DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk10-05-2013
SENAT o prawie łowieckim cz. 1

Po długim okresie bezczynności wokół spraw łowiectwa aktualnie mamy wysyp objawów "troski" zarówno o myśliwych jak i o to aby stworzyć podstawy prawne dla ich dyscyplinowania. Wprawdzie brak rzeczników dyscyplinarnych i sądów łowieckich od 6 listopada 2012 nie przyczynił się do spadku dyscypliny to aktualnie trwają intensywne prace nad projektami ustawy prawo łowieckie. Swój projekt przygotowuje słynna już grupa posłów z posłem Stanisławem Wziątkiem na czele, kolejny projekt nad którym trwają prace to projekt rządowy. Trzeci projekt realizuje senat. W dniu 8 maja 2013 odbyło się posiedzenie trzech połączonych komisji senackich w trakcie którego dokonano pierwszego czytania nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie. Przedstawiamy pierwszą cześć tych obrad w trakcie której stanowiska w sprawie nowo tworzonych przepisów zajęli przedstawiciela Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego oraz zaproszeni goście w tym adwokat Miłosz Kościelniak Marszał forumowy "Miłosz". Zasadniczym motywem tej debaty były kary dla myśliwych w tym dla tzw. myśliwych dewizowych. Na kanwie omawiania kar za łamanie zasad selekcji osobniczej wyłonił się problem zasadności tej selekcji gdzie popierając wynikami badań naukowych i wynikami z ocen poroża zakwestionowano jakość i zasadność prowadzonej selekcji samców zwierzyny płowej.

Inne równie ciekawe tematy jak wysokość kar dyscyplinarnych, katalog czynów karalnych itp. poruszane w trakcie tych obrad przedstawimy w kolejnych odcinkach relacji filmowej. Następny odcinek jutro.


12-05-2013 15:42 Artur123 Na mojego nosa, szkoda czasu na śledzenie losów projektów – senackiego i grupy posłów. Szkoda też energii senatorów i posłów, a także osób zaproszonych, na debaty nad tymi projektami zmian w ustawie Prawo łowieckie. Lepiej byłoby spożytkować ją na inne prace i to kompletnie nie związane z prawem łowieckim.
Jeżeli projekt zmian w ustawie stał się przedmiotem zainteresowania Rządu RP, który ma w Sejmie większość, to on de facto ostatecznie zadecyduje, jaki kształt ma mieć to prawo. Oby za projektem rządowym nie stał ... Nowy Świat (na szczęście chyba nie stoi :-), a na pewno będzie dobrze. Dla kogo? Dla polskiego łowiectwa, a może przede wszystkim dla szerokiego kręgu tej części społeczeństwa, dla której nie są obojętne prawne regulacje, dotyczące właśnie łowiectwa.

Z dużą przyjemnością i nadzieją wysłuchałem wystąpienia pani Niny Dobrzyńskiej z MŚ, która wyraźnie zasugerowała, aby bractwo po prostu dało sobie spokój z projektowaniem nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Rząd będzie miał własny projekt nowelizacji, a prace nad nim intensywnie trwają. Pozdrowionka więc dla sympatycznej pani Niny.
12-05-2013 13:56 Troper Koledzy serce mnie boli, że takie bezmózgowcy z PO dedcydować chcą o tym co TK nakazał, przewcież oni nie mają żadnej wiedzy na temat łowiectwa, a ci z psełdo doradcy ZG PZŁ to są tak ograniczeni że teudno ich słuchać.a co tyczy jeszcze się sprawy w ustawie winno być zapisane w jakim terminie ZG PZŁ winiem odpowiadać na wszystkie pisma skierowane do nich.
10-05-2013 19:44 MAUZES ad.wosiu
selekcyjne, smaczne, "dewizowe" i dla działaczy PZŁ!
10-05-2013 19:34 wosiu Pierwszy raz słysze że mamy w Polsce dwa rodzaje rogaczy. Selekcyjne i smaczne. Dobre...hahaha
pozdrawiam
10-05-2013 16:59 COLTON Kolejny już raz "paster-banda" nic rzeczowego, merytorycznego i przekonującego Senatorom nie przekazała, a ja kolejny raz powtarzam - nieudacznicy i nieudolni !!!
Co po waszym ponad 60 stronicowym elaboracie ws. opinii do propozycji poprawek do Ustawy Prawo Łowieckie? Czy Senatorowie mają czas na czytanie waszych "półbzur"? Sam usnąłem jak to czytałem:) Jak nie potraficie odpowiedzieć na najprostrze pytanie Senatora, to nie macie jego głosu bo nie jesteście wiarygodni - proste.
Nie mówcie i nie piszcie już nic, bo szkoda czasu innych osób z komisji.
"Śśśkłatki" nie wy będziecie ustalać.
Teraz zajmijcie się już od dziś dla naszego dobra, propozycją struktury 16-sto okręgowej PZŁ w ZG. Przydzielaniem obwodów dla kół /po odpowiednim opiniowaniu/ powinny zająć się LP - czyli inżynierowie a nie społecznicy rodem PRLu i SB. Koniec coraz bliżej tego łachmaniarstwa i dyktatorstwa przez układy w ZG i pijaków łowczych w niektórych ZO PZŁ. Jak wam zaczną patrzeć na łapska to i społeczników w ZG, NRŁ i przy ZO ubędzie - zakład? a koła łowieckie dalej będą - lepsze lub słabsze ale będą.
Teraz już jestem przekonany, że to forum czytają Senatorowie i posłowie, a co najważniejsze wyciągają obiektywne wnioski i dają im wyraz na posiedzeniach komisji. Nie ważne, że na komisji są docinki POwców do PiSowców itp. ale sprawy Naszej przyrody i partycypujących w niej ponad 113 tyś myśliwych są potraktowane bardzo poważnie nawet poprzez to spotkanie trzech środowisk. Tak właśnie powinno od dawna wyglądać "modelowanie" Polskiej Gospodarki Łowieckiej przez organy PZŁ. Nie było by to takie strachliwe dla was jak teraz. Zamyknęliście się na tym Nowym Świecie jak w słoiku z zardzewiałą zakretką, która nadaje się tylko na śmietnik.
10-05-2013 15:20 MAUZES Tylko przedstawiciele PZŁ pitoli nie do rzeczy!!!

Już myślałem, że powołując się na okręg warm-mazur przytoczy haniebne poczynania okręgowych vipów...

Co do składki prawidłowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10-05-2013 15:12 azil II Pasternaka ustalanie składki boli........."wprowadzenie tego rodzaju zapisu byłoby naruszeniem pewnej JAKIEJŚ OGÓLNIE PRZYJĘTEJ...... Tak OGÓLNIE..... i do tego JAKIEJŚ.... przyjętej przez Blocha i jego kamratów....

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.