strona główna forum dyskusyjne
  


Poraz czwarty w Połczynie Zdrój spotkali się myśliwi z całego kraju, aby wspólnie krzewić kulturę i etykę łowiecką, dyskutować o łowiectwie oraz biesiadować. Każdy myśliwy mógł tutaj spotkać pasjonatów z każdej dziedziny łowieckiej począwszy od rodzinnych zespołów muzycznych, sygnalistów, kynologów, sokolników, mistrzów strzelectwa czy kolekcjonerów z Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej . Sygnały i muzyka myśliwska towarzyszyła przez cały okres trwania spotkania.

W parkowym amfiteatrze oklaskiwano występy : Zespołu Rodzinnego Wylegałów - "Bażant" z Chrzypska Wielkiego, Witolda Sikory z córką Martą, Zespołu Sygnalistów Mieczysława Skrzypca z Koszalina, Zespołu Rodzinnego Gocalińskich z Ząbek k/Warszawy, Szymon Maćkowiak i zespół "Cerwidy", Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Głuszec" pod kierownictwem Grzegorza Herbaczewskiego ze Szczecinka ponadto wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płoty, Kameralny Chór Mieszany "Cantus" z Centrum Kultury w Połczynie Zdrój pod dyr. Bolesława Kruka, zespół jazzowy "Dixieland" pod kierownictwem Henryka Teplickiego z Koszalina.

Nadleśnictwo Połczyn Zdrój przedstawiło pokazy multimedialne między innymi takie filmy - "Jeleń i sarna", "Dzik", "Korzenie lasu", "Tu był człowiek", "Ptaki lasów", "Ptaki wód i łąk".Firma "Artemis" z Drawska Pomorskiego - sponsorowała kilka projekcji filmu "Makrokosmos".

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku zorganizowała konkurs "Przyjaciel Lasu" z wiedzy o lasach RDLP Szczecinek.

Na strzelnicy w Łężku przeprowadzono zawody strzeleckie - "Turniej Dubletów o Flintę Wojewody Zachodniopomorskiego" - pod fachowym okiem organizatora Włodzimierza Pilarza.

Tradycyjnie jak co roku nie zabrakło i konkursu gastronomicznego na bigos myśliwski "O złoty kociołek DARZ BÓR 2004".

W parku zdrojowym został zorganizowany tak zwany "Rynek myśliwski" gdzie na stoiskach prezentowały się instytucje, firmy, wytwórcy, rzemieślnicy. Nasze stoisko reprezentowane przez Karola i Bogusia było dość licznie odwiedzane przez naszych forumowiczów. Gdzie każdy kto nas odwiedził otrzymał naklejkę z logiem naszej strony.

Jako filatelista muszę poinformować że uszczęśliwiono moją pasję. Wydano oficjalną kartę pocztową, którą można było podstemplować stemplem, który nie spełniał roli kasownika, a jedynie był jako stempel okolicznościowy. Ponadto organizator zadbał również i o mały kąsek dla kolekcjonerów, przygotowując dwa rodzaje oznak ze spotkania. Jeden wykonany metodą rzemieślniczą, a drugi metodą komputerową.

W uzdrowisku "Podhale" otwarto wystawy towarzyszące:
  • wystawa fotografii - Ryszard Czaplewski Połczyn Zdrój, Klaus Nigge - Niemcy,
  • wystawa kronik kół łowieckich okręgu koszalińskiego,
  • wystawa Nadleśnictwa Połczyn Zdrój,
  • wystawa obrazów "Piórko - detal świata III" Anna Ziębla z Elbląga,
  • olej Olgierda Tomaszewskiego z Grodziska Wielkopolskiego,
  • obrazy olejne Mirosława Szunia z Żar.
W kinie "Podhale" odbyło się seminarium: "Reintrodukcja żubra na Pomorzu Zachodnim" - prof. dr hab. Andrzej Bereszyński - Katedra Zoologi AR w Poznaniu.

W sobotni wieczór w Kołaczu ponad pięść set osób wzięło udział w Wielkiej Biesiadzie Myśliwskiej gdzie poznawano się na wzajem dyskutując o problemach współczesnego łowiectwa, odświeżano stare znajomości, tańczono i biesiadowano do białego rana.

Na zakończenie IV Ogólnopolskiego Spotkania Myśliwskiego w amfiteatrze odbył się pokaz psów myśliwskich przygotowany przez Komisję Kynologiczną ZO PZŁ Koszalin.

Spotkanie uważam za dość dobrze zorganizowane i które upłynęło w niepowtarzalnej koleżeńskiej atmosferze i życzę organizatorom, a zwłaszcza przemiłej Agnieszce dalszych sukcesów organizacyjnych. Kto nie był niech żałuje, a kto był na pewno przyjedzie następnym razem. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Bogusław Bauer - BOGUŚ


Wróć do strony głównej IV Ogólnopolskich Spotkani Łowieckich "DARZ BÓR" 2004

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.