Środa
05.10.2022
nr 278 (6275 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Jeden mniej

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 06:47
Aż tak głupie te lewaki, że nie odróżniają intelektu od perfidii? Niby w jaki sposób trup Urbach przejawił swój intelekt zanim szczezł, bo nie zauważyłem? Został arcymistrzem szachowym jak Duda? Odkrył coś jak Skłodowska? Wynalazł coś jak Łukasiewicz? Jedyne jego znane "osiągnięcie" to bezwstydne podjęcie się hańbiących funkcji, takich jakich ludzie porządni brzydzili się podjąć. Zachwyty nad rzekomym intelektem Urbacha można porównać do dumy zdegenerowanych rodziców, którzy się "chwalą" córeczką: - zobacz pani somsiadko, jaka mundra ta nasza Dżesika! Jusz nie pracuje na kasie w Biedronce, zmnieniła pracę i tera pracuje krucej i zarabia pinć razy wieńcy! - a gdzie teraz pracuje? - w agencji towarzyskiej!😋

Autor: J.Chudy  godzina: 07:44
Do tej chwili byłem przekonany, że GŚ, to kolejne wcielenie .uja, a to Marek Suski nas odwiedził. Witaj Caryco Kasieńko - światłości ty nasza. ;-)))))))))

Autor: jerzyd  godzina: 08:30
mierny doktorzyna to i mierny pisarczyna

Autor: narzynacz  godzina: 08:38
Jedna z większych kanalii poszła do piachu ... Piekło się cieszy . Ma miejsce w kotle obok gebelsa ...

Autor: WIARUS  godzina: 09:35
Miejsce pochówku Urbana wzbudziło wielkie kontrowersje (lowiecki.plhttps://twitter.com/pjotrowicz/status/1576871508693389312?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1576871508693389312%7Ctwgr%5E9455cccee39f9886dea73f8065b2fd4a6b680141%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F440749miejsce-pochowku-jerzego-urbana-wzbudzilo-szok-to-powazki)


Autor: nacomito  godzina: 10:40
Gwoli ścisłości z 6:47 Wuju, ale zaatakowałeś chochoła!!! -:)))))) Może jeszcze raz: "Po co się odnosić do meritum? Oceniać to, co i jak pisał i jak to odbierali ludzie? Nie za Jaruzela, a w czasach, w których zaledwie kilka lat wcześniej, z powodu chęci wprowadzenia, za wszelką cenę, jedynie słusznej ideologii, rzeczywiście strzelano w tył głowy!!!" Wujo, przeczyta ( jak będzie chciał), zrozumie ( jak potrafi), poczyta teksty J.U. z tego okresu ( przynajmniej kilka, a nie jeden pasujący pod wuja tezę) i wtedy niech polemizuje! Odmawianie J.U. talentu, intelektu i poczucia humoru, świadczy wyłącznie o oceniającym. Czym innym jest ocena politycznej działalności J.U., do której się nie odnosiłem i nie oceniałem! Tak gwoli ścisłości: Przypuszczam, że gdyby doszło do sytuacji odwrotnej ( to wujo był rzecznikiem rządu, a J.U. ocenia na łowieckim), to zachowując całkowitą wujową negację, zrobiłby to z większą finezją....

Autor: MAK  godzina: 11:33
"Odmawianie J.U. talentu, intelektu i poczucia humoru, świadczy wyłącznie o oceniającym." Talent, intelekt, poczucie humoru..... To wszystko wzrasta wprost proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i przemocy która stoi na straży takiego stołka. Takie stanowisko zajmuje np. sekretarz ONZ i jego wspólnicy ! (lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=8If5X_KR6Pg) i można im skoczyć tak samo jak kiedyś Urbanowi !

Autor: nacomito  godzina: 13:09
Następny, dla którego historia zaczyna się od czasów, gdy net trafił pod polskie strzechy i oceniający z pozycji dnia dzisiejszego! Pokaż jakie stołki stały za J.U. w latach 1957-61 i 1964-69?! Skąd się wzięli Jan Rem i Jerzy Kibic?! Piszę o Urbanie z lat Bieruta i Gomółki!!! Moja ocena tego co robił za Jaruzela, jest zbyt ..... powiedzmy, niejednoznaczna i złożona, by się nią dzielić z kimkolwiek. Nie zadowoli ani jednej, ani drugiej strony sporu, toczącego się między "polskimi plemionami". Więc pozostaje moją. Zaś tezę o talencie, intelekcie i humorze J.U. podtrzymuję!

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:47
Z reguły o zmarłych źle nie mówię. Powiem więc dobrze. Obecne władze korzystają z dorobku p. Urbana a szczególnie z hasła , cyt.: Rząd się wyżywi w obecnej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Nie ważne jak będzie źle, ale Polacy więcej wiary w te w/w słowa, politycy u koryta władzy przetrwają i nie będzie im źle. ( * )

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 15:21
Uczciwa MENDA zerujaca na systemie ktora powiedziala szaremu obywatelowi gdzie jego miejsce.

Autor: WIARUS  godzina: 19:48
    Jeśli wszystko poszło dobrze, a mam nadzieję że droga nie była zbyt wyboista, bo zgodnie z wykładnią tzw. myśli chrześcijańskiej i w przekonaniu modelowych chrześcijan, droga do tamtego, lepszego świata, to coś wspaniałego, miód i sama przyjemność, więc jeśli to wszystko prawda, to mam nadzieję a nawet głębokie przekonanie mam, że właśnie w tej chwili kolega Urban pije gdzieś na zapleczu pierwszą wódkę z kolegą Popiełuszką. Więc siedzą sobie chłopaki i popijają, zakąszają, miło sobie gawędząc, w oczekiwaniu aż dołączy do nich kolega Lolek, mający ewidentną słabość do kolegi Jurka P, trochę jednak obecnością Jurka U onieśmielony. Bo co by nie mówić, ten Urban parę razy nadepnął mu na odcisk, parę razy go wkur...ł i co prawda lolkowa duma nie pozwalała wtedy, za życia doczesnego, wdawać się z czymś takim jak Urbanem w jakieś polemiki, ale zadra była i przetrwała. No to teraz niechaj sobie panowie przycupną na jakimś kamieniu, walną po lufie i niech się wreszcie dogadają, a Popiełuszko, niechaj będzie świadkiem tego pojednania. W zasadzie mogliby zrobić całkiem niezłą imprezę, bo takie spotkanie po latach to nie byle co, mogli by też doprosić Jaruzela i nic to, że on teoretycznie przynajmniej nie pije, bo przecież mógł zrewidować zasady, którymi dotąd się kierował, tym bardziej, że teraz to nic już mu nie może zaszkodzić, nawet ten kieliszeczek albo dwa, dobrze zmrożonej przez archanioła Gabriela wódeczki. Gdyby nie obowiązujący również w całym Królestwie Niebieskim zakaz jarania, to mogli by coś zapalić, bo wódeczka zawsze z papierosem lub cygarkiem dobrze w parze kroczy, a jak znałem Urbana to na bank przemycił kilka ulubionych cygar a i flaszkę pewnie też i jako człowiek generalnie dobrego serca, podzieli się teraz z bliźnimi w niedoli funkcjonowania w tym innym, obcym mu póki co świecie. A w zasadzie zaświecie. Taaak, Czesio Kiszczak pewnie dołączy, bo przecież nikt tak świetnie nie opowiadał świńskich dowcipów jak on właśnie, i nawet Lolek, mimo, że powaga urzędu wymagała od niego powagi, śmiał się z tych dowcipów, kiedy prywatnie sobie gawędzili na zapleczu jednej z pielgrzymek. Stare dobre czasy, miło się spotkać teraz ze znajomymi, z którymi co prawda nie zawsze było po drodze, ale pamiętajmy, że czas zawsze leczy rany. Więc chłopaki, nie opierdalajcie się za bardzo w tym niebie, zróbcie wy prywatkę jakiej nie przeżył nikt, niech sąsiedzi walą walą walą walą do drzwi, sztuczne ognie niech się palą palą palą a Ty Jurku Urbanie tańcz i wino pij niech cały wiruje świat… No i na koniec wszystkim wątpiącym wyjaśniam, że nie ma żadnego Piekła jest tylko Niebo, a to Piekło to tylko po to wymyślono, aby chrześcijanom strach dupę ściskał, żeby za życia grzeczniej na smyczy chodzili. Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze!


Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 20:24
''to mam nadzieję a nawet głębokie przekonanie mam, że właśnie w tej chwili kolega Urban pije gdzieś na zapleczu pierwszą wódkę z kolegą Popiełuszką'' tylko porzadne komunistyczne i ludzkie bydle jest w stanie splodzic takie rzeczy

Autor: labul  godzina: 21:12
,,Jedna z większych kanalii poszła do piachu ... Piekło się cieszy . Ma miejsce w kotle obok gebelsa ..." znowu walnąłeś jadem zgoła ukraińskim. Gdzie byłeś jak umarł kiszczak lub jaruzelski. Gdzie jesteś jak w tv cały czas pokazują komuchów typu miler lub kwach.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 22:39
Nocomito, kiepsko ci idzie wybielanie nie tylko świni i bydlęcia (przepraszam rogaciznę i nierogaciznę za to krzywdzące dla gadziny porównanie), ale też beztalencia. Wkręciło się beztalencie do komuszych pisemek liżypupstwem wobec stalinowców i wspieraniem pejs pejsa, a te teatralne ustawki z rzekomą "niepokornością" wobec ekipy Gierka to była ściema dla takich mędrców jak ty. Gdyby to nie była ustawka, to by zaliczył akcję noga - zad świni - brama redakcji "Polityki" i po Urbachu. Jakości politgramoty Urbacha nie da się ocenić pozytywnie, bo politgramota jest ze swej istoty prostacka. Ale ty się beztalenciem zachwycaj, wszak totalniaki buractwo i wulgaryzmy za swój bon ton uważają... Byłeś w ZOMO Byłeś w ORMO Teraz jesteś za Platformą - krótki życiorys prostaczka totalniaczka...