strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: Łowca
Data: 26/09/2006
Publikacja: 26/09/2006
Pytanie: Myśliwy posiadający zezwolenie na odstrzał odstrzelił jelenia byka zaplątanego w drucianą siatkę, ponieważ zwierzę było wycieńczone, o porożu, któe będzie wycenione na 2 pkt. czerwone. Jak tę sprawę powinien załatwić Zarząd Koła?

Odpowiedź:
Ocena zarządu opierać się musi na rozstrzygnięciu, czy odstrzał tego byka wykonano z upoważnienia ustawy o ochronie zwierząt (art.33 ust.3 ), czy też jest to wykonanie odstrzału indywidualnego na polowaniu, na podstawie ustawy łowieckiej.

W pierwszym przypadku tusza i poroże jest własnością Skarbu Państwa (nadleśnictwo) i kołu nie należy się dochód za sprzedaż tuszy, a tę sztukę jelenia należy zakwalifikować do ubytków naturalnych, o których mówi rozporządzenie dot. planów łowieckich.

W drugim przypadku tusza jest własnością koła, a myśliwy odpowie osobiście za ocenę na 2 pkt. czerwone i zostanie ukarany przez ZO na podstawie uchwały NRŁ.

Niezależnie od oceny, zarząd nie jest on uprawniony do karania myśliwego w tej sprawie, niezaleznie, jaką decyzję podejmie.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.