strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: markaapl@wp.pl
Data: 17/08/2010
Publikacja: 19/08/2010
Pytanie: Jakiej treści uchwałę powinien (czy w ogóle powinien?) podjąć zarząd koła w przypadku naruszenia przez myśliwego art. 52 PŁ tj. pozyskania 4 sztuk dzików mając upoważnienie na pozyskanie 2 sztuk. O zaistniałej sytuacji zarząd koła powiadomił Komisariat Policji.


Odpowiedź:
Z formalnego punktu widzenia zrobił słusznie. Przestępstwo z art. 52 PŁ jest przestępstwem umyślnym, czy tak było w tej sprawie nie wiem. Może po prostu była to nieuwaga myśliwego, albo osoby, która upoważnienie wystawiała. Jeżeli nie przekroczono planu pozyskania, myśliwy zgłosił i wpisał dziki do książki i upoważnienia, a dozwolone było strzelanie większej liczby dzików w kole, to ja bym tak poważnych kroków nie czynił, ale to decyzja zarządu koła, dlatego trudno mi z nią dyskutować, nie znając sytuacji, w której doszło do strzelenia 4 dzików i realiów danego koła.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.