strona główna forum dyskusyjne


























Zdjęcia ostatnio dodane



Odcedzanie raków po płukaniu. Syn woli je wysypać, a potem znów je pozbierać, niż przykryć pokrywą i odlać wodę.Odcedzanie raków po płukaniu. Syn woli je wysypać, a potem znów je pozbierać, niż przykryć pokrywą i odlać wodę. Nie dlatego, że wiadro ciężkie, ale dlatego, że można znów je połapać.
11-09-18 17:50
autor: rales
11-09-18 17:50
autor: rales
10-09-18 14:40
autor: o.m.c. stażysta
10-09-18 09:26
autor: andrzej_0077
10-09-18 09:26
autor: andrzej_0077
121 kg ale oręża nie było wszystko połamane została jedna fajka. Na drugi dzień trafił ten już mniejszy 80 kg też bez oręża bo kukurydziak i też poszedł bez farby i lekkie poszukiwania przez moją jamniczkę. Pies wartowniczy (tika),to był jej dzik bo znalazła i go pilnowała jak tylko mogła
09-09-18 15:24
autor: sumada
08-09-18 13:52
autor: tsabinek
08-09-18 13:52
autor: tsabinek
08-09-18 13:52
autor: tsabinek
07-09-18 17:44
autor: sumada
Przygoda łowiecka w dzikozachodniopomorskim dobiegła końca. Kolejny raz miałem możliwość przebywać w przepięknych rejonach ziemi złocienieckiej w towarzystwie przemiłych ludzi i jednocześnie wspaniałych myśliwych. Koleżeństwo, etyka łowiecka są tu na porządku dziennym. Dzięki Radku za zaproszenie. Pozdrawiam wszystkich Kolegów, z ktorymi miałem przyjemność się spotkać. Darzbór 🌲🌲🌲	Przygoda łowiecka w dzikozachodniopomorskim dobiegła końca. Kolejny raz miałem możliwość przebywać w przepięknych rejonach ziemi złocienieckiej w towarzystwie przemiłych ludzi i jednocześnie wspaniałych myśliwych. Koleżeństwo, etyka łowiecka są tu na porządku dziennym. 
Dzięki Radku za zaproszenie.  Pozdrawiam wszystkich Kolegów, z ktorymi miałem przyjemność się spotkać. Darzbór 🌲🌲🌲W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku, ale z innego domu, niż poprzednia. Trochę mniej zużyta, ale bez klapy na schowku w kolbie, i bez wyciora - prawdopodobnie trafił do kolejnej broni.
W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku, ale z innego domu, niż poprzednia. Trochę mniej zużyta, ale bez klapy na schowku w kolbie, i bez wyciora - prawdopodobnie trafił do kolejnej broni.
Kurek i spust działają bez zarzutu.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku, ale z innego domu, niż poprzednia. Trochę mniej zużyta, ale bez klapy na schowku w kolbie, i bez wyciora - prawdopodobnie trafił do kolejnej broni.
07-09-18 08:49
autor: Felek
07-09-18 08:49
autor: Felek
06-09-18 20:05
autor: rales
06-09-18 20:05
autor: rales
06-09-18 20:05
autor: rales
W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku, ale z innego domu, niż poprzednia. Trochę mniej zużyta, ale bez klapy na schowku w kolbie, i bez wyciora - prawdopodobnie trafił do kolejnej broni.Dwie dorosłe, straciły lęg. Nie one jedne - to wynik największej w historii suszy w Szwecji.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu lefoszówka, rewolwer pomysłu Kazimierza Lefauchex'a. Podczas Powstania Styczniowego w rękach polskich było ich kilkaset - dla porównania w tym samym czasie podczas amerykańskiej wojny secesyjnej obie strony kupiły ich 14 tysięcy, mając już kilka tysięcy wcześniej zakupionych lefoszówek. I podczas wojny zakupiono 10x więcej, tzn 140-150 tysięcy rewolwerów produkcji amerykańskiej.. Oznaczenie ELG = fabryka syna Kazimierza, tj Eugena Lefauchex'a. Litery w owalu bito w latach 1866-93, ale korona powyżej byla bita do roku 1877. Rewolwer ten był brany nie tylko na wyjazdy turystyczne do Danii i Niemiec, ale również na polowania na postrzałki - zachowało się zdjęcie prapradziadka obecnego właściciela z polowania, z tym rewolwerem za pasem.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu lefoszówka, rewolwer pomysłu Kazimierza Lefauchex'a. Podczas Powstania Styczniowego w rękach polskich było ich kilkaset - dla porównania w tym samym czasie podczas amerykańskiej wojny secesyjnej obie strony kupiły ich 14 tysięcy, mając już kilka tysięcy wcześniej zakupionych lefoszówek. I podczas wojny zakupiono 10x więcej, tzn 140-150 tysięcy rewolwerów produkcji amerykańskiej.. Widać na skraju bębna otwory na iglice/trzpienie naboi trzpieniowych. Rewolwer ten był brany nie tylko na wyjazdy turystyczne do Danii i Niemiec, ale również na polowania na postrzałki - zachowało się zdjęcie prapradziadka obecnego właściciela z polowania, z tym rewolwerem za pasem.
W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu lefoszówka, rewolwer pomysłu Kazimierza Lefauchex'a. Podczas Powstania Styczniowego w rękach polskich było ich kilkaset - dla porównania w tym samym czasie podczas amerykańskiej wojny secesyjnej obie strony kupiły ich 14 tysięcy, mając już kilka tysięcy wcześniej zakupionych lefoszówek. I podczas wojny zakupiono 10x więcej, tzn 140-150 tysięcy rewolwerów produkcji amerykańskiej.. Rewolwer ten był brany nie tylko na wyjazdy turystyczne do Danii i Niemiec, ale również na polowania na postrzałki - zachowało się zdjęcie prapradziadka obecnego właściciela z polowania, z tym rewolwerem za pasem.
06-09-18 20:05
autor: rales
06-09-18 20:03
autor: rales
06-09-18 19:56
autor: rales
06-09-18 19:56
autor: rales
06-09-18 19:56
autor: rales
Młoda kokoszka wodna.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku. "Szczerbinka" nie ma szczerby, więc ta nazwa jest nieodpowiednia. Kiedyś stosowano taką właśnie płytkę bez nacięcia, a przy wietrze bocznym celowano 'osadzając' muszkę na rogiem płytki, a nie nad jej środkiem.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku. Tu inna strzelba, z innego domu - ta ma szczerbinkę 'szczerbatą', podobną do stosowanych współcześnie.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku. Muszka, i wycior z grajcarem - na pierwszym zdjęciu był umieszczony pod lufą.Czy o kaczkach też można powiedzieć "buchtują"?? Chyba za długo mieszkam za granicą, i zaczyna mi brakować rozeznania w słownictwie..
06-09-18 19:55
autor: rales
06-09-18 19:51
autor: rales
06-09-18 19:51
autor: rales
06-09-18 19:51
autor: rales
06-09-18 19:50
autor: rales
W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku. Kurek odciągnięty.W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku. Schowek w kolbie. Dwie kulki z prawej to pocisk podwójny, podobny do powszechnego w Rosji пуля трио - bardzo skuteczny zarówno przy dochodzenia postrzałka, jak i w samoobronie. Aby zmniejszyć masę pocisków - są one przycięte, łączny ciężar obu na pewno powoduje większe ciśnienie podczas strzału, ale też znacznie mniejsze, niż przy nieprzyciętych kulkach..W wielu szwedzkich starych domach, obok żelazka na duszę i lampy naftowej, jest stara broń (nie tylko) myśliwska. Nie można powiedzieć 'jak kiedyś w Polsce', bo w Polsce tak nie było: ukaz carski z 1861 roku rozbrajał Polaków, a nieco później podobne ograniczenia wprowadzono w zaborze pruskim, i nieco łagodniejszy w austriackim.. Na zdjęciu strzelba kapiszonowa z pierwszej połowy XIX wieku, oraz znacznie rzadsza lefoszówka - rewolwer konstrukcji Kazimierza Lefauchex'a.
06-09-18 19:44
autor: rales
06-09-18 19:44
autor: rales
06-09-18 19:44
autor: rales
06-09-18 14:24
autor: andrzej_0077
06-09-18 14:24
autor: andrzej_0077

Wróć do wyboru galerii <<poprzednie     następne>>

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.