca o chorobach zwierząt, ich leczeniu oraz profilaktyce, higienie produktów pochodzenia zwierzęcego oraz zajmująca się ochroną ludzi przed chorobami pochodzenia odzwierzęcego".
4 czwarty przypadek to Biernik.
O ileż łatwiejsze byłoby życie, gdyby każdy wypowiadał się na tematy sobie znane, a inne tylko czytał!
Co wcale nie znaczy, że zgadzam się na to, co tam piszą i wyczyniają!
18-03-2013 10:59 Troper Kol. Hulak napewno nie ale te stanowisko jest przypisane do posiadanych kwalifikacji lekarz med to nie wetrynarz. Ale w tym kraju wszystko możliwe.Ja pomyliłem się Wojewódzki Inspektor Sanitarnego z Wojewódzkim Inspektorem Weterynarii.Przepraszam za pomyłkę.Pozdr DB
18-03-2013 06:27 Haluk Troper! Czy ktoś broni lekarzowi medycyny weterynaryjnej być dyrektorem Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej???
17-03-2013 18:16 Troper Kol.Januszu Kibic jak lekarz medycyny to nie lekarz weteryrarii, to albo to. Bo lekarz medycyny leczy ludzi, a lekarz weterynarii leczy zwierzęta. Poizdr DB
16-03-2013 06:46 Haluk Pewien schyłkowy nemrod z KŁ "Łabędź" w Małdytach strasznie na starosc wziął się za internet. Biega po wątkach i krytykuje lowiecki.pl Ostatnio dał popis odnosząc się do tekstu o Januszu Dzisku w którym podane są linki do Polskiego Radia a tam w sprawie skazania tego "łetycznego" myśliwego za okradanie swego koła wypowiada się min. sędzia sądu okręgowego, prezes koła, łowczy okręgowy i oczywiście sam skazany. Nemrod o nicku "Kowal" członek KŁ 'Łabędź" w Małdytach pisze reagując na inne idiotyczne treści, że on w poniedziałek dowie się więcej "u źródeł" bo relacja na lowieckim.pl to relacja "nawiedzonego Staśka"!
Gdyby nie wiek "Kowala" i jak po jego wpisach dalece posunieta demencja starcza to gotów byłbym pomyśleć, że całe koło "Łabędź" to zbieranina takich, co to mając na tacy podane wypowiedzi najbardziej zainteresowanych osób i słuchając ich w sposób bezmyślny a nawet idiotyczny kwestionują ich treść! Jeśli według "Kowala" w spisku przeciwko Januszowi Dzisko wzięło udział tyle osób od jakiegoś szaraczka z Lublina po sędziego sądu okregowego w Olsztynie to chyba pora na konkretna wizytę u specjalisty. Chyba, że takie kwiatki w Kole Łowieckim "Łabędź" w Małdytach to norma ugruntowana faktem, że "Kowala" koło usadawiało w przeszłości na wielu eksponowanych stanowiskach w strukturach łowieckich. Redakcja chocby z ciekawości socjologicznej powinna zainteresować się tym zjawiskiem.
15-03-2013 15:29 COLTON Dlaczego w Łowcu Polskim nie publikują jak to "wielcy działace PyZytŁy" kłusują? A czym się różni udowodnione kłusownictwo pana Dzisko od udowodnionego złodziejstwa? A tym, że wykonywane było z użyciem broni panie Pasternak.
15-03-2013 13:26 MAUZES Kolego Stanisławie!

Pokorny ten skazany z show dzik/jeleń:(

Może dyplom dostanie jak Mieczysław T. od MORŁ/ZO PZŁ?!

Gratulacje dla redaktora Janusza Kibica za reportaż!
15-03-2013 13:05 Stanisław Pawluk Janusz Dzisko podał Stanisława Pawluka (upatrując w nim Janusza Kibica) do sądu w Olsztynie. Jak widać obaj straaaaaasznie się lękają!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.