strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: zawieszeni
Data: 30/06/2006
Publikacja: 01/07/2006
Pytanie: Członek koła pomówił dwóch innych członków o kradzieże i z ich oskarżenia toczy się proces karny. WZ podjęło uchwałę o zawieszeniu oskarżycieli w prawach członków koła, a dyskusja i głosowanie odbyło się poza porządkiem obrad. Zawieszeni nie uczestniczyli w zebraniu. Czy WZ mogło taką uchwałe podjąć i co dalej można z tym zrobić?


Odpowiedź:
Uchwała tak jest niezgodna ze statutem PZŁ i powinna być bezwzglednie uchulona przez ZO PZŁ. Należy złożyć odwołanie do ZO PZŁ w ciagu 14 dni od dnia podjęcia uchwały, za pośrednictwem zarządu koła. Uchwale należy zarzucić, że:
1. Nie było sprawy podjęcia takiej uchwały w porządku obrad WZ
2. Nie ma pojęcia "zawieszenie w prawach członka koła" jako kompetencji WZ.
3. Rozstrzyganie spraw osobistych między członkami koła, a do tego tych rozstrzyganych przez niezawisły sąd, nie może być przedmiotem rozważań członków koła lub jego organów.

Zawiesić w prawach członka koła może zarząd koła w postępowaniu porządkowym, a nigdy WZ, ale takiego postępowania zarząd koła jak rozumiem nie wszczynał.

Sprawy między członkami koła, nie dotyczące zadań, obowiazków i praw członka koła, a taką sprawą jest oskarżenie o pomówienie, nie powinny być w ogóle przedmiotem rozważań członków koła, jego zarządu i walnego zgromadzenia.

Wykonanie uchwały zaskarżonej do organu odwoławczego wstrzymuje jej wykonanie do czasu rozpatrzenia odwołania przez organ odwoławczy, chyba, że statut PZŁ stanowi inaczej. Ponieważ nie ma w statucie pojęcia "zawieszenia w prawach członka koła" przez WZ i odwołań od takich uchwał, wykonanie takiej uchwały WZ zostaje wstrzymane w momencie złożenia odwołania do ZO PZŁ.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.