strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: Myśliwy
Data: 19/03/2012
Publikacja: 22/03/2012
Pytanie: Czy Komisja Rewizyjna ma obowiązek zgłoszenia do prokuratury ewidentnych przestępstw popełnionych przez Zarząd koła? Chodzi o wyłudzanie pieniędzy. sprzedaż członkom zarządu tusz upolowanej zwierzyny po znacznie zaniżonej cenie np. za 20% wartości, wyprowadzanie majątku np. antyczne meble były w posiadaniu koła a teraz są w domach w/w, wyprowadzania pieniędzy na podstawie podstawionych faktur na zakup karmy, itp.?

Odpowiedź:
Zgodnie z Art. 304. § 1 Kodeksu postępowania karnego : Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.

Oczywiście nie podpowiem, czy opisane zdarzenia są przestępstwem, to musi zważyć ten, kto powiadomi prokuraturę lub policję.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.