strona główna forum dyskusyjne

Polemika Piotra Ławrynowicza z komentarzem redaktorskim z dnia 28/11/2004
Piotr Ławrynowicz - Teza 3:

Już raz tłumaczyłem - powtarzam; komisja statutowa nie jest ORGANEM PZŁ! Jest zespołem roboczym który otrzymał opisane przeze mnie zadanie, tj. przygotowanie projektu nowego statutu ZGODNIE Z ZAPISAMI USTAWY .
To NRŁ oceni prace komisji i:

 • odrzuci je,
 • zmodyfikuje,
 • przyjmie,
  stosując demokratyczne procedury. Dopiero "projekt projektu" wstępnie przyjęty uchwałą NRŁ - jako pochodzący od statutowego organu Zrzeszenia uzyska rangę uprawniającą poddania go ogólnokrajowym konsultacjom! Przecież wiesz Kolego o tym doskonale, dlaczego więc udajesz, że nie wiesz? Sądzisz , że nie jest to oczywiste dla Czytelników Twojej witryny? Myślę, że się bardzo mylisz...


  Odpowiedź redakcji serwisu:

  A cóż stało na przeszkodzie, żeby NRŁ, statutowy organ Zrzeszenia nakazała komisji statutowej pracować przy otwartej kurtynie i publikować efekty każdego etapu swoich prac? Dlaczego przy obecnie panującej jawności życia publicznego, kiedy nawet tajne notatki są publikowane, jakiekolwiek materiały z pracy komisji statutowej są traktowane wobec członków Zrzeszeniu jak materiał o najwyższym gryfie tajności? Czy ponad 5 miesięcy oczekiwania (Senat uchwalił ustawę 8 lipca br.), na jakąkolwiek konkretną informację nt. kształtu statutu Zrzeszenia nie jest okresem zbyt długim?


  << poprzednia Teza 1 Teza 2 Teza 3 Teza 4 Teza 5 następna >>


 • Powrót


  Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
  P&H Limited Sp. z o.o.