strona główna forum dyskusyjne


KOMENTARZE REDAKTORA SERWISU
12.09.2004Informacja w naszym Związku

Żyjemy w dobie, w której dostęp do informacji stał się prawem obywateli i standardem działania organów państwowych, instytucji, stowarzyszeń i każdej innej jednostki działającej publicznie. W podobny sposób, jak mniemam, chcą działać organa naszego Związku. ZG ma swój organ, w którym prezentuje swoje stanowisko w różnych sprawach, a bardziej prężne ZO starają się wydawać własne pisma. Członkowie Związku czerpią też informacje z komunikatów, które otrzymują od organów Związku i oczywiście z wszystkich dostępnych publikatorów wydawanych w obszarze łowiectwa.

Nowym źródłem informacji stało się Forum naszego serwisu. Jego novum to możliwość przekazywania informacji nie tylko od góry w dół, ale również w strukturze poziomej pomiędzy jego użytkownikami, a przede wszystkim z dołu do góry, bo wybrani przez nas do władz i organów Związku otrzymują z Forum bieżącą informację o nurtujących szeregowych członków sprawach, problemach, opiniach, komentarzach i poglądach. Czy chcą i umieją tę informację wykorzystać nie było jeszcze okazji sprawdzić. Będzie jednak do tego dobra okazja, która nie tylko pokaże czy informacja idąca z dołu do góry jest wykorzystywana, ale również powinna pokazać jaki wpływ na decyzje podejmowane w organach Zwiazku mają poglądy i opinie szeregowych jego członków.

Okazją tą są prace nad nowym statutem Związku. Reprezentant PZŁ zapowiedział na forum oficjalnej strony Związku www.pzlow.pl, że dyskusja nad statutem rozpocznie się jak tylko uchwalone zostaną zmiany do ustawy 'Prawo łowieckie'. Ponieważ od uchwalenia tych zmian mijają już dwa miesiące, a w ostatnim ŁP przewodniczacy komisji statutowej poseł Jerzy Czepułkowski zapowiedział intensyfikacje tych prac, redakcja serwisu wystąpiła do niego z prośbą o udostępnienie użytkownikom serwisu bieżących materiałów z prac komisji. Dzięki publikacji w serwisie tych informacji, członkowie komisji będa mogli poznać opinie i poglądy polskich myśliwych na dyskutowane rozwiązania, aby te wybrane i przyjęte przez komisję cieszyły się poparciem jak najszerszego grona członków PZŁ. O stanowisku w tej sprawie posła Jerzego Czepułkowskiego poinformujemy w serwisie, jak tylko otrzymamy od niego odpowiedź.

Piotr Gawlicki


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.