Ostateczny projekt Statutu PZŁ redakcji serwisu www.lowiecki.pl wykonany wg uwag użytkowników do projektu NRŁ
DZIAŁ III
ORGANY ZRZESZENIA, ICH ZADANIA I KOMPETENCJE
Rozdział XXV
Przepisy wspólne dla organów Zrzeszenia
§ 163
- Pracownicy Zrzeszenia pochodzący z wyboru
nie mogą pełnić funkcji w organach funkcję tylko w tym organie Zrzeszenia, z którego wynika ich zatrudnienie, z wyjątkami jak w ust.3 niżej. o których mowa w §98 ust. 1 pkt 2 i 4, ust. 2 pkt 2 oraz ust. 3 i 4 a także być społecznymi członkami organów wymienionych w §98 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 pkt 3 Zrzeszenia.
- Nie można zatrudniać w Zrzeszeniu osób prowadzących działalność gospodarczą w oparciu o Rozdział IV ustawy, na stanowiska w organach Zrzeszenia.
Sędziowie sądów łowieckich, rzecznicy dyscyplinarni i ich zastępcy oraz członkowie Komisji Rewizyjnych nie mogą pełnić funkcji w innych organach Zrzeszenia.
- Nie można jednocześnie pełnić funkcji w więcej niż jednym organie
organach Zrzeszenia, za wyjątkiem mandatów na Krajowy i Okręgowe Zjazdy Delegatów o których mowa w §98 ust. 1 pkt 3 oraz ust. 2 pkt 3.
- Zakaz pełnienia funkcji w organach Zrzeszenia, o których mowa w §98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 pkt 2 i 3 obejmuje osoby prowadzące działalność gospodarczą w oparciu o Rozdział IV ustawy.
|
|
Uzasadnienie do zmian dokonanych przez redakcję |
|
Nieczytelne i zbyt szczegółowe zapisy zakazujace zatrudniania osób pełniących funkcje w innych organach Zrzeszenmia zostały zastąpione prostymi zapisami znaczącymi to samo.
Dodatkowo zapisano zasadę, że za wyjątkiem funkcji w organach koła i mandatów na krajowy i okręgowe zjazdy delegatów, nie można pełnić funkcji w dwóch organach Zrzeszenia. Uzupełnia to lukę dotychczasowego projektu, który np. nie pozwalał zatrudnić na etacie w zarządzie okęgowym członka okręgowej rady łowieckiej, ale zezwalał tej samej osobie na pełnienie funkcji w zarządzie okręgowym i w okręgowej radzie łowieckiej.
Dla osób prowadzących działalność gospodarczą w oparciu o Rozdział IV ustawy utrzymano zakaz zatrudniania, ale pozostawiono gremiom wyborczym pełne prawo do decydowania, kogo chcą wybrać. |
|