strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Marian
Data: 06/06/2012
Publikacja: 13/06/2012
Pytanie: W 2010 r WZ wybrało bezpośrednio na funkcje zarząd w tym Łowczego i podłowczego. Obecnie Łowczy twierdzi, że podłowczy mu podlega i może działać za jego zgodą. W uchwałach z 2011 r wpisano, że podłowczy upoważniony jest do wydawania i podpisywania upoważnień do polowań indywidualnych w obwodzie 450, okazywania odstrzelonych lisów w tym obwodzie (mamy dwa obwody i wcześniej Łowczy wykonywał obowiązki w obwodzie 449 a podłowczy w 450 i nie było kłopotów bo się zgadzali). Teraz Łowczy chce mieć pełnię władzy. Osobiście uważam, żeby pozostawić łowczego i podłowczego. To WZ winno podjąć uchwałę, że podłowczy wykonuje całość obowiązków łowczego w obwodzie 450 i wtedy łowczy nie może tam mu się wtrącać lub doprowadzić do sytuacji jednego łowczego. Czy Prezes Zarządu winien np. opracować zakres obowiązków dla podłowczego (uważam, ze to powinno zrobić WZ)? WZ mamy za 10 dni.

Odpowiedź:
Uchwały z 2011 r. wydają się jasne. Łowczy jest łowczym całego koła, ale prawa i obowiązki określone dla podłowczego w uchwale WZ z 2011 r. są ważne i łowczy powinien ich przestrzegać. Pamiętać jedynie trzeba, że prawa i obowiązki podłowczego nie mogą odbierać łowczemu tych praw i obowiązków, które zapisane są w statucie PZŁ.

Jeżeli zarząd uważa, że należy prawa i obowiązki podłowczego uszczegółowić, niech przygotuje odpowiednią uchwałę na WZ. Problemem może być to, że nie było takiego punktu w porządku obrad, ale może uda się to załatwić w punkcie "Sprawy organizacyjne", jeżeli taki był.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.