strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Hubert Sewerynek
Data: 14/06/2010
Publikacja: 14/06/2010
Pytanie: Czy skóra ściągnięta na medalion z jelenia byka jest również trofeum myśliwego? Czy skupowy może odmówić przyjęcia tuszy w punkcie skupu dziczyzny? Czy skupowy może zakwalifikować tusze jako II klasa bądź poza klasą, co obniża jej wartość i na czym traci koło łowieckie? Nadmieniam, że tusza została zabezpieczona folią co chroniło ją przed zabrudzeniem podczas ważenia i nie została uszkodzona.

Odpowiedź:
Pytanie dotyczy relacji cywilno-prawnych pomiędzy kołem i przedsiębiorstwem skupu. Na wszystkie te pytania powinna odpowiadać umowa zawarta pomiędzy kołem i przedsiębiorstwem skupu, a jeżeli takiej umowy nie ma, to odpowiedzi na te pytania należy szukać w wewnętrznych regulaminach przedsiębiorstwa skupu i w praktyce koło oraz jego członkowie muszą się stosować do tych regulaminów.

Przypomnę, że skóra jako element tuszy jest własnością koła i to nie myśliwy może samodzielnie decydować, że zabiera sobie skórę na medalion. Decyduje o tym koło, np. właśnie w kontekście swojej umowy z przedsiębiorstwem skupu.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.