strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Daniel Piatek
Data: 27/05/2010
Publikacja: 31/05/2010
Pytanie: Mam pytanie odnośnie stażu na myśliwego. Byłem kandydatem na myśliwego przez 1,5 roku. Jeździłem na polowania zbiorowe oraz na indywidualne ze swoim wprowadzającym. Zmienił się Prezes i nagle, bez żadnego uprzedzenia, dostałem pismo, że z powodu małej aktywności zostałem skreślony z listy kandydatów! Dowiedziałem się, że praktycznie wszyscy kandydaci zostali skreśleni w ten sam sposób! Co w takim przypadku mogę zrobić? Czy mogę się odwoływać? Gdzie szukać pomocy?

Odpowiedź:
Jeżeli koło przyjęło na staż 1,5 roku temu, to musiało zgłosić Kolegę do ZO PZŁ, a wtedy musiał Kolega otrzymać pismo od tego ZO, że wpisano Kolegę do rejestru stażystów. Po roku, zarząd koła powinien był zaliczyć, albo odmówić zaliczenia stażu Koledze. Nie bardzo rozumiem, dlaczego staż ten trwał 1,5 roku.

Jeżeli ma Kolega pismo z ZO informujące, że został kolega wpisany do rejestru stażystów, to poszedłbym teraz do ZO PZŁ wraz z pozostałymi stażystami koła, których ze stażu usunięto i poskarżył się na działanie nowego prezesa. Jeżeli takiego pisma nie było, to warto się zapytać, czy koło zgłosiło rozpoczęcie stażu Kolegi i innych. Gdyby się okazało, że koło nigdy nie zgłosiło was jako stażystów, to sprawa jest przegrana. Jeżeli zgłosiło, to należy się odwołać do walnego zgromadzenia koła i zapytać się w ZO, czy mogą jakoś jeszcze pomóc.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.