strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Radosław Dominowski
Data: 23/07/2007
Publikacja: 24/07/2007
Pytanie: Rolnicy zgłaszają do naszego Koła wnioski o wypłacenie odszkodowania za szkody wyrządzone w uprawach rolnych, które znajdują się na terenie administracyjnym miasta, wyłączony z polowania w Kole. Co powinnismy zrobić w takim przypadku?

Odpowiedź:
Tereny administarcyjne miast są ustawowo wyłączone z obwodów łowieckich i koło nie musi wyłączać ich z polowań, bo nie należą one do obwodu dzierżawionego przez koło. Koła odpowiadają za szkody tylko w granicach obwodów łowieckich. Na pisma rolników koło powinno odpowiadać jak wyżej. Prawo łowieckie jasno sprawę opisuje w Art. 26 pkt.2 i Art. 46 ust.1.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.